Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Ne yapmali?
2016 olimpiyatlari icin uygun bir stad! 17.6%  17.6%  [53]
Atina gibi yenileyebiliriz,güzel olur! 57.1%  57.1%  [172]
Bundan birsey olmaz,yikip zamani gelince yenisini dikmeli! 25.2%  25.2%  [76]
Toplam Oy : 301

messiah_haktan

14 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2005, 22:07
İstanbul Olimpiyat stadını ne yapacağız? - [PROJE]


Istanbul teorik olarak olimpiyat oyunlarini en erken 2016 yilinda alabilecek ve ne"sansliyiz" ki olimpiyatlari almadan olimpik stad yaptik!Tepenin üstünde bos dursada bir olimpik stadimiz var!!Isin garibi millet her olimpiyat oyunu icin daha ucuk bir stad tasarlarken biz böyle bir stad ile dünya karsisina cikabilirmiyiz?

Engin

14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 00:36

çıkılır biraz teknoloji kullanılır dev elektronik panolar ışık gösterileri derken... eski atatürk stadının bile universiadda nasıl güzel olduğunu gördük kaldı ki burası şampiyonlar liginde de aranılan atmosferi yaratmayı başardı...

messiah_haktan

14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 07:57

Forumdaki mimarlara sormak lazim,bu stad Atina'da ki gibi tamamen degisebilir mi?Taha
14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 08:34

Ben oyumu ikinci şıkka verdim. Ne bu stadla olimpiyatlara gideriz nede yikip yenisini yaparak cok buyuk bir israfa boyun eyebiliriz. En iyisi bu stadi buyuk bir butceyle taninmaz hale getirmek yani teknolojik imkanlara sahip olabilecek bir stad haline donusturulebilir. Sampiyonlar liginde de gordugumuz gibi stad kullanildigi zaman bir ise yariyor ama boyle islemeyen demir misali stadi terk etmek onu paslandirmak anlamina gelir. Yani stad iyi parayla teknoloji harikasi olabilir.

yalper
14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 09:06

Hiçbir şık bana hitap etmiyor..alperdemirkaya
14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 09:29

Bu stadın yapımı başlanırken temel atma sırasında gazetelerde stadın makedi yayınlanmış ve basında uzun süre modern görünmediği üzerinde tartışılmıştı,

ben her ne kadar 2.şıkka oy atsam da yanlış baştan yapılmış bir defa, şimdi yanlışı düzeltmeye uğraşıyoruz,

New York daki yeni ikiz kulelerin projeleri aylarca kamuoyunda tartışıldı ve anketler yapıldı, biz de ise 2-3 kişi kapalı kapılar ardında projelere onay veriyor, ondan sonra bu oluyor ne yazıkki.


irfan x
14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 10:43

engin itu:
Alıntı:
çıkılır biraz teknoloji kullanılır dev elektronik panolar ışık gösterileri derken... eski atatürk stadının bile universiadda nasıl güzel olduğunu gördük kaldı ki burası şampiyonlar liginde de aranılan atmosferi yaratmayı başardı...


Sevgili Engin, o iş öyle ucuz ucuz olmaz. İzmir'deki stad hakkında ki düşüncene de katılmıyorum. O stada koltuk takılmaktan başka bir şey yapılmadı, sonuç da zaten tamamen ucuz ve kötü idi.

Ben alperdemirkaya ile aynı fikirdeyim. Kapalı kaplıar ardında yapılan iş bu kadar olur.

Bilmem haberiniz var mı. Istanbul'un Olimpiyat adaylığı el değştiriyor. Bu güne kadar sadece rametli Sinan Erdem ve onun başkalığındaki Milli Olimpiyat komitesinin kısıtlı imkalarıyla aday olduk hep ve b tesisler yapıldı. Destek varmıydı, tabi ki yoktu. Aslında kimse İsanbul'da olimpiyat istemedi şimdiye kadar. Dikkat edin, isteyen ülke, amaç doğrultusnda bir bütün oluşturup kenetleniyor ve oyuları alıyor. bizde bu hiç böyle olmadı. 2008 adaylığımızda Paris'i geçmemiz bile Rahmetli Sinan Erdem'in şahsi prestiji sayesinde oldu. Bu stadı ve Atatköy'deki tesisleri hep o yaptırdı. Ama kiseden ona destek gelmedi (gelmiş olsaydı, stadın yolları ve topl taşıma için gereken raylı sistem, daha stad inşaa edilirken eş güdümlü olarak yapılırdı)... Rahmetlinin elinden ancak bu kdarı geldi... Ne basın destek verdi (bu konuyu sadece dalga geçmek için gündeme getirdiler) Ne özel sektör, ne belediyeler, hiç kimse...

Şimdi İstanbl'un olimpik hayali el değiştiriyor. İş Milli Olimpiyat komitesinin elinden çokmıştır. F1'den sonra, Istanbul Ticaret Odası ve TOBB bu işe bil fiil el atmış durumda. Sebebi gayet açık, çünkü işin içinde kar var, para var, yapılacak inşatlar, alınacak arsalar, cuuz bölgelere değer katma var. Büyük bir ihtimale yeni stad yapılacak(Belediye Başkanı Kadir Topbaş yeni stad istiyor, şu anki stadn hem yerin hem mimarisini yanlış bulduğunu açıkca ifade emişdi). Eğer masraflı bulunursa bu stad tamamen elden geçecek. Elden geçebilir mi? Geçer ama mimari yapısının tamamen değşmesi lazım. Bu stad ana çizgileriyle Atina ya da İzmir gibi sade, düz bir stadyum olsaydı iş çk kolaydı, ama maalesef alingirli tribinleri olan bir stad, dört tarafı bir birine benzemiyor. Ama en azından b kaba çatı sistemini değişmesi lazım.Deniz1993
13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 21:05

Bu forum gerçekten akıllıca hazırlanmış.Bizim OLimpiyat stadımız güzel bir stad.Ama 2016 olimpiyat oyunlarına katılmak istiyorsak daha da modern bir hale getirmemiz gerekir.Çünkü şimdiki tenoloji ile 2016 yılındaki teknoloji arasında olacak fark Atatürk Olimpiyat stadını basit bir stad haline getirir.Bu yüzden de 2. şık herkes için en uygun en bariz şıktır.

Öncelikle stadın rengi değiştirilmeli bence.Çok basit bir renk haline geldi artıkstadın rengi.Olimpiyatlar bizim için çok uzak gözüksede 2016 yılında aday olursak elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur.

Türkiye yavaş yavaş büyük elini taşın altına sokmaya başladı.Universiade 2005,Formula 1,Şampiyonlar Ligi finali gibi büyük organizasyonlar yüzümüzün akı ile çıktık.

Bu yüzden biz elimizden geleni yapalım gerisi jüriye kalmış .


kaplans
13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 20:51

aga bunlar siyaset kokan hareketler bence.bu olimpiyat komitesi canı isterse veya bi çıkar görürse bize verir bu olimpiyatı.vermemeleri için gereken malzemeler vardır ellerinde şüphesiz.ilk düzenleyen her şehir aynı sorunlarla anılmıştır diye düşünüyorum.bence yapalım güzel bi organizasyon, verelim güzel ödüller.YALLAH.olimpiyat molimpiyat pek uğraşmayalım.önemseyince süründürüyo adiler.

Ahmet Mahmutoğlu
13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 20:58

Şükrü Saraçoğlu gibi tamamen yıkmadan parça parça yapılabilir.sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet