Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Abdullah4434
1 yıl önce - Cum 29 Hzr 2018, 14:37

Muharrem, Sarıgül'un ayak izlerini takip ediyor, yada tilki Kemal onu öyle yönlendiriyor.
Başkanlık adaylığı ile ilk darbesini vurdu belediye başkanlığı adaylığı ile de son darbeyi vurup atacak çöplüğe, tıpkı Sarıgül'e yaptığı gibi.

Hiç de göstermiyor ama çok fırlama çıktı bizim küçük enişte.

mehmet20
1 yıl önce - Cum 29 Hzr 2018, 14:50

Alıntı:
Muharrem eğer ibb adaylığı için razı olursa seçmeninde büyük hayalkırıklığı olur. Lider isen daha azı için değil daha fazlası için mücadele etmen lazım

41 yıl sonra 30 barajını aşan biri sence siyasetten silinir mi? diyerek istenmesi halinde kitlelere liderlik edebileceğini söyleyen Sn. Muharrem İnce'nin BB adaylığını kabul edeceğini sanmıyorum. KK O'nu CB adayı göstererek "nasıl olsa kaybeder" diyordu ama O kuvvetlenerek çıktı seçimden. Şimdi Sn. İnce'nin atağa geçmesini ve daha büyük oynamasını bekliyorum şahsen.

ahmet sert

1 yıl önce - Cum 29 Hzr 2018, 15:00

Bu; 41 yıl sonra % 30 barajı aşıldı, geçildi söylemi çok dillendiriliyor.Ama yanıltıcı bir söylem.Bunu insanlar farkında olmadan Chp için kullanıyor ama bu oyu Muharrem İnce kendi adına aldı.Ben ve benim gibi çok sayıda insan için inandırıcılığı olmasa da parti rozetini çıkardığını, herkesin adayı olduğunu, herkesten oy istediğini çokça ifade etti Muharrem İnce.Dolayısıyla bu oy partisinin ve ona gönül verenlerin de çalışmasıyla kendi adına topladığı oy ve ulaştığı rakam.Tam tersine Chp oyları yaklaşık % 3 puan düşmüş durumda.Yani Chp'nin kemikleşmiş ve kalıplaşmış oy oranı aynı, hatta benim düşünceme göre son olaylardan sonra daha da düştü, düşecek.Bunu kabul etmeyenler, etmek istemeyenler olabilir, bu onların görüşüdür, saygı duyarım ama gerçek olmayan bu düşünceye kendilerini daha da kaptırır ve ısrar ederlerse sonuç her zaman hüsran olacaktır.

Harun Özdemir73
1 yıl önce - Cum 29 Hzr 2018, 17:39

Mersin'de başımızdaki gitsin yeter bazı arkadaşlar oturduğu yerden 'Ben anlamam v.s' yazmış arkadaşım herşey çok bariz MHP'li Mersin Büyükşehir başkanı çalışmıyor herkes yaka silkti o yüzden bu seçimde Mersin'de CHP'den hdp'ye oy gitmedi ama İyi Parti'ye bu seçimlik veren nüfus oldukça çoktu aynı şekilde AKP ve MHP yerel seçimlerde bir ittifakı olmuycak o yüzden büyük ihtimal CHP 'büyükşehir' başkanlığını kazanacaktır.

çınar_
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 11:43

400 milletvekili onayıyla anayasa değişikliği sağlanıp,erken yerel seçim oluyor.Ak parti+mhp zaten erken yerel seçim istiyor,hdp zaten kayyumlu yönetildiği için istiyor.Sırf hdp bile destek verse 400 aşılıyor.24 ekim 2017 tarihinde chp grup toplantısında,erken yerel seçimi yapın,beklemenin anlamı yok dediği için chpde destekleyecektir.Yani bu yılın kasım ayında erken yerel seçim ön görülüyor.Bu sırada metro ve tramvay hatlarında en azından deneme sürüşü yapacak kadar ilerleme kaydedileceği düşünülüyor.Yalnız erken yerel seçim olursa,birsürü proje belki deneme sürüşünü bile göremeden,seçim dönemi 5 sene daha kapanmış olacağı düşünülürse,o dezavantajı var.Malum,seçimden seçime gövde gösterisi oluyor.

Emir GÖKER
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 12:10

AKP belki 2019 seçiminde Kırıkkale ve Kırşehir'i kaybedebilir. Ya da az farkla kazanabilir Çünkü bu illerde AKP'nin oyları bayağı düştü.

naims1
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 12:18

Ben ve benim gibi milyonların seçimlerde oy verirken iki kriteri var, bu hangi seçim olursa olsun farketmez.

Birincisi, chp ve zihniyetini ülke ve belediye yönetimlerinden uzak tutma.

İkincisi ise, ülkeye ve şehirlere en iyi hizmet edecek olanı bulma.

Bu da tabiki ak parti.

Sefa K
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 12:23

Ak parti süpürür bu yerel seçimi. Mhp nin zorladığı yerlerde oyları iyi partiyle paylaştı. Yükseldiği yerlerde akp almış gitmiş zaten. Başkanlık seçimindeki haritayı görürüz diye düşünüyorum.

KeNaN KöR
1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 12:29

Alıntı:
Emir GÖKER

18 dakika önce - 12:10 (bugün)

AKP belki 2019 seçiminde Kırıkkale ve Kırşehir'i kaybedebilir. Ya da az farkla kazanabilir Çünkü bu illerde AKP'nin oyları bayağı düştü.

AK Parti son milletvekili seçimlerinde en yakın rakibine Kırıkkale'de %19, Kırşehir'de %16 fark atmış. Bu oy farkına rağmen kaybedeceğini düşünmek biraz hayalperestlik olur. Herhalde gönlünden geçen AKP'nin kaybetmesinden yana ama çok beklersin...

emrenmert

1 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2018, 12:32

Bence belediye başkanlığı seçimleri de iki turlu olmalı. Halkın %50'sinin desteğini alamayan, belediye başkanı olmasın.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET