Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
turkdogru78

12 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2007, 02:09
Hadime giderken Sarıoğlana Mutlaka Uğrayın

Sarıoğlandaki pınarın oldukça eski olduğu üzerindeki kabartmalardan belli oluyor. Su buz gibi ve çok nefis.

(+)

nebi

12 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 16:58

Hadim Konya girisi :

(+)

Alper Çolak
12 yıl önce - Çrş 21 May 2008, 22:53

Malumunuz Hadim Kirazı Dünyanın en kaliteli kirazı eehh artık zamanı da geliyor yavaş yavaş

HADIM

MESLEK YUKSEK OKULU

HADIMI CAMII

HADIM

HADIM

AHMET DANIŞ

12 yıl önce - Prş 22 May 2008, 11:38

Hadim İlçesi yakınlarında yer alan Bağbaşı (Eğiste) Kasabasına yapılan baraj ve tünelle Göksu Irmağını Konya Ovası'na aktarma çalışmaları (MAVİ TÜNEL) halen devam etmektedir. Son yıllarda küresel ısınma sebebiyle kuraklık sıkıntısı yaşayan Konyalı çiftçiler projenin bir an evvel hayata geçirilmesini beklemektedirler. Yeraltı su seviyesinin hızla düşmesi ve Tuz gölünün yeraltı sularına karışma tehlikesi de işin ne kadar ciddi boyutlara vardığının bir göstergesi.
Madalyonun diğer tarafında da Hadim ilçesi ve özellikle Aladağ boğazanda yer alan köylerin sıkıntısı. Her yıl bahar aylarında karların erimesi sonucu binlerce metreküp toprağı sel suları ile Akdeniz'e taşıyan Göksu, gene aynı anda köylünün arazilerine de büyük çaplı hasar vermektedir. Yapılacak olan baraj sayesinde hem Konya hem de Aladağ sıkıntıdan kurtulacaktır. Umarım en kısa zamanda projeyi sonuçlandırırlar.

Aşağıda mart ayında cektiğim ve boşa akıp giden suyun fotoğraflarını paylaşmak istedim.

AHMET DANIŞ

12 yıl önce - Prş 22 May 2008, 11:48

Hadim İlçesi ne 3-4 km uzaklıkta çok güzel bir piknik alanı var. Kiraz festivalinin de yapıldığı bu yer kayaların arasına yerleştirilmiş kamelya ve şömineleriyle, buz gibi suyuyla, rengarenk çiçekleri ve özellikle dağ lalesiyle, küçük havuzu ve köprüsüyle halkın hizmetine sunulmuştur. Yolu düşen herkezin mangal keyfi yapabileceği bu yeri düşünüp hayata geçirenlere teşekkür ederim.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA