Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Büyükçekmece
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 39, 40, 41  Sonraki
Ana Sayfa -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
adnan yasar
6 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 02:03

Büyükçekmece subay ordu evi

(+)

Büyükçekmece camii ve Albatros

(+)

Büyükçekmece sahildeki lune park

(+)

Büyükçekmece sahildeki uçak

(+)

adnan yasar
6 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 03:00

(+)

(+)

(+)

(+)
Ege ve akdeniz  sahilerini aratmayacak kadar güzel  güneşi denizi biçleri kordonu kafeleri ve restorantlarıyla eglence ve spor tesisleriyle güzel sahil ilçemiz Büyükçekmece  

CemFFM
6 yıl önce - Cum 31 Ağu 2007, 15:14

Merhaba arkadaslar,

benimde Büyükcekmece ile ilgili cok güzel anilarim var. 80li yillarda ve 90larin basinda yaz tatilimi hep babamin dayisinin yazliginda gecirirdik. O günleri hala gülümseyerek ve hasretle hatirliyorum ve aniyorum.

O zamanlarin adi ile Kavaklisokagi simdiki adi ile Cüneyt Arkin Sokaginda gecti cocuklugumun yazlari. Arkadaslarla plajda futbol oynardik. Rakiplerimiz Ereke Sokagi ile Zambak Sokagi olurdu. Aksamlari büyüklerimiz plajda voleybol filesi kurarlardi ve mac yaparlardi.
Aksamlari sokagimizin kordonboyuna bakan tarafinda bir amca kumpir satardi. Ismini simdi hatirlayamiyorum. Oglunun adi Mert di.

Denizde yengecler olurdu, onlari yakalardik. Sonrada serbest birakirdik.
Acik hava sinemasini hatirliyorum. Atmosfer gercekten muhtesemdi. Beyaz perdede Film, gökyüzünde yildizlar!!!

Büyükcekmeceye son ugradigimda (2004) hersey cok farkli geldi bana. Yapilardan bos alan kalmamis. O eski cocukluk günlerimde yasadigim atmosfer kalmamis artik orada. Cok anonim bir yermis gibi geldi bana. O eski komsuluk hala devam ediyormu acaba? Eskiden herkez birbirini selamlardi. Insanlar arasi saygi vardi. Simdi de öyle mi acaba? Pek sanmiyorum...

bayram aydin

6 yıl önce - Pts 10 Eyl 2007, 13:27
Buyukcekmece Sahil

(+)

(+)

(+)

Burç

6 yıl önce - Pts 10 Eyl 2007, 13:48

Yukarda Bayram'ın yüklediği harika fotoğrafların birincisi
Büyükçekmece sahilinden çekilmiş olmakla birlikte,
görünen yer Büyükçekmece değil, Mimarsinan beldesi.
Yanlış anlaşılma olmasın diye ekleyeyim..

(+)

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL