Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 04 Hzr 2018, 22:25
Bursa çevre yolu'nun atıl durumdaki Batı Kavşağı

Alıntı:

Uluabat Gölü doğal ve tarihsel özellikleri nedeniyle koruma bölgesi olduğu için yolun gölün ne tarafından geçeceği tartışma konusu oldu, toplulaştırma ve kamulaştırma sorunları da bu güzergah değişikliğiyle geldi.

Güzergah Uluabat'ın güneyinden kuzeyine alınınca proje değişti. Öyle olunca Bursa Çevre Yolu'ndan otoyolun Karacabey yönü bağlantı kavşağı da değişti.

Değişiklikler de...
Zaman kayıplarıyla birlikte yeni kamulaştırma alanları ortaya çıkardı.

Nitekim...
Bursa Çevre Yolu'nun Karacabey yönünde devamını sağlayacak çıkışı İzmir Yolu bağlantısına gelmeden önceki son dinlenme tesis yanına alındı ve yeni bir büyük bir viyadüğün de olduğu yeni kavşak yapımına başlandı.

Kavşak...
Otoyol gişelerinin de konacağı kavşak normalden daha geniş bir alanı kapsıyor ve ücretli öncesi son çıkış olduğu için yeni dönüş yolları gerektiriyor.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/karacabey-yolunda-trafik- ...2111yy.htm

(+)

Yazının koyu ile belirttiğim kısmını görünce bu başlığı açasım geldi. Proje değişikliğine gidilince Bursa'nın Başköy girişinde bulunan Batı Kavşağı'nın güneydeki kolu atıl kalarak işlevsiz hâl aldı. Burasının işlevsizliğinin giderilmesi için neler yapılabilir? Bu konudaki görüş ve fikirleri burada yazalım.

Efe Elaldı

2 yıl önce - Sal 05 Hzr 2018, 00:03

Çokça konuşulan bir konu muhakkak uzatilarak bi yere bağlanmalı sonlanmayan otoban uzantisimı olur yahu bunla ilgili bi çalışma ilerleyen dönemde görurüz diye düşüyorum

mustafaguler
2 yıl önce - Sal 05 Hzr 2018, 09:10

Yolun sanayi bölgesine gitmesi gerekir, ancak bunu yapmaları çok çok uzun alır bu kafa ile.

Süha
2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 15:25

Benim gönlümden geçen Mustafa Kemal Paşa'ya bağlanması bir şekilde yolu buraya bağlayabilirler hem de ÜCRETSİZ olur. Devletimiz kendi yapmalı bu yolu.

Misafir 11e

2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 15:37

Bu konudaki ilk mesajı Ömer Bey, yaklaşık 2,5 yıl önce atmış: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4807568#4807568

Alıntı:
Şahsi fikrim HOSAB ile Akçalar mahallesi arasında otoyolun uygun bir şekilde sonlandırılmasıdır. Tabii önceki sayfalarda Bursa çevre otoyolunun bir loop halinde geri Ankara kavşağına kadar tamamlanabileceğini de gördüm.

Bursa'ya halka şeklinde bir çevre yolu yapmak, Uludağ nedeniyle pek mümkün değil diye düşünüyorum.

Yakındaki OSB'ye uzatılması ise oldukça makul geliyor bana.

Mustafakemalpaşa uzantısı ise çılgın proje

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 15:43

Süha abinin Mustafakemalpaşa fikri oldukça mantıklı ancak yapılır mı bilmiyorum. Benim de bir kaç sefer kullandığım Mustafakemalpaşa ile Hasanağa arasında KGM yol ağında 16-57 kodlu yol mevcut. Bu yolun iyileştirilip ve kırmızı ile çizdiğim Hasanağa üzerinden Çevre Yolu'na bağlantısı yapıldığı anda hem Batı Kavşağı işlevlenir hem de Mustafakemalpaşa ile birlikte Ege'ye ulaşım daha kısalır ve alternatif yol oluşur.

furkan kaya1903

2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 15:43

"Bursa Çevre Yolu (Otoyol)" başlığında bu öneriyi paylaşmıştım
Alıntı:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6567444#6567444

Mertcan95
2 yıl önce - Cum 06 Tem 2018, 01:31

Alıntı:
Bursa Çevre Otoyolu (Yalova Ayr-Karacabey Köprülü Kavşağı Kesimi) Hasanağa Bağlantı Yolu Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı İşi

2017/540133

EKAP

Gerçi 2017 kasımda sonuçlanmış, çok olmuş ama;
Kim bilir ne zaman yapım ihalesi aşamasına gelirler.

Misafir 11e

2 yıl önce - Cum 06 Tem 2018, 09:24

Aşağıdaki bilgiyi ekap.kik.gov.tr adresinden kopyaladım.

Buna göre işin teslim edilmiş olması gerekir, süresi için 24.11.2017 - 23.05.2018 diyor.

Hayırlı olsun, inşallah en kısa zamanda yapım ihalesine de çıkılır. Zaten burada yapılacak inşaat, çevre yolunun devlet yoluna bağlantısını da olumsuz etkilemeyecek. İstedikleri gibi yapabilirler inşaatı.

Alıntı:
SONUÇ İLANI
BURSA ÇEVRE OTOYOLU (YALOVA AYR-KARACABEY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI KESİMİ) HASANAĞA BAĞLANTI YOLU ETÜT VE PROJE DANIŞMANLIK HİZMET ALIMI İŞİ
BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ-14.BÖLGE BURSA DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İhale kayıt numarası : 2017/540133
1- İhalenin
a) Tarihi : 27.10.2017
b) Türü : Hizmet alımı
c) Usulü : Pazarlık (MD 21 F)
d) Pazarlık Usulünün Seçilme
Gerekçesi : İdarelerin yaklaşık maliyeti 4734 sayılı Kanun’un 21’inci maddesinin (f) bendinde belirtilen parasal limite kadar olan mamul mal, malzeme veya hizmet alımları.
e) Yaklaşık Maliyeti : 195.105,15 TRY
2- İhale konusu hizmetin
a) Adı : BURSA ÇEVRE OTOYOLU (YALOVA AYR-KARACABEY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI KESİMİ) HASANAĞA BAĞLANTI YOLU ETÜT VE PROJE DANIŞMANLIK HİZMET ALIMI İŞİ
b) Yapılacağı yer : Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü Yol Ağındaki Devlet ve İl Yollarında
c) Süresi : 180 gündür
3- Teklifler
a) Doküman Satın Alan Sayısı : 1
b) Dokümanı EKAP üzerinden
e-imza kullanarak indiren sayısı : 0
c) Toplam Teklif Sayısı : 1
d) Toplam Geçerli Teklif Sayısı : 1
e) Yerli istekli lehine
fiyat avantajı uygulaması : Uygulanmamıştır
4- Sözleşmenin
a) Tarihi : 22.11.2017
b) Bedeli : 192.390,00 TRY
c) Süresi : 24.11.2017 - 23.05.2018
d) Yüklenici : BOĞAZİÇİ PROJE MÜHENDİSLİK ANONİM ŞİRKETİ
e) Yüklenicinin uyruğu : Türkiye
f) Yüklenicinin adresi : SELAMİ ALİ MAH. CUMHURİYET CAD. 46 / 3 34664
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Misafir 11e

2 yıl önce - Cum 06 Tem 2018, 11:25

KGM'nin altında Otoyol Etüt ve Proje adlı bir doküman buldum, ne yazık ki tüm adresi yapıştırmama (muhtemelen KGM'nin dizin adları İngilizce olduğu için) site izin vermiyor. Burada diyor ki:

Bursa Çevre Otoyolu Hasanağa Bağlantı Yolu: 4 km. uzunluğundaki bağlantı yolu 14. Bölge
Müdürlüğümüz tarafından ihale edilmiştir. Proje çalışmalarına başlanmış olup 2018 sonunda
bitirilmesi planlanmaktadır.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara