Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
alkan1985
2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 15:16
Bursa Yunuseli Havaalanı bölgesine toplu konut inşaa edilecek


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın cuma akşamı yaptıkları görüşmeden sızan bilgiler arasında yer almıyordu.Kamuoyu…Pazar günü, AK Parti Pendik ilçe kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öğrendi- ve tam anlamıyla sürpriz oldu.Çünkü…Büyükşehir Belediye Başkanı’nın 1.400 dönümlük Yunuseli Havaalanı’nın işlevini yitirdiğini söyleyip araziyi istediğini Cumhurbaşkanı duyurdu.Gerçi…Aktaş’ın buraya Doğanbey’i taşımak istediği yazıldı, ama 1.400 dönüm arazi birkaç Doğanbey’le bile dolmaz.O nedenle…Kentin batısı, doğusu, kuzeyine uydukent planlayan Aktaş acaba kuzeyde Yunuseli Havaalanı’nı mı düşünüyor?Soruyu…Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sorduk. Net cevap verdi:“Düşük yoğunluklu uydukent düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın istediği gibi zemin artı 6 kat olacak.”Şunu ekledi:“Etrafı yapılaşmış, yüksek binalar nedeniyle orta büyüklükte uçaklar bile inemiyor. “Düşüncesi şu:“Çok özel bir bölge ve çok hızlı gelişiyor. İyi bir planlamayla çevresini de yönlendirici olur, şehri de rahatlatır.”Araya girip “Fakat orası askeri bölge, asker size devreder mi?” anımsatması yapınca, “Onu çözeriz, sorun olmaz” cevabını verdi.

Ahmet Emin YILMAZ
kaynak:
https://www.olay.com.tr/aktasin-hedefi-yildirim-m ...1615yy.htm


Misafir fa5

2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 15:29

O bölgede bak yapi 15kat yaptı atis yapi 18 kat yapacak uydukent 6+ zeminde kalacak miMisafir ad5

2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 18:55

İnşallah çevre mahallelerdeki 2,5 kat imar iznini de kaldırırlar. Sadece kaçak yapılmış binalar 2,5 kat ustu şu an. Ruhsat alıp 6 kata kadar imarlı binalar neden olmasın.

wow16
2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 20:31

İnşallah güzel bi planlamayla güzel bir proje yapılır. fakat trafik yogunlugunun en fazla olduğu acemler kavşağına çok yakın bir yerde oldugunu da unutmamak gerek. Bölgeye yapılacak olan konutlarla birlikte dahada artacak olan nufus ve buna ilave trafik yoğunluğu zaten felç olmuş bu bölgeyi tamamen öldürebilir. Çok iyi bi planlama yapmak gerek.

Cüneyt5316

2 yıl önce - Prş 05 Nis 2018, 00:49

Şayet bölgeye böyle bir konut projesi yapılırsa eğer, -ki öyle görünüyor- çevre yolunu RTE bulvarıyla birleştirmeleri gerekmektedir. Böylece acemlere trafik konusunda katkı sağlamamış olur.Berktuğ
site denetçisi

7 ay önce - Pts 11 Ksm 2019, 11:27

YUNUSELİ HAVAALANI NE OLACAK?
Alıntı:
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un cuma günü gerçekleştirdiği Bursa ziyaretinde ortaya çııkan en önemli sonuçlardan biri isteyince, takip edince oluyor.Evet Bursa son zamanlarda direkt Bursa'da yaşayan vatandaşı ilgilendiren konularda tam sonuç aldı. Belki bundan sonraki süreçlerde Nilüfer, Mollaarap ve kentin diğer bölgelerinde yaşanan kentsel dönüşüm sorunlarından dolayı başı ağrıyan belediye başkanları nefes alacak.
Ama görüşmelerde benim beklediğim hatta Yunuseli Havaalanı'nın akıbetiydi.

Toplamda 593 dekarlık alanda kurulu havaalanı atıl durumda.
Etrafındaki yapılaşmalardan dolayı uçuşa da pek uygun gözükmüyor.
Burası ile ilgili bir dosya hazırlandığını geçen hafta içindeki yazılarımızda dile getirmiştik. Bu dosyanın bakana verildiğini öğrendik. Buraya toplu konut yapılması gündemde. Konuşulacak kısmı ise toplu konutların çok katlı mı daha az katlı mı olacağı.
Bakalım buradan nasıl bir sonuç çıkacak?

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/ilhami- ...15351.html

Etrafındaki yapılaşmalarla uyumlu biçimde toplu konut alanı olursa sırıtmaz hatta güzel görünür.


Cüneyt5316

7 ay önce - Pts 11 Ksm 2019, 11:41

Biraz ileri de ''Atış Yapı 'Downtown Bursa'' projesi var ve burada yüksek kat yapılıyor ve zannedersem ki buraya da ortalama zemin+10 kat gibi proje düşünürler. Çünkü burası çevre mahallelerin kentsel dönüşümünü tetikler ve sıkışık/bitişik nizamda inşa edilen ve yoğun nüfusa sahip çevre mahalleleri zemin+4-5 kat kurtarmayacağı kanaatindeyim. Yinede herşeyin hayırlısı olsun.

UfukRaifoğlu
7 ay önce - Pts 11 Ksm 2019, 11:44

Ulaşım sıkıntı olabilir. Acemlerden bu tarafa bir kol ile raylı sistem düşünülmeli. Yunuseli ve Hamitler bölgesine uzanan bir hat çekilmeli.

Cüneyt5316

7 ay önce - Pts 11 Ksm 2019, 11:54

Çalı-Demirtaş metrosu buradan geçiriliyor diye biliyordum zaten yanılmıyorsam eğer. Ayrıca çevre yolu da devam ettirilmeli yoksa acemler patlar.

Serkan99
7 ay önce - Pts 11 Ksm 2019, 16:40

- Tamamen saçmalık !!

-Bursa'ya ihanete devam...

-Bursa merkezi artık daha fazla konutu veya yeni yerleşimi asla kaldırmaz!!

-Daha acemler sorunu ortada dururken ..

-Ne demek Yunuseline konut yapmak ??

-Şehre ihanet demek..

-Bursa'nın yeni konut alanları Bursa dışı olmalıdır..

-Şehir merkezine yık-yap harici kesinlikle imar verilmemelidir.

-Hele hele acemleri doğrudan etkileyecek Yunuseli bölgesine böyle bir suikast asla yapılmamalıdır.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet