Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
1. Cumhurbaşkanlığı hükümet kabinesi [SİYASET]
« önceki   123 ... 858687   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 86
Ergin Yağmuroğlu
6 ay önce - Cum 06 May 2022, 18:01

Devletle hükümet ayrı filan değil .2018'den beri tüm kurumlarıyla partileştirilmiş bir devlet var zaten. Devletin o bildiğimiz işleyişi değiştirildi.

Rüştü BAKMAZ
6 ay önce - Cum 06 May 2022, 18:10

Alıntı:
Hükümet için sorun yok. Vatandaşlıkta veriliyor gizliden gizliye. Nasılsa oy deposu. Vatandaşlık alıp oy kullanan Suriyeli kime oy verir cevabı belli. O yüzden hükümet için problem yok. Zaten soylunun açıklaması da o yönde. Ona göre problem yok.. problem devlete , halka göre var.

Kardeşim bir kez olsun doğru argümanlarla eleştiremez misiniz. Sadece bir kez yahu.

Neden illa yalan atmak, abartmak, iftira atmak zorundasınız?

Neredeyse 60 milyon seçmen var. Kaç Suriyeliye vatandaşlık verildi, hem nereden biliyorsunuz bunların kime oy vereceğini? Belki diğer daha önceki göçmenler gibi ırkçı partilere oy verirler.

Araştırın bakın, tüm Yunan mübadilleri kime veriyor,
Özal zamanında o zamanki sözde sosyal demokrat geçinen Parti'nin gelmelerine muhalefet ettiği Bulgaristan'dan gelenler ezici çoğunlukla kime oy veriyor.

Hükümet gizliden gizliye vatandaşlık veriyor muş.

Açık açık teröristlerle, bölücülerle, fetöcülerle, sorosçularla, her türlü hain ve münafıkla işbirliği içindeki Biden beslenmelerine destek verip millicilik duyarı kasabileceğinizi mi sanıyorsunuz..

O kadar gözünüz dönmüş ki, ümit Özdağ ın partisinin sizin cici zillet ittifakından oy tırtıklayacağının bile farkına varamıyorsunuz.

Öz be öz Anadolulu Türk insanı asla bu kripto ırkçılara destek olmaz, olsa olsa kendisi gibi başka kriptolar destek olur ki hepsi de zillete destek veriyor şu anda..

ismail cemre
6 ay önce - Cum 06 May 2022, 18:36

Alıntı:
Devlet ve hükümet ayrı kategorilerde. Devletin sorunu var. Zaten halkta sorun olarak görüyor bunları. Geldikleri günden beri bu ülkede yaşayan hiç kimse iyiki geldiler demez.

Hükümet için sorun yok. Vatandaşlıkta veriliyor gizliden gizliye. Nasılsa oy deposu. Vatandaşlık alıp oy kullanan Suriyeli kime oy verir cevabı belli. O yüzden hükümet için problem yok. Zaten soylunun açıklaması da o yönde. Ona göre problem yok.. problem devlete , halka göre var.

ilk paragrafınızla ikinci paragrafınız birbiri ile çelişiyor.bu ülkede yaşayan kimseler iyi ki geldiler demez diyorsunuz.bu konuda bende aynı fikirdeyim.iyi ki geldiler demiyorum.ama ikinci paragrafta ki yazdıklarınız tamamen kulaktan dolma ve mantık dışı nedenine gelince hükümetin suriye politikası yüzünden oy kaybettiği su götürmez bir gerçek ama vatandaşlık verilen kişilerin oy deposu olarak görülmesi de çok doğru değil bir deyim vardır attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmeli diye.vatandaşlık verilen suriyeli sayısı yaklaşık 200 bin.peki bunların tamamı hükümete oy verse + 200 bin yapar peki - giden oylarla ilgili elinizde bir done var mı ?eminim ki yok.çünkü bunu rakamsal olarak bilmemiz mümkün değil.ancak seçimlerden sonra bir önceki seçimde akparti ye ve cumhurbaşkanına verip 2023 te vermeyenlere sorularak tahmini oy kaybı bulunabilir

ccahit
6 ay önce - Cum 06 May 2022, 18:44

Mülteci konusunda hiçbirinin çözüm önerisi yok hepsi havaya konuşuyor. Hepsi hamaset ve milleti galeyana getirme derdinde günün sonunda hamaset güdenler havayı alır. Millet bu korku ve nefret duyguları pompalamaya çalışan ezik adamlara prim vermez. Bu konu 10 yıldır konuşuluyor sonuç ortada.

Yakup

6 ay önce - Cum 06 May 2022, 19:20

Kemal 3 ay önce ne söylemisti bir Hatirlayalim..

Demek Bunlar da iktidarin göcmen politikasini destekliyormus…

Alıntı:

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Suriyeli kardeşlerimizi 2 yıl içinde ülkelerine yolcu edeceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "En geç 2 yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi davulla zurnayla kendi ülkelerine yolcu edeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet'in 2. yüzyılında güzel Cumhuriyet'imizi, demokrasiyle taçlandıracağız. Zaten demokrasiyle taçlandıracak olanlar da Millet İttifakı'nın temel aktörleridir." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ATO Congresium'da düzenlenen EXPO 2021 Hatay Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Hatay'ın sadece Türkiye için değil, dünya tarihi açısından da büyük önem taşıdığını vurguladı.

Hatay'ın, inançların ve kültürlerin bir anlamda merkezi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 1 Nisan'da Hatay'da yapılacak programa da katılmayı arzu ettiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay kültürünü teneffüs etmek, yemeklerini tatmak ve yapılan çalışmaları yerinde görmek istediklerini aktardı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş'ın, Hatay'ın tarihi, kültürü ve sanayisine kadar tüm detaylarını anlattığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sayın Başkan, yaklaşık 900 bin Suriyeliye de baktıklarını ve Suriye'de yaşanan dramın Hatay'a büyük maliyetler çıkardığını da ifade etti. Sayın Başkan'ım, şöyle bir sözümüz var, en geç 2 yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi davulla zurnayla kendi ülkelerine yolcu edeceğiz. Onların kendi iradeleriyle, kendi ülkelerine gitmelerini isteyeceğiz.

Elbette ki onlar gidecekler, kendi topraklarında babalarının, dedelerinin, atalarının topraklarında üretmek çalışmak isteyeceklerdir. Dolayısıyla can ve mal güvenliklerinin sağlanmasını isteyecekledir. Bunun altyapısını oluşturacağız inşallah. Ve göreceksiniz Hatay, eski görkemli günlerine yeniden kavuşacak."

KAYNAK: HABERTURK,

Artik Suriyelileri geri göndermeye hic bir engel yok..

Hükümet geri göndermeye baslarsa Muhalefetten destek gelecegi belli oldu..

Reis secim oyunu yükseltmek istiyorsa Halkin görmek istedigini yapmak zorunda..

Yüzbinlerce Suriyelileri geri göndermek olacak..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=175564 ...p;start=30

Cemoli D18
6 ay önce - Cmt 28 May 2022, 21:28

Alıntı:
Nureddin Nebati, İstanbul'da vatandaşları dinledi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bugün İstanbul'da vatandaşlarımızın önerilerini ve sorunlarını dikkatlice dinledim. Gerekli her adımın atılacağından kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

(+)

(+)

(+)

(+)

Her bakan, bakan yardımcısı, milletvekili, belediye başkanı bu şekilde gündelik giyimle sahada olması vatandaşa ve ülkeye kazandırır.

Evet, bunu en çok Ak Parti yapmıştır. (Sahada olmak)
Devamlı sahada olunmalı ve saha; yani sokaklar, caddeler, çarşılar, pazarlar, esnaflar, öğrenciler, okullar, üniversiteler, meydanlar boş bırakılmamalı.

Teşkilat ayrı, Tepe kadro ayrıdır.

Ehtiyar
4 ay önce - Prş 28 Tem 2022, 12:55

Sayın Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank'a şu an büyük tepki var.

Sebebi Yerli Elektrikli Traktör konusu.

Ithamlar ilginç,

Alıntı:
Fuat Uğur'un bugünkü yazısı, çok ilginç detaylar içeriyor!!!

-_-_-_-_-^-_-_-_-_-_

Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu

Beni takip edenler ve bilenler sık sık şu soruyu yöneltiyorlar:

“Elektrikli traktör için çok yazı yazdınız. En son Ziraat Bankası ile traktör üreticisi Önder Yol’un, Ziraat-Yol adıyla ortak olduğunu ve üretime hazır hâlde beklediklerini belirttiniz. Niçin üretime geçilmedi?”

Ne olduğunu ve gerçeği yazamadım şimdiye dek ama bir gün, daha rahat konuşabileceğim ve yazabileceğim zaman dilimlerinde bunu anlatacağım. Sadece şunu söyleyeyim, elektrikli traktör üretime hazır ve bekliyor. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılamadığı için bir türlü üretime başlayamıyor. Bu açılış neden yapılmıyor, ne mâni var bilmiyorum ve anlayabilmiş değilim.

Tam bir buçuk yıldır bantta beklemekte olan elektrikli traktör geçtiğimiz haftalarda yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin sözleriyle yeniden gündem oldu. Gazeteciler “Elektrikli traktör ne zaman üretime geçecek” diye sordular. Kirişci “Elektrikli traktör benim ilgi alanımda değil. Elektrikli traktörü gerekirse TOGG yapar” diye cevap verdi.

Çok ilginç bir cevaptı.

Oysa her aksamıyla ve parçasıyla, YAZILIMIYLA YERLİ OLAN elektrikli traktör üretimine bildiğiniz gibi eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli öncülük etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan üretilen prototipleri tam iki kez tarlada bizzat kullanarak test etti. Çünkü elektrikli traktörün TARIMLA DOĞRUDAN İLİŞKİSİ vardı.

Ama şimdi öğreniyoruz ki elektrikli traktör Sayın Bakan Vahit Kirişci’nin “ilgi alanı”na girmiyormuş.

Çiftçinin mazot kaynaklı maliyet girdileriyle canının yandığı, tedarik zincirinde hep akaryakıt maliyetlerinin gündeme getirildiği şu dönemde tarım ürünlerindeki fiyat artışları acaba ilgi alanında mı Sayın Bakan’ın onu merak etmekteyim. Oysa elektrikli traktör bir buçuk yıl öncesinden çiftçiye ulaşsaydı çok farklı olabilirdi her şey.

Neyse, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan elektrikli traktörü iki kez test ettikten sonra işler hızlandı ama bir de baktık ki Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank mazotlu traktör üreten sanayicilerle bir araya gelip onlarla elektrikli traktörü konuşuyor. O toplantıya katılanların hiçbirinin böyle bir aracın YAZILIMINI üretebilecek ne bilimsel altyapıları ne de insan güçleri var oysa.

Bunu öğrenince bu toplantıya neden Önder Yol’un, yani elektrikli traktörü zaten üreten sanayicinin çağrılmadığını sordum iki yazıyla. Cevap ağır bir tekzip ile geldi ve bana “tetikçi” diyerek hakaret etti Bakan. Bununla da kalmadı dava açtı.

Yerel mahkeme Bakan Varank’ın aleyhime açtığı tazminat davasını “Fikir ve ifade özgürlüğü” çerçevesinde reddetti. Çünkü yazımda hakaret ve yanlış bilgi yoktu. Varank’ın elektrikli traktörle ilgili olumsuz tutumuna yönelik girişimlerini eleştiren bir yazıydı. Haber değil analitik bir makaleydi. Ama Varank, davayı temyiz ederek, İstinaf Mahkemesinde zorlama gerekçelerle, hukuk skandalı sayılabilecek bir kararla bu davayı lehine sonuçlandırmayı başardı.

Kararda yazılı birbirinden ilginç gerekçelerden şu bölümü okursanız anlayacaksınız:

“Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda, davaya konu yayın bir bütün olarak değerlendirildiğinde davalının, internette yer alan bir haber üzerine, doğruluğunu araştırmadan bu haberi esas alarak dava konusu iddiaları gündeme getirdiği, olayın doğru olup olmadığı basit bir araştırmayla elde edilebilecek iken hiçbir araştırma yapılmadan görünür gerçekliğe aykırı yayın yapıldığı…”

Oysa bu toplantıyla ilgili bilgiyi bizzat toplantıya katılan mazotlu traktör üreticileri sosyal medyalarında paylaşmışlardı. Ha bir de basın özgürlüğüyle kişilik değerleri karşı karşıya gelince çatışan iki değer aynı zamanda korunamazmış ve bu nedenle KAMU YARARI gözetilirmiş. Ama kamu yararı gözetilmesi için “kişilik değeri”nden söz edilen kişiye hakaret edilmiş, iftira atılmış olması gerekir ki bunların hiçbiri yok.

Zaten benim için beklenen bir sonuçtu. Benim arkamda bir devlet erki ve hukuk gücü de yok. Bakan Varank haciz kararı çıkartarak 21 bin 650 lirayı tahsil etmek üzere icra takibi başlattı.

Yaklaşık 40 yıldır bu meslekteyim. Başladığımda Varank muhtemelen iki üç yaşında çocuktu. Dişimle tırnağımla mücadele ettim. Hep HELAL PARA kazandım. Boğazımdan hak etmediğim bir kuruş bile geçmedi. Ama Mustafa Varank benden alacağı parayı hak etmedi. Bu paranın onun için HELAL PARA olup olmadığını tekrar bir düşünsün.

Tabii ki haciz gelmesin diye bu parayı ne yapıp edip ödeyeceğim. Kendisinin ne yaptığını, ne yapmak istediğini, “fikir ve ifade özgürlüğü kavramıyla ilişkisi”nin ne düzeyde olduğunu çok iyi biliyorum. Bilmeyenler, hakikati zamanı gelince acı biçimde öğrenecekler. Hep öyle olmuyor mu zaten.

Sizinle bu yazılarımın linklerini paylaşmak isterim ama Varank yüce adaletin desteği ve mahkeme kararıyla yazılarımı da internetten kaldırtmayı başardığı için sizinle paylaşamıyorum.

Son olarak şunu söylemek isterim. Bakan Varank’a bana “tetikçi” dediği için hakaret davası açmadım. Zaten çıkacak sonuç lehime olamayacaktı. Nitekim bu çıkan sonuç da isabetli davrandığımı kanıtladı.

Ama buradan ifade etmek isterim ki, şimdiye dek kimsenin tetikçisi olmadım. İnandıklarımı yazdım. Hâlâ idealist olmanın bedelini ödüyorum. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı 1998’de keşfederek desteklemeye başladım. Bu hep devam edecek.

Ama yanlış bulduklarımı, hataları da gücüm yetene kadar söylemeye, yazmaya devam edeceğim.

N’apim, tabiatım böyle

https://m.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ug ...30231.aspx

güney 01

4 ay önce - Prş 28 Tem 2022, 13:18

Adamın görüşü hoşlarına gitmemiştir belliki onlarda ders veriyor sanırım kendilerince ah şu fanatizm bitiriyor bu ülkeyi yazık günah

Ferhat1010
3 ay önce - Cmt 06 Ağu 2022, 15:07

Cumhurbaşkanı : Abdülatif Şener
Başbakan: Meral Akşener
Adalet Bakanı: Ersan Şen
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Sera Kadıgil
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Mansur Yavaş
Çevre Ve Şehircilik Bakanı: Ali Öztunç
Diyanet İşleri Başkanı: Temel Karamollaoğlu
Dışişleri Bakanı: Kemal Kılıçdaroğlu
Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı: Ahmet Akın
Gençlik Ve Spor Bakanı: Ekrem İmamoğlu
Hazine Ve Maliye Bakanı: Özgür Demirtaş
İçişleri Bakanı: Yavuz Ağıralioğlu
Kültür Ve Turizm Bakanı: Muhittin Böcek
Milli Eğitim Bakanı: Ali Babacan
Milli Savunma Bakanı: İlker Başbuğ
Sağlık Bakanı: Özgür Özel
Sanayi Ve Teknoloji Bakanı: Gültekin Uysal
Tarım Ve Orman Bakanı: Ahmet Davutoğlu
Ticaret Bakanı: Veli Ağbaba
Ulaştırma Ve Altayapı Bakanı: Pelin Alpkökin

esesFURKAN
3 ay önce - Cmt 06 Ağu 2022, 15:11

Bu yukarıda belirtilen kabine ironi mi beklentimi belli değil.

sayfa 86
« önceki   123 ... 858687   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET