Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih413
4 yıl önce - Pzr 18 Mar 2018, 04:55
Bekir Bozdağ [Fotobiyografi]

Bekir Bozdağ adına açılmış fotobiyografi sayfası olmadığını gördüm, açılması gerektiğini düşündüm.

Meclis internet sayfasındaki özgeçmişi:
Alıntı:

1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu. Baba adı Mehmet Duran, anne adı Nuriye'dir.

Avukat; Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamladı.
Serbest avukat olarak çalıştı.
22, 23 ve 24. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Adalet Komisyonu Üyeliği, 23. Dönemde AK PARTİ Grup Başkanvekilliği yaptı. 61. Hükümette Başbakan Yardımcısı, 61, 62 ve 64. Hükümette Adalet Bakanı, 65. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen bu görevi sürdürmektedir.
Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır

En son fatih413 tarafından Pzr 18 Mar 2018, 05:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

fatih413
4 yıl önce - Pzr 18 Mar 2018, 05:29
Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Bekir Bozdağ mı olacak?

Bildiğiniz gibi her şey normal giderse 2019'da 2 seçim var. Biri Mart ayında yapılacak Yerel Seçim diğeri de Ağustos ayında (belki mevsimden ötürü Eylül) yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birleştirimiş Genel Seçim. Son Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle, Genel Seçimler birleştirildi. Artık Meclis veya Cumhurbaşkanı erken seçim kararı aldığında veya herhangi bir nedenle Cumhurbaşkanlığı makamı boşaldığında Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle, Genel Seçimler birleştirilecek. Cumhurbaşkanının görev süresi 2019 Ağustos ayında sona erdiği için, meclisin görev süresi Kasım ayında dolmasına rağmen her iki seçim birleştirilerek yapılacak. Ancak iki seçim arasında 6 aydan az olduğu için her üç seçimin birleştirilme ihtimali de var. Hatta düzenleme yapılmazsa Anayasal zorunluluk.

Binali beyin 2014 yerel seçimlerinde olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağını veya yapılacağını düşünüyorum. Gerçi kendisi İstanbul'u istese de orası damat tarafından rezerve. İstanbul olmazsa Ankara'yı isteyebilir ama Ankara'da Mhp'nin potansiyeli yüksek olduğu için onayı gerek. Mhp'nin de Ak Parti Genel Başkanlığı yapmış biri yerine hem Mhp ile hem de Ak Parti ile organik ve gönül bağı olan birisini isteyeceğini düşünüyorum. İzmir zaten Binali beyin seçim bölgesi ve yiğit düştüğü yerden kalkar.

Peki Bekir Bozdağ'ın Başbakanlığı nereden çıktı derseniz; Binali bey Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olunca, Ak Partinin prensip kararları gereğince Başbakanlıktan istifa etmesi gerekecek ve yerine seçimlere kadar başka bir milletvekilinin (tahminimce Bekir Bozdağ) atanması gerek. Evet seçilmesi değil atanması gerekir. Çünkü şu anki Anayasaya göre Başbakanlar seçimle değil Cumhurbaşkanının atamasıyla gelir. Ama Cumhurbaşkanları genelllikle mecliste en çok milletvekiline sahip partinin genel başkanını atar ve onlar da meclisten güvenoyu alarak görevlerine devam eder. Buna rağmen bu bir Anayasal zorunluluk olmayıp parti genel başkanı olmayan kişilerin de Başbakanlığa atandığı ve güvenoyu aldığı olmuştur.

Tabi eğer Bekir Bozdağ Yozgat- Akdağmadeni Belediye Başkanlığına aday olmazsa. Yigit düştüğü yerden kalkmalı kuralına göre Bekir beyin önce 1999 yerel seçimlerinde kaybettiği Akdağmadeni belediye başkanlığına aday olması gerekir. Ama Bekir bey yerel seçimlerde pek şansının olmamasından dolayı Akdağmadeni belediye başkanlığı adaylığındansa ( )milletvekili adaylığını tercih edip genel seçime kadar Türkiye Cumhuriyetinin son Başbakanı olarak görev yapacağını düşünüyorum. Milletvekilliğine aday olanların Başbakan veya Bakanlıktan istifa etmelerine dair ne kanun ne de Ak Partinin prensip kararı var.

fatih413
4 yıl önce - Cum 20 Nis 2018, 17:38

Erken seçim kararıyla Bekir Bozdağ'ın Başbakan olma ihtimali de bitti.
Alıntı:
Başbakan Binali Yıldırım meclisteki konuşmasını, "Bugün karşınızda 65. Hükümet'in Başbakanı olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı olarak da hitap etme onurunu yaşıyorum. Son başbakan olarak, belki gidip dönmemek, gelip de görmemek var. Birbirimize hakkımız geçti, hakkınızı helal edin” sözleriyle bitirdi.

fatih413
3 yıl önce - Cum 27 Tem 2018, 00:17

Yozgat milletvekili Bekir Bozdağ, TBMM Adalet Komisyonu başkanı oldu.

Misafir da0

3 yıl önce - Cmt 20 Ekm 2018, 01:02

Andımız konusundaki paylaşımlarıyla ilginç bir çıkış yaptı Bozdağ.

fatih413
3 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 12:24

Hükümetin yerine karar veren Danıstaya laf söyledi diye Bekir Bozdağ'ı kriptolukla hatta Pkk'lıkla itham eden Bahçeli, 15 Temmuz gece yarısına kadar yani darbenin başarısız olduğu anlaşılana kadar 17-25 Aralığın Fetoşun sözcülüğünü yapıyordu. Hatta tüm teşkilatlarına "askere zorluk çıkarmayın" diye mesaj geçti. Mit tırları haberiyle vatana ihanet suçu işleyen Can Dündar'a röpörtaj verdi. Kriptolar kriptoluğunu gizlemek için, fikrine muhalif olanları kriptolukla suçluyor.

fatih413
3 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 12:39

Alıntı:
Bozdağ'ın Twitter açıklaması;
1) Hayatım boyunca nice hakaretlere, nice iftiralara, nice haksız ve temelsiz suçlamalara ve nice tehditlere muhatap oldum.
Ama hiç bir zaman inancımdan ve davamdan taviz vermedim.Bundan sonra da inancımdan ve davamdan taviz vermeden yoluma devam edeceğim.
2) Bir hukuk tartışmasından ayrımcılık ve bölücülük çıkaranlar, bu tutumlarıyla sadece ayrımcılık ve bölücülük yapanları memnun ederler.
3) Aleni tehditlere de tahtında tehdit gizli uyarılara da cevabım şudur:
Bu dünyada muhafızımın daima Rabbim olduğuna inandım.
Muhafızının Allah olduğuna inananların kimseden korkusu olmadığı gibi benim de kimseden korkum yoktur.
Vekil ve muhafız olarak Allah yeter...

Bahçeli'nin neden af istediği belli oldu. Tehditlerini uygulayacak katillerin cezaevinden çıkması gerekiyor.

salihhr
5 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 02:08

Bekir Bozdağ yeniden Adalet Bakanı oldu.
Bozdağ daha önce de 25 Aralık 2013 - 6 Mart 2015 ve 24 Kasım 2015 - 19 Temmuz 2017 tarihleri arasında iki kez Adalet Bakanı olarak görev yapmıştı.

En son salihhr tarafından Cmt 29 Oca 2022, 14:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

muratcan91
5 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 03:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en sadık olan ve Erdoğan'ın en çok güvenebileceği birkaç isimden biridir Bekir Bozdağ. Onun bu mutlak sadakati, Adalet Bakanlığı'na yeniden atanmasındaki en büyük faktördür. 2023'e giderken, siyasi atmosfer daha da sertleşecek anlaşılan.

Muhammet Şerif
5 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 09:25

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET