Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 298

Kimin adayına oy vereceksiniz ?
AK Parti + MHP (Cumhur İttifakı) 48.7%  48.7%  [307]
Chp 14.8%  14.8%  [93]
Hdp 1.6%  1.6%  [10]
İyi Parti 27.5%  27.5%  [173]
Saadet Partisi 3.3%  3.3%  [21]
Diğer 4.1%  4.1%  [26]
Toplam Oy : 630

turgutkuzan

4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 18:43

Alıntı:
Baslikta akp + mhp disindaki oylar giderek yukseliyor . İlginc ben cumhur ittifakinin %55 i bulacagini dusunuyordum

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının belli olması ve ittifak kurmasının etkileri.
Mayıs ayı sonunda projeler açıklanmaya başlandığında Cumhur ittifakının oyları yükselmeye başlayacaktır.
Toplu açılış törenleri de Cumhur ittifakının oylarını yükseltecektir.

AhmetDemir

4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 18:48

Bakalim millet gercekten soylediginiz seyler icin mi oy veriyor verecek? Hep birlikte gorecegiz. Bu erken secim kararinin alinmasinda buyuk etkisi oldugunu dusundugumuz mhp ne olacak en onu bekliyorum?

Serhat Bileycı
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 18:57

Alıntı:
Buyur,oku.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/belediye-bursla ...l-10410064

Selam Ali Şükrü bey, Haber 2008'den yani eski Chp yönetimi götürmüş Aym'ye bu yasayı ama ellerine sağlık. Bu belediyelerin yaptığı işler benim aşırı derecede sinirime dokunan bir konu o yüzden böyle atladım kusura bakmayın. Birkaç haber paylaşacağım bu konu hakkında biraz uzun olabilir kusura bakmayın.
__________________________________________________________________________________

Deprem toplanma alanı Bilal Erdoğan’ın TÜRGEV’ine!
İstanbul Ünalan’daki deprem toplanma alanına TÜRGEV yurdu yapılmasına ilişkin iptal davasını mahkeme reddetti. Karar tepki gösteren Av. Cingil "Arazi TÜRGEV’e peşkeş çekildi, karar hukuksuz" ifadelerini kullandı.

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Ünalan Mahallesi’nin tek büyük deprem toplanma alanının da bulunduğu Şampiyon Spor Tesisleri’ne ait araziye Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) yurdu yapılmasına ilişkin ‘iptal davası’ İstanbul 11. İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

80 bin nüfuslu mahallenin deprem toplanma alanına TÜRGEV yurdu yapılmasına karşı, 17 Ağustos tarihinde yüzlerce imza toplanmış ve konu Ünalan Mahalle Muhtarı Mezengül Şimşek’in öncülüğünde yargıya taşınmıştı.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/cevre/959360/D ..._ine_.html
___________________________________________________________________________________
TÜRGEV'e 30 yıl yetmedi 49 yaptılar
Fatih’te kamuya ait bina TÜRGEV’e önce 30 yıl olarak tahsis edildi. Bir ay sonra binanın kullanım hakkı AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla 49 yıla çıkarıldı
İstanbul Fatih Mevlanakapı'daki lüks öğrenci yurdu binası, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) mart ayında 30 yıllığına verildi. Geçtiğimiz hafta içi yapılan Fatih Belediyesi Meclis toplantısında binanın kullanım hakkı 30 yıldan 49 yıla çıkarıldı. TÜRGEV, binayı baştan bu yana 49 yıl istiyordu. Binanın kullanım hakkını 49 yıl olarak talep eden TÜRGEV için Fatih Belediye Meclisi bir ay önce aldığı kendi kararını değiştirdi. Binayı TÜRGEV’e veren İmar ve Hukuk Komisyonlarının ortak raporunda “Tapu kütüğüne amacı dışında kullanılamayacağına ilişkin şerh düşülür” ifadeleri yer aldı.
___________________________________________________________________________________

Bilal’in derneğine belediye kılıfı... Büyükşehir sponsorluğunda Ensar, TÜRGEV el ele okullara
Milli’ eğitimin okullarda dini vakıf ve cemaatlere devredilmesi yolunda bir adım da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Belediye Meclisi, okullarda belediye öncülüğünde dini eğitim verilmesi için “Medeniyet Banisi Genç Yürekler” projesi oluşturma kararı aldı. Başkent’in yeni başkanı Mustafa Tuna’nın projesinin arkasında ise Bilal Erdoğan’ın başını çektiği ve Ensar Vakfı, ÖNDER, TÜRGEV gibi dini vakıfları bir araya getiren İmam Hatip Okulları Platformu’nun olduğu ortaya çıktı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/904110/ ...llara.html
__________________________________________________________________________________

AKP'li belediyeler TÜRGEV ve Ensar'a kıyak için yarışa girdi
Üsküdar Belediyesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV’e Mevlanakapı’daki bir yurt binasının, Üsküdar Belediyesi’ne de Karaman’daki çocuk taciziyle gündeme gelen Ensar Vakfı’na Sultantepe ve Bulgurlu mahallelerindeki iki taşınmazın 49 yıllığına bedelsiz verilebilmesi için teklif geldi.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/922006 ...girdi.html

TÜRGEV ister alır, ister verir: Arsa sizde, yurt bizde kalsın
Eerdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV, Gaziantep’te AKP’li Şahinbey Belediyesi’nin kendisine verdiği arazinin yarısını belediyeye geri vermeyi teklif etti. Ancak TÜRGEV’in tek şartı vardı: Arazide yer alan yurt binalarının TÜRGEV adına tahsisinin devam etmesi.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/900600 ...alsin.html
Esenyurt Belediyesinden TÜRGEV'e kıyak! Bedelsiz tahsise ek süre

AKP’li Esenyurt Belediyesi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV’e bir kıyak daha yapıldı. Daha önce belediye tarafından yaptırılan yurt binasını TÜRGEV’e 25 yılığına bedelsiz şekilde devreden Esenyurt Belediyesi, bu süreyi 49 yıla çıkarttı.

https://www.reklam_link/haber-detay/esenyurt-beled ...03941.html
________________________________________________________________________________

Kayyumdan TÜGVA’ya kıyak
Şırnak’ta 3 belediyenin kayyumu olan Vali Yardımcısı, belediyeye ait parkı 15 yıllığına TÜGVA’ya verdi
https://www.reklam_link/haber-detay/kayyumdan-tugv ...14058.html
_________________________________________________________________________________
Belediye mülkünün Ensar’a verilmesine durdurma kararı

Bursa Belediyesi mülkünün ihale yoluyla Ensar vakfına verilmesine itrqaz mahkeme tarafından kabul edildi, yürütmeyi durdurma kararı verildi.
Bursa’nın merkez Osmangazi Belediyesi tarafından 2013 yılında restore edilen Abdal Kültür Merkezi'nin, Ensar Vakfı'na aylık 625 liraya kiralanmasına itiraz eden CHP İlçe Başkanı İsmet Karaca'nın İdare Mahkemesinde açtığı davada, yürütmenin durdurulmasına karar verildi.
https://www.evrensel.net/haber/297610/belediye-mu ...rma-karari

Bu haberleri 5 dakikalık internet araması ile derledim. İsterseniz daha çok bulabilirsiniz.

Yani ne oluyoruz? Belediyeler gençleri siyasi propagandalara maruz bırakmanın aracı değildir. Yurt hizmetlerini belediyeler çok istiyorlarsa kendi başlarına yürütmeli ve bu yurtlar yönetmeliklerle merkezi olarak düzenlenmeli. Şimdi belediyelerin neden burs vermemesi gerektiğini düşündüğüm de anlaşılmıştır heralde.

Muneccim
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:08

Alıntı:
Yani ne oluyoruz? Belediyeler gençleri siyasi propagandalara maruz bırakmanın aracı değildir. Yurt hizmetlerini belediyeler çok istiyorlarsa kendi başlarına yürütmeli ve bu yurtlar yönetmeliklerle merkezi olarak düzenlenmeli. Şimdi belediyelerin neden burs vermemesi gerektiğini düşündüğüm de anlaşılmıştır heralde.

Kardesim kivirma. Link ver dedin linki verdi. CHP belediyelerin ogrencilere burs vermesini engelledi. Esas sunu dusunmek lazim. Belediyeler dogrudan burs vermek yerine neden vakiflara yardim etmek zorunda birakildi? Cunku CHP burs iptaliyle belediyeleri buna mecbur kildi. Belediyeler direkt kendi adlariyla yurt acsa CHP zihniyetinin anayasa mahkemesine goturmeyecegine siz inaniyorsaniz bilemem ama ben inanmiyorum.

Serhat Bileycı
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:09

Alıntı:
Kardesim kivirma. Link ver dedin linki verdi. CHP belediyelerin ogrencilere burs vermesini engelledi. Esas sunu dusunmek lazim. Belediyeler dogrudan burs vermek yerine neden vakiflara yardim etmek zorunda birakildi? Cunku CHP burs iptaliyle belediyeleri buna mecbur kildi. Belediyeler direkt kendi adlariyla yurt acsa CHP zihniyetinin anayasa mahkemesine goturmeyecegine siz inaniyorsaniz bilemem ama ben inanmiyorum.

Partili belediyeler tarafından burslar neye göre verilecekti acaba? Kıvırmak gibi bir derdim yok benim itirazım zaten direkt bunaydı. Zibilyon tane haberle de kendimi ifade ettiğimi düşünüyorum.

Haberde KYK'ya belediyelerin burs verilebilecek öğrencileri önerebileceği yazıyor. Gayet makul bir orta yol bu.

Ve haberiniz yok sanırım ama belediyeler zaten kendilerinin işlettiği yurtlar açabiliyorlar. Bunların da yönetmeliklerle düzenlenmesi lazım

OkanY
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:24

Muharrem İnce mi Meral Akşener mi?

Böyle bir soru sorulsa Meral Akşener derdim.

En azından Kemalist ve solcu değil.

ali şükrü bey
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:36

Serhat Bileyici

Ülkede okullara giden çocukların ellerinden parasını almak ile siyasetin ne alakası var?
Çok komik bir gerekçe olmuş,bu kadar açık bir yanlışa ve belki de o burs parası ile eğitimlerini devam eden öğrencilerin parasına siyaset sebebiyle el konulmasına ses çıkarmış mı sayın İnce?

Ben öğretmenin bu yaptığınız okuyan öğrencileri mağdur etmektir,öğrenciye eğitimi için belediyelerin burs vermesi siyaset değildir,çünkü bu hak sadece Ak Parti'li belediyelere verilmiyor biz neden CHP olarak burs vermiyoruz demiş mi?
Elimizde İzmir,Antalya,Eskişehir(öğrenci şehri)ve Mersin gibi büyük iller var,biz de öğrenciye bir katkı koyalım demiş mi?

Samimi değilsiniz,eklediğiniz haberlerin konumuzla alakası yok,devlet özel eğitim kurumlarına ve hayırsever iş adamlarına bile arsa alanı veriyor eğitim kurumları açılmak şartıyla.
Bunu hükumete yakın diye eleştiriyorsan o insanların geçmişine bak,bütün amaçları yeni nesillere ulaşmak olan insanlar.
Erdoğan'ın da yetiştiği Türk Talebe Birliği gibi yerler hep vardı.

Sizler samimi olamadınız Ataşehir Belediye Başkanının eşi ve Kılıçdaroğlu'nun kızının rezidans alış verişini,Barış Yarkardaş'ın Adalet isimli kitabının Kartal Belediyesi tarafından topluca satın alınması gibi,
Kılıçdaroğlu'nun orta eğitimde okuyan çocuklarını ve 6 aylık torununu erken emekli olmaları için kendi kurumunu dolandırarak SSK'lı yapması gibi konuları hiç gündeme getirmiyorsunuz.

Söylediğiniz hiç bir şeyin önemi yok,samimi olmayan hiç kimseyi dikkate almıyorum.

Alıntı:
OkanY

12 dakika önce - 19:24 (bugün)

Muharrem İnce mi Meral Akşener mi?

Böyle bir soru sorulsa Meral Akşener derdim.

En azından Kemalist ve solcu değil.

Trollük yapma,tabiki İnce demek zorundasın,biri FETÖ projesi diğeri ise 39 yıllık CHP'li.
Kılıçdaroğlu gibi proje mi yoksa Deniz Baykal gibi gerçek CHP'li mi?
Bizim gerçek manada Atatürkçü olanlarla bir sorunumuz olmaz,kavga gürültü yaparız ama eninde sonunda ortak bir yol buluruz.

Evet CHP ile kavga gürültü bir şekilde hayat devam eder ama CIA-FETÖ projeleri gelirse hayat durur.

Çok hafife alıyorsunuz olayı.

OkanY
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:46

CHP ile hayat geçmez. CHP iktidara gelse çok büyük kıyım olur. Tüm AK Parti gazete ve televizyonları kapatılır. AK Parti tarafından açılan üniversiteler kapatılır. Ak Parti bile kapatılabilir.

Akşener bu açıdan daha makul.

ali şükrü bey
4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:49

Akşener asıl o dediklerin yapar,FETÖ'nün çok uzun soluklu bir projesi,yatırımı.

CHP'de Kılıçdaroğlu ve ekibi tasfiye edilirse ki bu seçimden sonraki ilk iş bu olacak,CHP'nin kurumsal yapısı zaten bu değişime işareti verdi.
İnce'nin de Baykal'ın dayatması ile aday olması bilinen bir gerçek.

Mustafabey 01

4 yıl önce - Pts 07 May 2018, 19:51

Resim facebook alıntı

Aslında bir seçim olduğu zaman adayların sözlerine yapılanilecek vaadlerine bakılır aslında herkesin bunları göre oy vermesi beklenir, şimdi sadece hükümetin somut olarak emeklilere bayramlarda 1000 tl para yardımı yapacağını söylüyor ve bu gerçekleşir.
Diğer adaylar bol bol atıyor, biri diyor gelirsem sarayda oturmayacağım, sarayı öğrencilere vereceğim sen önce nasıl kazanacaksın seçimi o projelerini anlat bakalım halk bir duysun, diğerleri köprü yaptırmayacağım,
öbürü havaalanından vazgeçeceğim diyor bunlar Türkiyenin faydasına mı zararına mı olur? Bunların tek hedefi Erdoğanı indirmek başka hiç bir plan ve projeleri yok.
1984 de Turgut Özal istanbula 2.ci köprüyü yaptıracağım dedi, o zamanın sol görüşlü partisi biz yaptırmayız dedi, Yapıldı.

Tam aklımda kalmadı 1990-91 seçim yılı
Demirel iktidara gelirsem 500 günde Türkiye yi düzeltirim dedi, herkes bir araba bir ev anahtarı verceğim sahibi olacak dedi vatandaş da inandı saf gibi 1994 de büyük bir kriz oldu millet perişan oldu, o yıllarda simit satanlar öğretmenlerden devlet memurlarından fazla kazanırlardı, memurler hafta sonu ek işyapar yaz tatilerinde inşaatlarda çalışırlardı bunlarıda unutmayın Türkiye bu yıllara kolay gelmedi,
Şimdi herkesin boş vaatlerine kanmayın bir söz var halk arasında " Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olma" diye unutmayın.

sayfa 298
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET