Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 208
Gökoy
1 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 13:28

Böyle giderse dron alıp diğer arkadaşlara rakip olacağım.

rizado16
1 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 13:52

Drone işine girmeyi düşünen arkadaşları destekliyoruz
Kaşmir mavi arkadaş kendisini doğaya vurdu, doğal güzelliklerden sonra inşaat tat vermiyor galiba

SLMGNL
1 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 14:02

belkide tatildeler belkide video diye çok tutturduk acaba sıkıldılar mı bizden sesimizi duyunca hemen dönerlerdi videoyu yüklerlerdi acaba sesimizi mi duyuramadık kşmmvorkide başakmurattt beyyy

solcer06
1 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 23:06

Selamlar, malumunuz binalarda yaklaşık 150'şer daire olacak, her binada kaç asansör olacak?

yaşar 68
1 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 00:56
Arkadaşlar Ankara büyük şehir belediyesine yazımı ve yanıtı sizlerle paylaşıyorum.

Sayın başkanım; sizi öncelikle kutluyorum, başarılı olacağınıza ve Ankara'mıza büyük hizmetler yapacağınıza inancım tamdır. Emekliliğini istemiş bir eğitimci olarak sizden bir istirhamım var. Emekliliğim de yaşayabileceğim bir konut edinmek için inşaatı devam etmekte olan Eryaman Göksu-Oyak konutlarından 2020 ağustos ayında teslim edilecek bir daireye iştirak ettim. Hafta sonu inşaatın durumunu görmek için gittiğim de Göksu park içerisin de korkunç bir mangal dumanıyla karşılaştım. O çevredeki insanlarla görüştüğümde tüm daire maliklerinin bu durumdan çok şikayetçi olduklarını hafta sonları kapı ve pencerelerini açamadıklarını eski belediye başkanına defalarca şikayette bulunmalarına rağmen kendisinin yaptığı bir proje olmasından dolayı iptal etmediği, serzenişleriyle karşılaştım. Bu kadar konut yoğunluğunun olduğu bir bölgede mangal dumanlarının olması görselliği, insan sağlığını ve kent estetiğini tehdit etmektedir. Dolasıyla mangalın yasaklanması ve insanların mangalsız piknik yapabilmeleri için gerekli ortamın yaratılmasını tüm konut sakinleri adına size arz ediyorum. Bir çözüm bulacağınıza yürekten inanıyorum. Çalışmalarınız da üstün başarılar ve muvaffakiyetler diliyorum. ALLAH utandırmasın. Yaşar BABURCAN
GELEN YANIT: Uyarılarınız dikkate alınmış olup en kısa sürede aksaklıklar giderilecektir.

i11Inside
1 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 09:51

solcer06'e yanıt.
Blokların kat sayısına uygun olarak 3 veya 4 adet asansör olacaktır. Ayrıca; asansör kapasitelerinde de farlılık bulunmaktadır.

Yaşar68'e yanıt.
Öncelikle evinizin hayırlı olmasını, sağlıkla oturmanızı dilerim. Paylaşımınız ve belediyeye yönelik girişiminiz için teşekkürler.
Saygılarımla.

solcer06
1 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 13:34

şayet 4 asansör olursa 150 daire için yetersiz kalacağına inanıyorum. Benim halen oturduğum ev 15 katlı ve 30 daireli 2 asansör bile bazen yetersiz kalıyor.

i11Inside
1 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 16:44

Bilgilenilmesi amacıyla; Resmi gazetede yayımlanan İmar Yönetmeliğinin asansörlere ilişkin ilgili maddeleri aşağıdaki şekildedir.

....
(4) .... kat adedi 3'ten fazla olan umumi binalarla yüksek katlı binalarda ikinci fıkrada belirtilen asgari ölçülere uygun ve en az 2 adet olmak üzere binanın tipi, kullanım yoğunluğu ve ihtiyaçlarına göre belirlenecek sayıda asansör yapılması zorunludur. Bu asansörlerden en az bir tanesinin herhangi bir tehlike anında, arıza veya elektriklerin kesilmesi halinde zemin kata ulaşıp kapılarını açacak, yangına dayanıklı malzemeden yapılmış, kuyu içinde, duman sızdırmaz nitelikte, kesintisiz bir güç kaynağından beslenecek şekilde tesis edilmesi gerekmektedir.

(5) 10 kat ve üzeri binalarda asansörlerden en az bir tanesi yük, eşya ve sedye taşıma amacına uygun olarak dar kenarı 1.20 metre ve alanı 2.52 m2’den, kapı genişliği ise net 1.10 metreden az olmayacak şekilde yapılır.
...
(8) Asansörlerin, bodrum katlar dâhil tüm katlara hizmet vermesi zorunludur.
...

Kocausta81
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 16:45

Sitede çocuklar için oyun parkı vardır umarım? Genelde spor salonu,havuz vs gözüküyor

gokhande
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 21:07

Kocausta81 bey, projeye bakacak olursanız, yanlış hatırlamıyorsam 9 adet çocuk oyun parkı mevcut.

sayfa 208
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet