Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 28 Şub 2018, 09:55
Vali Küçük'ten Dündar'a ziyaret

Alıntı:
Bursa Valisi İzzettin Küçük, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti.

Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeler hakkında Vali Küçük'e bilgi verdi.

Vali İzzettin Küçük'ü ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında Vali Küçük'e bilgiler verdi.

Küçük'e Osmangazi Meydanı Projesi'nin inşaat alanını da gösteren Dündar, yapılan kamulaştırmalar ve projenin son durumunu detaylı olarak anlattı. Proje maketlerini inceleyen Vali Küçük, her bir projenin Bursa'ya değer katan çalışmalar olduğunu ifade ederek, Osmangazi Belediyesi'nin yaptığı ve yapmayı planladığı projelere valilik olarak gereken desteği sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Fotoaltı: Başkan Dündar, Vali Küçük'e Osmangazi Belediyesi'nin hayata geçirdiği projelerin sergilendiği alanı gezdirdi

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/vali-kucukten-dundar ...42694h.htm

Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 28 Şub 2018, 09:59
Teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat!

Alıntı:
Uludağ'a ulaşımı sağlayan teleferiğin hava muhalefeti sebebiyle seferleri durduruldu.

Şiddetli rüzgar Bursa'da etkisini göstermeye başladı. Kış ve doğa turizminin önemli merkezi Uludağ’a ulaşımı sağlayan teleferiğin hava muhalefeti sebebiyle seferleri durduruldu.

Saatte bin 500 yolcusunu 140 kabin ile zirveye ulaştıran Bursa Teleferik A.Ş’den yapılan açıklamada, “Tesisimiz şiddetli rüzgar sebebiyle 28 Şubat Çarşamba günü kapalı olacaktır” denildi.

Kaybak: https://www.olay.com.tr/mobi/teleferikle-uludaga- ...42761h.htm

Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 28 Şub 2018, 13:09
Facianın eşiğinden dönüldü

Alıntı:
Bursa'da, kuvvetli lodosun etkisiyle bir fabrikada bulunan yaklaşık 10 metre boyutlarındaki çatı kaplama malzemesi okulun bahçesine düştü, 1 öğrenci yaralandı. Olayın gerçekleştiği sırada çocukların teneffüste olmaması olası facianın önüne geçti.

Olay Bursa'nın Yıldırım ilçesinde Kazımkarabekir Mahallesi Naz Özdilek İlkokulu'nda meydana geldi.

Sabah saatlerinde etkili olan lodosla birlikte okulun yakınındaki bir fabrikada bulunan 8-10 metre boyutlarındaki çatı kaplama malzemesi okulun bahçesine düştü. Olayda 4. sınıf öğrencisi Elif Akbaba yaralanırken çocukların teneffüste olmaması olası bir facianın önüne geçti.

Yaralı kız çocuğu 112 ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, çocuğun annesi Ümran Akbaba, “Sabah çocuğu okula taksi ile bırakıp yola devam edecektik. Lodos nedeniyle panelin uçtuğunu gördük. Taksiden koşup aşağıya indiğimizde kızımın etrafı kalabalıktı. Çatı üzerine düştüğü için yarı baygın haldeydi. Kardeşim hemen ambulansa haber verdi. Ben çocuğu gördüğümde şok oldum. Okul müdürü kızımı kucağına alarak ambulansa bindirdi” dedi.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/facianin-esiginden-d ...42785h.htm

Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 28 Şub 2018, 14:42
Zabıta Yaka Kamera Sistemi

Alıntı:

Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtaları artık şeffaf denetim için görüntü ve ses kaydı yapan yaka kameraları ile denetim yapacak. Daire Başkanlığımız tarafından yönetilen yaka kameralı denetim sistemi kapsamında zabıta memurlarına ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtılmıştır. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bundan böyle yaka kameraları aracılığıyla yaptıkları rutin denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacak. Zabıta ile vatandaş arasındaki iletişimin daha sağlıklı hale geleceği düşünülen uygulama sayesinde, denetim ve uygulamalar sırasında zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunların, iddiaların ve şikâyetlerin engellenmesi, etkin bir denetleme ortamı oluşturulması amaçlanmaktadır. Toplam 8 adet yaka kamerası; ses, fotoğraf ve geniş açı HD görüntü kaydı yapabilme özelliğinin yanı sıra 240 dakika aralıksız kayıt alabiliyor.

Kaybak: http://akillisehir.bursa.bel.tr/zabita-yaka-kamera-sistemi/

Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 12:58
Uludağ'da kar kalınlığı 1,5 metreyi geçti

Alıntı:
Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı artmaya devam ederken, 3 gündür aralıklarla yağan kar yağışı sevindirdi.

Bursa Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, oteller bölgesindeki kar kalınlığı son yağışların ardından 171 santimetreye ulaştı. Hava sıcaklığının yarın için en düşük sıfırın altında 12 ila sıfırın altında 7 derece olması tahmin edilirken, hafta sonu karla karışık yağmur bekleniyor.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/uludagda-kar-kalinli ...42859h.htm

Yukarıda 1,5 2 metre ama aşağıda tık yok. Az buçuk bu sabah birşeyler vardı ama oda gitti.
Ayrıca mesajlarıma gelen eksiden dolayı mesajlarıma ekleme yapmaya çalışacağım.

Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 13:01
Herkes hayal ediyor, o gerçekleştiriyor!

Alıntı:
Bursalı doğa aşığı Yusuf Ali Arslan, haftalık izinlerini otostopla tüm Türkiye'yi gezerek geçiriyor.

23 yaşındaki genç gezginin, gittiği yerlerden çektiği fotoğraflara ise herkesi hayran kalıyor. Şehirlerde nüfusun her geçen gün arttığı günümüzde insanların, 'emekli olsam da doğada sakin bir hayat yaşasam' fikrini, 23 yaşında hem de çalışarak gerçeğe dönüştüren genç gezgin, kışın Uludağ ve çevre illeri, yazın ise Türkiye'nin farklı illeri tercih ediyor. Her yere otostopla giderek doğal güzelliklerin keyfini çıkaran Arslan, sırtına taktığı çantasında bulunan çadırıyla tüm haftalık izinlerinde doğayla iç içe bir hayat yaşıyor. Çektiği birbirinden güzel fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde 'Gezginin Karesi' kullanıcı adıyla paylaşan Arslan'ın, her biri kartpostalları aratmayan fotoğraflarını onun gibi doğayla iç içe yaşamayı hayal edip gerçekleştiremeyen binlerce kişi iç çekerek takip ediyor.

“DOĞA YAŞAM TARZIM”

Çocukluğundan itibaren hep hayalinin sırtına çantasını alarak doğayla baş başa yaşamak olduğunu ifade eden Arslan, “Doğa benim hayatımın bir parçası Bursa'da gece muhabiri olarak çalışıyorum. Haftalık izinlerimi ise sırtıma taktığım çantamla doğayla iç içe geçiriyorum. Kışın Uludağ ve çevre illere giderek kamp atıyorum. Yazın ise Türkiye'nin farklı illerine otostopla giderek doğal güzelliklerinin keyfini çıkartıyorum. Gezilerimde çektiğim fotoğrafları 'Gezginin Karesi' kullanıcı adımla sosyal paylaşım sitesinden paylaşıyorum. Binlerce takipçim var. Herkes bana 'biz de böyle hayat yaşamak istiyoruz ama cesaret edemiyoruz' diye mesaj atıyor. Ben de doğaya ve gezmeye gönüllü olanlara tecrübelerimi ve neler yapmaları gerek konusunda yönlendiriyorum. Doğa benim yaşam tarzım, onsuz yaşayamam' dedi.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/herkes-hayal-ediyor- ...42890h.htm

Adama helal olsun. Çektiği o güzel fotoğrafları sitemize üye olarak paylaşsa keşke

Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 13:07
Kaçak çay ocağı vinçle kaldırıldı

Alıntı:
Osmangazi Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde çay ocağı olarak kullanılan kaçak prefabrik yapıyı vinçle kaldırdı.

Kaçak ve ruhsatsız yapılaşmaya müsaade etmeyen Osmangazi Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi’nde Milli Emlak’a ait olan arazi üzerine kaçak olarak yerleştirilmiş prefabrik yapıyı kaldırdı. Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından kaçak olarak çay ocağı olarak kullanıldığı belirlenen prefabrik yapı, iş makinesi ile yerinden sökülerek taşıma aracına yüklendi.

Yıkımların devam edeceğini ve kaçağa taviz verilmeyeceğini belirten belediye yetkilileri, vatandaşlardan ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyardı. Osmangazi’de kaçak yapılaşmaya kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini vurgulayan yetkililer, ayrım gözetmeksizin kanunların uygulanacağını söyledi.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/kacak-cay-ocagi-vinc ...42824h.htm

Şehrin merkezinde, göbeğinde kaçak büfe getirip vinçle birşeyle oraya bırakıyorlar, ama belediye buna engel olmuyor. O büfe çok uzun zamandır orda duruyordu. İlginç açıkçası...

Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 13:11
Ucuz atlatıldı! İstinat duvarı çöktü, araç altında kaldı

Alıntı:
Bursa'da aralıksız devam eden sağanak yağış nedeniyle bir inşaatın istinat duvarı çöktü. Yıkılan duvarın altında kalan otomobil hurdaya dönerken şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Meteorolojinin günler öncesinden uyardığı şiddetli yağışlar Bursa'da dün geceden bu yana şiddetini arttırarak devam ediyor. Merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi Göçmen Konuklar bölgesinde bir inşaat halindeki bir sitenin istinat duvarı yağış nedeniyle çöktü. Park halindeki bir otomobil yıkılan duvarın altında kalarak hurdaya döndü.

Olayda otomobilin içerisinde kimsenin olmaması facianın yaşanmasına engel oldu. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri çevrede güvenlik şeridi çekip inceleme başlattı. Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/ucuz-atlatildi-istin ...42867h.htm

İlk önce mollaarapta inşaat önlem almadığı için mahallenin tamamına zarar verildi; şimdide burda önlem alınmadığı için maddi zarara neden oldu...Aracın içinde insan olabilirdi de...

Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 13:14
Bursa'da heyelan! İstanbul istikameti trafiğe kapandı

Alıntı:
Bursa-İstanbul otoyolu Selçukgazi Tüneli-Kurtul arasında aşırı yağmur sebebiyle heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.

Bursa-İstanbul otoyolunda faciadan dönüldü. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan aşırı yağmurlar sebebiyle Selçukgazi Tüneli-Kurtul mevkisi arasında toprak kayması yaşandı.

Şans eseri aracın geçmediği yolda olayın ardından trafik polisi ve Karayolu ekipleri güvenlik önlemi alarak, trafiği tek şeritten verdi. Havanın kararmasıyla beraber otoyol İstanbul istikametine ulaşıma kapatıldı. İstanbul istikametine gitmek isteyen sürücüler, Gemlik Serbest Bölge tarafından yola girebilecek.

Yarın sabahtan itibaren sürücüler terminal tarafından otoyola giriş yapabilecek ve karşı istikametteki yol gidiş-geliş olarak kullanılacak.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/bursada-heyelan-ista ...42880h.htm

Can kaybının olmaması sevindirici

Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 13:18
Bursa güne kar yağışıyla başladı

Alıntı:
Bursa, soğuk hava dalgasının etkisiyle güne kar yağışıyla başladı. Mudanya yolunda kar yağışı sebebiyle trafik durma noktasına geldi.

Bursa şehir merkezinde ve ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sonucu binaların çatıları ve ağaçlar beyaza büründü.

Bursa - Mudanya yolunda ise kar yağışı sonucu trafik durma noktasına geldi. Hava sıcaklığının eksi 2'ye kadar düşmesiyle buzlanmalar yaşandı.

Küçük çocuklar ise soğuk havaya aldırış etmeden yağan karın tadını çıkarmak için sokağa çıktı.

Bursa'da termometreler sıfırın altında 2 dereceyi gösterirken kış turizminin merkezi olan Uludağ'da sıcaklık sıfırın altında 12 dereceye kadar düştü.

Uludağ'da gece boyu etkili olan kar yağışı sonucu dün 171 cm olarak ölçülen kar kalınlığı 190 cm'ye ulaştı.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/bursa-gune-kar-yagis ...42898h.htm

Her kar yağdığında Bursa-Mudanya arası ulaşım sıkıntısı çekmek zorunda mı? Aynı rampanın daha beteri Gemlik yolunda da var.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet