Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmet sert

1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 10:57
Balıkesir Ticaret Merkezi projesi (Eski SGK Binası)

Alıntı:

Manchester’in yıldızı Balıkesir’e AVM yapıyor

Manchester City’nin Türk starı İlkay Gündoğan, memleketi Balıkesir’e AVM yapıyor. Toplam 42 dükkan ve 123 adet de ofisin yapılacağı proje, geçtiğimiz ay içerisinde Balıkesir Anıtlar Kurulu’nca onaylandı.

Geçirdiği ağır sakatlıkların ardından eski sağlığına kavuşan Manchester City’nin orta sahadaki yıldızı İlkay Gündoğan’ın Balıkesir’de 2016 yılında aldığı SGK binası yerine yapacağı proje belli oldu. Ünlü futbolcu İlkay’ın söz konusu binanın yerine yapmayı planladığı proje Balıkesir Anıtlar Kurulu tarafından onaylandı.

PROJE 13 KATTA YÜKSELECEK

Akşam gazetesinden Ercan Öztürk'ün haberine göre inşaat dördü bodrum kat olup toplamda 13 kat olarak yapılacak. 3 katı AVM olacak projenin 9 katı da ofis katlarından oluşacak.

28 MİLYONA ALMIŞTI

Tarihi saat kulesi ve Kuva-i Milliye Müzesi yanında olduğu için çizilen proje Balıkesir Anıtlar Kurulu’na sunuldu. Şubat ayı içerisinde kurul tarafından onaylanan projenin toplam inşaat alanı 40 bin metrekare olacak. 42 dükkan 123 tane de ofis katının olduğu projenin yapımına Balıkesir SGK binasının tamamlanmasının ardından başlanacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılının başlarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Hacıilbey Mahallesi’nde bulunan SGK il binasını 8 milyon liraya satın aldı. Bir yıl sonra bu binanın ihaleyle satılması meclis tarafından onaylandı. Belediyenin kısa sürede duyurduğu ihaleye sadece Manchester City’nin orta sahadaki yıldızı İlkay Gündoğan’la kardeşi İlker Gündoğan’ın adına kurulan Günil İnşaat katıldı.

Gündoğan kardeşlerin şirketi tarihi saat kulesinin hemen yanındaki 5 katlı binayı 28 milyon liraya satın aldı. İlkay’ın İngiltere’de kazandığı parayı memleketi Balıkesir’de yatırıma dönüştürmesi büyük bir övgüye neden olmuştu.

TEKLİF YAĞIYOR!

LKAY Gündoğan’ın 2016 sonlarında aldığı binayla ilgili çok sayıda proje çizildi. Son olarak 13 kat olarak çizilen projede karar kılındı. 13 katlık proje daha yapılmadan çok sayıda yatırımcının ilgilisini çekmiş durumda. Büyük bir hastaneyle birlikte bazı şirketlerin de onaylanan projeyi almak için nabız yokladıkları öğrenildi. İlkay’ın babası İrfan Gündoğan’a 52 milyon civarında bir teklif yapıldığı ileri sürüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/manchesterin-y ...r-40776274

Bu haber daha önce Balıkesir Haberler başlığında Alp Serter arkadaşımız tarafından paylaşılmıştı.Ancak yeni haberleri paylaşmak için uygun başlık bulamadığım için, bu proje ile ilgili haberleri ve gelişmeleri artık bu başlık altında paylaşalım düşüncesiyle bu başlığı açıyorum.Aslında bu bina ticari bir proje ve BİR AVM olacağını düşünmüyorum.Daha çok, Avrupadaki örneklerine benzer çok katlı mağazacılık ya da ticari bir ofis projesi olur diye düşünüyorum.Ancak, medyada AVM yapılacak şeklinde lanse edildiği ve yeni bir açıklama gelmediği için başlığın ismini AVM olarak koydum.
Bu arada, projenin yapılacağı alanda bulunan eski SGK Binasında yıkım çalışmaları başladı.

(+)

Tunahan 10
1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 16:52

Başka fotoğraf var mı?

ahmet sert

1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 17:03

Alıntı:
Başka fotoğraf var mı?

Henüz proje görsellerine ait herhangi bir paylaşım yapıldığını ben şahsen görmedim.Sadece gazete haberlerinde verilen bir görüntü var.Bu da bir canlandırma mı, temsili bir proje resmi mi o da belli değil. Yakın zamanda daha somut gelişmeler yaşanır tahminen.Çünkü yukarıda da fotoğrafını paylaştığım gibi, yıkımı yapacak olan yıkım şirketi yavaş yavaş eski Sgk binasını ayıklamaya, yıkmaya başlamış.

Tunahan 10
1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 18:01

Eğer proje resmi buysa şuan ki yıkılan binaya benzer bir projeye benziyor

ahmet sert

1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 18:05

Evet bu şekilde olacaksa şekil itibarıyla benziyor ama tabi ki çok daha modern, büyük ve güzel olacağı kesin.Ancak böyle bir proje, o bölgedeki trafik sıkışıklığına da ne derecede etki yapar bunu da düşünmek gerek.

Balıkesirli
1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 18:21

Trafik kaldırmaz orda avm yi .. insanlar şehir içinde sıkışmaktansa 10 burdaya gitmeyi tercih edecektir diye düşünüyorum. keşke ordaki tarihi dokuyu bozmayan güzel tarihi hotel ve kültür merkezi projesi hazırlansaymış..

Profesör
1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 19:33

Trafiğin kaldırması için önemli düzenlemeler ve İstimlaklar yapmak lazım oraya.Ayrıca yeterli otopark kapasitesi lazım.Bunlar için de vizyoner bir belediye başkanı.Bakalım nasıl olacak?

Misafir c1c

1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 20:20

Yıkmak yerine yenileselerdi nasıl olurdu acaba?

Erdal Düven

1 yıl önce - Pts 21 May 2018, 22:14

Evet yıkım çalışmalarına başlandı sgk altında bulunan yer altı trafosuda yakın bir zamanda kaldırılacak tıpkı eski il özel idaresi binasında olduğu gibi profesörün dediği gibi eğer iyi idare eden bir başkan gelmez ise trafik ve çevre düzenlemesi açısından bizleri kötü bir dönem bekliyor olabilir örneğin eski il özel idaresi yerine yapılan rezidans çarşı trafiğini baya bir etkiliyor şimdi burasıda başlıyor inşallah düzgün bir biçimde idaresi yapılır ve sıkıntı çıkmaz yalnız şunu belirteyim işi alan müteahhit firma ve yıkım ekipleri çok acele ediyor buda demek oluyorki kısa zamanda bitirilmesi hedefliyor diye düşünüyorum.

Tunahan 10
1 yıl önce - Sal 22 May 2018, 16:23

Yıkımda son durum ne?

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET