Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
emrenmert

1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 13:04

Peki adaylar ne zaman açıklanır? Ben Kasım ayında duyarız herhalde diyorum.

Esen89

1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 13:15

Yerel seçimlerin kritik partileri mhp ve iyi parti eger ittifak olmazsa hem chp hemde akp baya supriz yaşar lakin daha uzun zaman var ve adaylar belli degil

mehmet GZL
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 13:28

M.ince izmirden aday olsun ... CHP'lilerin Twitter'da "Hepimiz İzmir'e taşınsak, Muharrem İnce başkanımız olsa" hayali gerçek olsa

çınar_
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 13:42

Adaylar 4 ay önce açıklanıyor,30 mart 2014 seçimlerinde,1 aralık 2013te açıklanmıştı,yani ağustosta açıklanır.

Ömer_KSK
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 13:44

Alıntı:
Bence belediye başkanlığı seçimleri de iki turlu olmalı. Halkın %50'sinin desteğini alamayan, belediye başkanı olmasın.

Cumhurbaşkanı seçiminde bile %50+1'e saçmalık diyorlar. Belediye başkanları da %50+1'le seçilse birileri illa ki bu duruma karşı isyan çıkarır.

Belediye başkan adayları için seçim değil, sınav + mülakat + staj süreci uygulanması taraftarıyım. Farklı partiden seçilip hükümetle zıtlaşan belediye başkanı belediyenin işlerini yokuşa sürüklüyor. Ayrıca günümüzde belediyeler, başkanlarının partilerinin propagandasını yapan kurumlara dönüşmüş durumda. Bu yüzden birçok belediye işi gücü hizmeti bırakıp siyaset yapmanın peşine düşüyor. Oysa ki hiçbir belediye yönetimi siyaset eksenli çalışmamalı.

Halkın belediye yönetimine katılımı için, belediye meclis üyelerinin yerel seçimle göreve getirilmesini yeterli görüyorum. Belediye meclis üyelerinin eli belediye başkanına karşı güçlendirilirse, halkın belediyelerle olan yönetimsel bağlantılarının kopmasının önüne geçilecektir diye düşünüyorum.

çınar_
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 15:51

Eğerki kasım ayının başında bi tarihte olursa temmuz sonunda bile adaylar açıklanır.Yani süreç şöyle işleyecek,yeni kabine kurulur,grup toplantısı yapılır.Sonra yeniden seçim süreci başlar.Bu seçimde aradan çıktıktan sonra 5 sene daha seçim konuşulmayacak.O yüzden erken seçimin faydalı olacağı kanaatindeyim.

emrenmert

1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 22:36

Yerek seçimlerin erkene alınabilmesi için olağanüstü bir koşul olması ve bu koşul öne sürülerek TBMM'de oylama yapılması, bu oylamada da 400 milletvekilinin "evet" demesi gerekiyor.

murad_1299
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 22:49

Erken seçim işi de moda olmaya başladı
Madem belediye seçimlerini kaybetmek istemiyorsunuz işini doğru yapan adamları seçin kardeşim

CanER3434
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 22:51

TÜRKİYE İYİ OLACAK

!yunus!

1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 23:06

Yahu nekadar secim meraklisi oldunuz daha yeni oy attik bi durun hele
konusulacak onca mesele varken secim konulari hepsini golgeliyor.

Alıntı:
TÜRKİYE İYİ OLACAK

He Meral he ! Heryere yazmakla eline ne gececek trollsener

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET