Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Öğrencilere Ulaşım Ücretsiz Olmalı mı?
Evet 60.0%  60.0%  [24]
Hayır 37.5%  37.5%  [15]
Fikrim yok 2.5%  2.5%  [1]
Toplam Oy : 40

Cemoli D18
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 07:52
Öğrencilere Toplu Taşıma Ücretsiz Olmalı mı?

Öğrencilerin geliri direkt olarak varsa anneleri ve babalarıdır.

Sosyal devlet burada öğrenci özelinde düşünerek günde 2 ya da 4 biniş hakkını ücretsiz verebilir. 4 biniş sonrasında ise klasik öğrenci tarifesine geçilir.

Açıktan okuyanlar bu ücretsiz kısma dahil edilmeyebilir ya da sadece günde 1 kez ücretsiz hakkı tanınabilir.

Burada ailelerin, çocuklarına ödediği yol parası yükünü hafifleterek faydalı bir işe imza atılmış olur.
Tıpkı ücretsiz ders kitabı gibi.

Cemil TAN
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 08:24

Daha yakın zamanda sehit ailesinin ücretsiz seyahat kartına itiraz eden, ücret talep eden özel halk otobüs şoförü haberi vardı.
O kadar öğrenciyi ücretsiz taşıyacak bir sistem ne yazık ki mümkün görünmüyor.
Aslında öğrencilerin ücretsiz ya da cuzzi bir ücretle seyahat etmeleri çok güzel bir düşünce.
Belki sadece İETT otobüsleri ve tramvay da olabilir ama ÖHO da sıkıntı olur gibime geliyor.

Göksel17
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 08:28

Bir öğrenci olarak iyi bir fikir diye düşünüyorum. Ama şuan uygulamamaz. Şoförler ücretsiz kartlardan zaten bu kadar şikayetçiyken, para kazanamıyoruz derken bunu yapmak ancak kavga çıkarır diye düşünüyorum.

Misafir ed8

6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 08:33

bu fikir ilk-orta-lise ve üniversite
tüm öğrenciler için mi yoksa sedece üniversitemi ?

Cemoli D18
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 18:21

İlk, orta, lise ve üniversite öğrencilerini kapsamalı.
Devlet, bir şekilde bunu sübvanse edecek, etmeli.

GkhanTR
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 18:26

Bana göre hiç kimseye ücretsiz kart verilmemeli. Bizim ülkemizde bu maalesef suistimal ediliyor. Ne 65 yaş ne öğrenci nede başka birine. İndirimli olabilir. Ama muhakkak azda olsa bir miktar olmalı. Buda kötüye kullanımın önüne geçecektir.

ads 1940
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 22:04

Bence toplu ulaşım gelirleri olan Emeklilere değil geliri olmayan öğrenci kesimine ücretsiz olmalıdır

Bu kapsamda ailesinin maddi durumu yeterli olsun yada olmasın 18 yaşa kadar yada lise sona kadar her çocuk toplu ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanmalıdır üniversite öğrencileri de durumlarını belirten belge ile topu ulaşımdan ücretsiz olarak yararlandırılabilir.

mahmut11
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 22:08

Sosyal devlet demek ulaşımdan kar elde etmek demek değildir.

Ben böyle bir fikri destekliyorum. Ama dediğin gibi günde 2 biniş şeklinde.

Gerçi bizim İzmir'de bunu yapamazlar. İzban uzağa gidiyor diye halka zulmeden CHP böyle bir yasaya asla evet demez..

TRemre
6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 22:19

Önceden yaşlı görünce durmuyorlardı, böyle bir durum olursa ki olması mümkün değil, çantalı öğrencileri görünce de durmazlar. Duraklı plakası 1-2 milyon TL’ye giden ekmek parasından bahsediyoruz gerçekçi olalım. Dolmuşu alan kiraya veriyor, kiraya alan bir başkasına kiraya veriyor. Bunlar birlik olup ekmek parası için şehirdeki ulaşım ağının gelişmesini de engelliyorlar. Nasıl bir ekmek parası ise artık.

Arte OxoşkvA

6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 22:30

Bedava olmasın da biraz daha ucuz yapabilirler.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET