Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ahmet sert

8 ay önce - Pts 24 Eyl 2018, 21:21

Alıntı:
Ahmet bey merhabalar,
Hilton otelini üstlenen grup düşündüğünüz gibi güçsüz ya da acemi bir firma değildi. Aksine ülkenin bir çok Hilton otelini yapmış ve hali hazırda işleten bir firma, bunun dışında ülke dışında bir çok otel ve hükümet projelerine imza atmış. Eğer duyumlarımız doğruysa proje alanının içinde ki bir bölümü bağışlayan kişiyle belediye arasında ki bir durum söz konusuydu.
İyi akşamlar...

Deniz Bey;
Kusura bakmayın, daha önce yaptıkları ya da referansları beni zerre ilgilendirmiyor.Balıkesir'deki projede tam bir acemi şirket görüntüsü ve beceriksizliği gösterdiler.Beni yurt içi ya da dışındaki yaptıkları başarıları değil gördüklerim bağlar.Keşke Anemon ya da Dedeman gibi gerçek işi otelcilik olan gruplar gelseydi.Sorun olup olmaması değil sorunu çözemeyip gitmeleri ya da gitmek zorunda kalmaları onların sorunu...Üstüne de Balıkesir'in 3-4 yılını heba etmeleri.
İyi akşamlar...

Alp Serter

8 ay önce - Pts 24 Eyl 2018, 21:47

Hilton Oteli projesinin yapılamamasının sebebi; KGM-KGL konsorsiyumunda KGL şirketinin yaşadığı mali zorluklardan ortaklığın sonlandırılmasıdır. Konsorsiyumun, projenin revizyonu safhasında o zamanki Büyükşehir yönetimiyle imar izinlerinde sıkıntsı olmuş ve başlangıçtaki gecikme bundan dolayı yaşanmış olsa da, temel aşamasında kalmasının sebebi KGL kaynaklıdır.

En son Alp Serter tarafından Pts 24 Eyl 2018, 22:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ahmet sert

8 ay önce - Pts 24 Eyl 2018, 22:13

Alıntı:
Hilton Oteli projesinin yapılamamasının sebebi; KGM-KGL konsorsiyumunda KGL şirketinin yaşadığı mali zorluklardan, ortaklığın sonlandırılmasıdır. Konsorsiyum, projenin revizyonu safhasında o zamanki Büyükşehir yönetimiyle imar izinlerinde sıkıntı yaşamış ve başlangıçtaki gecikme bundan dolayı olsa da, temel aşamasında kalmasının sebebi KGL kaynaklıdır.

Ben de öyle biliyorum, başta yola beraber çıkmışlardı, sonra KGL çekildi.Ayrıca; diyelim ki inşaat alanıyla ilgili bir kişiyle problem varsa bunu çözecek olan şirket.Kentsel dönüşüm projelerinde işi alan şirketler, değil bir kişi yüzlerce malikle görüşüp, dev inşaat alanlarda ortaya muazzam dönüşüm projeleri çıkarıyorlar.Yani bu projede belediyenin de hatası vardır belki bilmediğim için kesin konuşamıyorum ama şirketin bu konudaki beceri yoksunluğu ve acemiliği bariz şekilde görüldü.Belediye, bu alanı yeniden ve bu şekilde sorunlarla karşılaşılmayacak şekilde şartnameyi yeniden inceleyerek, gerekirse revize ederek ve problem sahalarını gidererek Balıkesir'e bir beş yıldızlı oteli kazandırmalı diye düşünüyorum.

Beykaresi
8 ay önce - Pts 24 Eyl 2018, 23:36

Ahmet abı bazen içine Zekai Kafaoğlu kaçıyor diye düşünüyorum.
Gerçi o yazsa kendini bu denli savunamaz

bahattin10

8 ay önce - Pts 24 Eyl 2018, 23:37

Ahmet abi yapmaz oyle şey

sayfa 3
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler