Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Adliye Kavşağı
« önceki   123 ... 161718 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
ahmet sert
3 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 12:39

Kesin birşey yok.Sadece tahmin ve niyet okumalardan ibaret bu gazete haber ve yorumları...Politika gazetesinde de başka yorumlar var.Hareketlere bakılırsa çıkarılacak yorum çok, ama yanıltıcı olabilir, kesin değil dediğim gibi hiçbir şey.Ona bakılırsa, yok Kafaoğlu otobüsten inmedi, başkanla tek başına kaldı.Vay efendim İstanbul'a giderken Hasan Demiraslan'ı helikoptere aldı, Yılmaz ile başbaşa görüştü gibi bir sürü verilen detay var.Şimdi bunlardan bir yorum çıkartılmaya çalışırsa herkes kendi hayrına yorabilir isterse bunları.Hemen karar vereceklerini düşünmüyorum, Balıkesir'i kaybetmek istemeyeceklerdir, onun içinde ince eleyip sık dokuyup hemen karar vermeyeceklerdir diye düşünüyorum şahsen.

Recep ALKAN
3 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 16:31

Ahmet Bey,

Kimse elindekini kaybetmek istemez.
Burada önemli olan mevcut durumda Balıkesir'in kaybedileceği gerçeğinin idrak edilebilmesi.
Aynı durum Sabri Uğur döneminde de yaşandı. Kentte çok büyük tepki vardı, ama ceketimizi koysak kazanırız dendi ve, ne ceket nede Sabri Bey seçimi kazanamadı.
Eğer bugün de aynı hata yapılırsa geçmiş olsun Balıkesir'e.

ahmet sert
3 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 16:54

Doğru ama Sabri Uğur'la Zekai Kafaoğlu arasında çok siklet farkı olduğunu da gözden kaçırmayalım.Tamam rahmetli seçimi kaybetti, ama Balıkesir daha fazlasıyla kaybetti, eğer rahmetli bir dönem daha hele şimdi BŞB. imkanlarıyla şehri yönetseydi Balıkesir şimdi farklı bir çehrede olacaktı.İsmail OK'un seçilmesi neredeyse mucizevi bir olay oldu.Partisinin oyu bir önceki seçimde 10.000 iken o 60.000 oy aldı, diğer parti ona tam anlamıyla yüklendi.Sabri UĞUR'un icraatlarından memnun ama tavırlarından memnuniyetsiz kesim de vurayım derken öldürdü, bu halde iken bile rahmetli birkaç puanla seçimi kaybetti neyse, bunlar mazi hatırlatmak istedim sadece.Ne diyelim hayırlısı olsun, ben her zaman yazdım, söyledim bazıları algı yapıyorsun dedi, bazıları karşı çıktı, ama benim görüşüm belli.Şehir dışından ama Balıkesirli ya da Balıkesir'i iyi bilen, çok da yabancı olmayan yüksek profilli bir aday.Hayırlısı, görelim bakalım sonuç ne olacak, az zaman kaldı olacakları görmemize.

Recep ALKAN
3 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 17:44

Bende aynı şeyi söylüyorum.
O kadar hizmete rağmen, ceketi kazanır derken kaybetti Sabri Uğur.
Şimdi ki durum ortada, buna rağmen bu hataya yeniden düşülürse, sıkıntı büyük olur.
Kimseye karşı kişisel bir duruşumuz yok, istiyoruz ki şehrimiz kazansın, büyüsün.
Bu da bence de sizin dediğiniz gibi şehir dışından büyük bir isim ile olacak gibi.
Taner Yıldız ismine Enerji Bakanı olduğundan bu yana sıcağımdır, umarım böyle bir isim ile sürpriz yapılır.

ahmet sert
3 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 17:59

Ben de inanın Taner YILDIZ'ı çok beğeniyorum, ki 10 sene Balıkesir'de yaşamış, çok da yabancılık çekmeyecektir, en fazla üç beş ayda Balıkesir dinamiklerine vakıf olacaktır.Ya da onun gibi eski bakanlardan ya da buna benzer yüksek mevkilerde yöneticilik yapmış isimler de olabilir.Zekai Kafaoğlu'ndan belediye başkanı değil olacaksa belki milletvekili olarak yararlanılabileceğini daha önce de yazmıştım.Mevcutlar içerisinden olacaksa en uygunu Yücel YILMAZ gibi duruyor.Bazıları çok beğense de ben onun da aslında çok vizyoner bir bakış açısı olmadığını, kendisiyle yaptığım görüşmelerde anlamış bulunuyorum ama şimdiki yönetimden daha iyi olacağı da kesin.Belli mi olur muhalefet partileri de belki bu dediğimiz profilde bir aday çıkarabilir, pek ümitli değilim ama görmek lazım.Yerel siyaseti fazla politize olmadan, kliklere boyun eğmeden daha çok hizmet odaklı gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.Her anlamda ama sadece hizmet odaklı olayım derken halktan uzaklaşmayı, yukarıdan bakmayı, birilerini ötekileştirmeyi kastetmiyorum tabi ki. Sosyal ve kültürel belediyeciliği de unutmadan...Dediğim gibi çok fazla zaman kalmadı, yakında isimler dolaşmaya başlar kulislerde, merakla bekliyoruz, bakalım ne olacak...

Recep ALKAN
3 ay önce - Sal 04 Eyl 2018, 08:25

Adliye kavşağı bugün yarın biter.
Peki gerçekten bir derde ilaç olur mu ?
Bir süre belki. Peki 5 yıl sonra ?
Kavşak ortalama Kay Süt civarında bitiyor.
Sonra ? Sonra 10 Burada AVM başlıyor. Hemen dibinde ise Ayyıldız Konutları yapılıyor, arkalarında ise kocaman bir Şehir Hastanesi.
Kısacası bölgenin trafiği mevcut yoğunluk ile en geç 5 yıl içerisinde felç olacak.
Peki bugünden bu kavşağı yaparken, Kay süt önünde bitirmek yerine, direk Bigadiç yolunun başladığı noktaya bağlamak neden kimsenin aklına gelmez ?
O köprüyü 500 metre daha uzatmak Balıkesir'in en az 20 yılını kurtarmak demekti.
Yapılmadı.
Yarın öbür gün başlanacak, Hastane kavşağı kaldırmıyor, çare...
Ne olacak bu çare ? Orayı bir sonuca bağlasan, Ordu Donatım önü şişecek bu sefer..

Şu şehire bir çalışma yaparken Allah aşkına 5 - 10 sene sonrasını da düşünün Allah aşkına..

Profesör
3 ay önce - Sal 04 Eyl 2018, 10:51

O köprüyü dediginiz şekilde yapacak vizyonun yüzde 1i şu anki başkanda olsa şu an bile çok farklı şeyler konuşuyorduk zaten

En son Profesör tarafından Sal 04 Eyl 2018, 10:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ahmet sert
3 ay önce - Sal 04 Eyl 2018, 10:51

Trafik uzmanı değilim, o yüzden bu konuda çok da bilmiş bilmiş yorumlar yapacak durumum yok ama Sevgili Recep ALKAN bunu Türkiye genelinde ve Balıkesir özelinde yapan olmadığı için bu halde değil miyiz zaten, Bir Türkiye Klasiği değil mi bu.Kısa vadeli düşünmek, sadece günü kurtarmaya yönelik çalışmak değil mi bizi her konuda zor duruma sokan hastalığımız.Antalya'ye gittiğimde görmüştüm, mevki olarak tam neresi olduğunu bilemeyeceğim isim ve yer olarak ama arka arkaya çok sayıda böyle kavşak görmüştüm Antalya'da, belki de inşaat tekniği olarak ya da trafik konusundaki teknik bilgilere vakıf arkadaşlar bu konuda bizi bilgilendirebilirler.

Recep ALKAN
3 ay önce - Sal 04 Eyl 2018, 11:15

Ahmet Bey,

Hiçbirimiz bu işlerin uzmanı değiliz. Zaten bunu öngörebilmek için uzman olmaya da gerek yok kanımca.
Etrafa biraz alıcı göz ile bakmak yeterli.
Koca şehir hastanesinin önüne bir avm konduruyorsunuz, onun önüne de şehrin en modern konutlarını.
Buranın trafiğinin önümüzde ki 5 yıl içerisinde içinden çıkılmayacak bir hal alabileceğini standart bir vatandaş bile görebilir.
Yaptık oldu ile bu işler yapılmamalı.
Şehirlerimiz hep dar, yollarımız yetersiz, yapılan işler ise büyük meblağlar ile yapılıyor.
Madem bu kadar uğraşıyoruz, bunu yap en baştan, bitir bir kerede tüm işi.

Üzülüyorum, cidden çok üzülüyorum.

serturkkol
3 ay önce - Sal 04 Eyl 2018, 18:22

Adliye kavşağı bugün yarın biter.
Peki gerçekten bir derde ilaç olur mu ?
Bir süre belki. Peki 5 yıl sonra ?
Kavşak ortalama Kay Süt civarında bitiyor.
Sonra ? Sonra 10 Burada AVM başlıyor. Hemen dibinde ise Ayyıldız Konutları yapılıyor, arkalarında ise kocaman bir Şehir Hastanesi.
Kısacası bölgenin trafiği mevcut yoğunluk ile en geç 5 yıl içerisinde felç olacak.
Peki bugünden bu kavşağı yaparken, Kay süt önünde bitirmek yerine, direk Bigadiç yolunun başladığı noktaya bağlamak neden kimsenin aklına gelmez ?
O köprüyü 500 metre daha uzatmak Balıkesir'in en az 20 yılını kurtarmak demekti.
Yapılmadı.
Yarın öbür gün başlanacak, Hastane kavşağı kaldırmıyor, çare...
Ne olacak bu çare ? Orayı bir sonuca bağlasan, Ordu Donatım önü şişecek bu sefer..

Şu şehire bir çalışma yaparken Allah aşkına 5 - 10 sene sonrasını da düşünün Allah aşkına..

recep bey;

aynı problem esentepe viyadüğündede var bence. demir yolu üzerinden gelen yol altıntaş otelinin önünden gündoğandaki pazaryerine çıkan yolla kesişiyor. bu forumdaki çoğu kişi dediğim yeri iyi bilir. bence demir yolundan sonra yolu hemen indirmek yerine biraz daha uzatmak daha mantıklı olacaktı. ileride çok kaza olacağını düşündüğüm bir üst geçit oldu. madem böyle kesişmelere izin verilecekti karatepe yokuşunu niye uzattınız.o da drek ana caddeye iniyordu zaten.[/quote]

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara