Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kovboy Filmleri Hakkında

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Kovboy Filmleri İzler Misiniz?
Evet 75.0%  75.0%  [6]
Hayır 25.0%  25.0%  [2]
Toplam Oy : 8

Cemoli D18
9 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 13:52
Kovboy Filmleri Hakkında

Gerçekten güzel kovboy filmleri çekilmiştir.
Oyuncu isimlerini bilemesem de simalarını bildiğim oyuncular var.
Güzel olduğunu düşündüğüm ve harbiden film dediğim kovboy filmleri şunlardır;

İyi Kötü ve Çirkin

Müzik ve düello. Müzik zaten efsane...

-Birkaç Dolar İçin
-Bir Avuç Dolar İçin

Birkaç Dolar İçin, 1965 yapımı Sergio Leone'nin yönettiği spagetti western filmidir. Sergio Leone'nin Dolar Üçlemesi'nin ikinci filmidir. İlk film 1964 yapımı Bir Avuç Dolar, üçüncü film ise 1966 yapımı İyi, Kötü ve Çirkin'dir.

Gösterime giriş tarihi: 21 Ekim 1968 (Türkiye)
Yönetmen: Sergio Leone
Film müziğinin bestecisi: Ennio Morricone
Bütçe: 600.000 USD
Senaryo: Sergio Leone, Luciano Vincenzoni, Sergio Donati, Fulvio Morsella, Fernando Di Leo

Bir Avuç Dolar İçin filminin son sahnesi

Birkaç Dolar İçin filminden

Misafir 289

9 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 14:02

Kovboy filmleri Hollywood sektöründe subliminal mesaj veren filmler arasında en fazla izlenilendi. George Bush Amerikaya başkan seçilmeden önce film repliklerinde sürekli "Şerif George" geçer. O da kahvesini Bush'un yerinde içer eski paşazadeleri düşünetek kökünün bir amerikalı olmadığıniı düşünürdü çünkü George Bush aslen Mısırlıymış

alperenfatih
3 ay önce - Prş 30 Ağu 2018, 10:38

Pazar sabahı zevkim olan TRT'deki kovboy/western film 📽 kusagı kaldırılmış

Nazmi

3 ay önce - Prş 30 Ağu 2018, 10:51

Ben de, izlemekten keyif aldığım bir kuşaktı TRT'deki western kuşağı. Yanılmıyorsam çok uzun yıllardır var. Mesela, ilk 2008 yılında fark etmiştim ben her pazar gündüz vakti bu filmlerin gösterildiğini.

İnternette dolu o filmlerden gerçi, ama özellikle nete girip izleyesi gelmiyor insanın. TRT'de denk gelince hoş oluyor, izleniyordu.

Bu kuşağın yayından kaldırılmasına üzüldüm doğtusu O değil, içimizdeki gizli kovboylar da yok olacak artık

Cemoli D18
3 ay önce - Prş 30 Ağu 2018, 10:58

Kaldırılma sebebi tamamiyle siyasi.

alperenfatih
3 ay önce - Prş 30 Ağu 2018, 11:14

Alıntı:

İnternette dolu o filmlerden gerçi, ama özellikle nete girip izleyesi gelmiyor insanın. TRT'de denk gelince hoş oluyor, izleniyordu.

Fazla secenek olması da bazen insanı zorlar. Pazar sabahı sessiz sakin bir ortam, durdurma geri alma durumun yok, odaklanıp uzandığın yerden izliyorsun. Ve de en güzeli sürükleyicilik ve günümüz senaryolarından farklılık.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET