Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 254
suleymanyilmaz
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 23:52

Bugün sabah 06:00 de Çorludan çıktım ve akşam 1830 da Gaziantepe vardım. Rotam Çorlu - Tem den İstanbul İzmit Bolu Ankara-Niğde Otobanın dan Niğde Pozantı Adana Gaziantep 1266 km yol.

Sabah uyku mahmurluğu afyonum patlamadığı için İstanbula kadar yavaş geldim, ondan sonra hız yaptım ama 140 çok ender geçtim. İstanbul Çıkışı Mehmetçik tesislerinde 5 dk wc molası, Bolu Highway de 10 dk benzin molası, Ankarada 40 dk sabah kahvaltı molası, Niğde Otobanın da 10 dk benzin wc molası, Pozantıda 15 dk çay sütlaç espresso ve Adana 5 dk benzin molası verdim.
Sonuçta bu kadar çok dur kalk ile iyi geldim. Ayrıca Cankurtaranda - 4 derece ve buzlanma vardı yavaş gitmek zorunda kaldım.
Çorlu İstanbul arasını daha seri alsaydım ve biraz daha az sallansaydım, biraz daha hızlı kullansam 12 saat çok rahat sürerdi. Geçen hafta hep yolu çok kötü çukur olan toprak bir yoldan müşterim gittim, bir de cuma günü ön lastiğr vida girmişti, araba 140 üzerinda balans bozuk olduğu için titreme yaptı ve aşırı rüzgar vardı ondan arabayı da çok zorlamadım.
Bundan sonra Bolu Highway Opetten benzin almayacağım, beğenmedim bu sefer araba çok atak olmadı. Ama Niğde Otobanında Petrol ofisinde benzin alınca eski ataklığına kavuştu.
Bu sırada arabam Hyundai i30 1,4 LT 109PS. Yaklaşık 2 depo benzin harcadı.

Şunu da diyim trafik yoğunluğu biraz daha artmış ama halen çok az.

emre yildiz

1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 22:26

Otoyolun Niğde taraflarini kullanan bir vatandas izlenimlerini paylasmis, yol gercekten kaymak gibi...

emre2yayla
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 22:37

Makul bir fiyat yapılırsa kullanabilirim memlekete giderken. Yoksa bu fiyatlardan hiç kullanamam eski yola devam.

Fiyat üçte bire inse geçen araç sayısı 10 kat artar aslında. Bu haliyle kullanan çok az olacaktır.

Hacem
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 00:54
Çevre yolu mu, şehir merkezi mi kestirme

Merhaba Arkadaşlar,
Pursaklar 'dan, ya da Hava Alanından, çevre yolunu kullanarak,
Ankara Niğde Otobanına çıkmak mı avantajlı,(Gölbaşı gişelerinden, nerdeyse 56 km,çevre yolundan havalimanı)
Yoksa Ankara ya girip Gölbaşı'ndan Ankara Niğde Otobana girmek mi ,daha kestirme ve zaman kazandırır mı.?

ali alimi012
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 08:05

Önce çevre yolu sonra Anadolu Bulvarı sonra mevlana Bulvarı en hızlı ulaşım
Zaman varsa çevre yolu tamamen kullanılabilir.
trafik durumu ve saatde önemli
kestirme olarak tabi ki d 200 dür
ama çevre yolu yada diğer alternatiflere trafik durumu kaza durumu vs bakılarak yola çıkmak faydalı olacaktır

kofdelisi
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 12:04

Dün İstanbul'dan Adana'ya geldim. Otoyolu kullanayım mı kullanmayayayım mı diye kararsız kaldım. Sonra yine eski yoldan devam ettim. Hem ücret yüzünden hem de benzinlik bulamayabilirim diye. Açılan bir OPET istasyonu var mı bu otoyolda?

suleymanyilmaz
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 13:00

Opet yok ama ben Petrol ofisinden benzin aldım ve bir sorun yaşamadım hatta Boluda Opetten almıştım beğenmemiştim. Petrol Ofisinden memnum kaldım

MehmetSit

1 ay önce - Prş 28 Oca 2021, 14:15

Kırşehir bağlantı yolunun yeni videosu. Henüz tamamlanyan kesim çekildi. İzlemenizi tavsiye ederim.

suleymanyilmaz
1 ay önce - Cmt 30 Oca 2021, 18:31

Bugün sabah 0800 de Antepden çıktım, ama hava -sıfırın altında idi, o yoldan ilk defa kışın kullandığım için Nurdağında Viyadüklerden sonraya kadar 90 ı geçmedim. Sonra hızlandım, Pozantı tunellerden sonra tırmanırken yine - 3 olmuştu. Öyle yerlerse biraz yavaş geldim. Acıkuyudan sonra şiddetli kar yağışı vardı ve yine sıcaklık sıfırın altına düşmüştü. Ancak tuzlama arabaları gidip geliyordu. Sonuçta 7 saatte eve geldim. Giderken hava güzeldi 6 saat 40 dk sürmüştü

gökhan gülşin

1 ay önce - Cmt 30 Oca 2021, 18:53

Kayseri- kırşehir yönünden gelen araçlar otoyolu kullanarak Eskişehir-Bursa yönüne giderlerse; Otoyolun Emirler kavşağından Haymana- Polatlı yoluna bağlandıklarında yolları en az 50km kısalıyor.

sayfa 254
ANA SAYFA -> ULAŞIM