Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Atakum Mehmet
3 yıl önce - Pzr 18 Şub 2018, 12:58
Samsun - Kedi Kasabası

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde kurmuş olduğu Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisinde yer alan Kedi Kasabası iki yıl süren çalışmaların ardından 2015 yılında hizmete açılmıştır.

Yirmi dönümlük arazide inşa edilen Kedi Kasabası yazlık - kışlık bungalov evleri, kediler için ayrılmış özel oyun alanlarıyla hayvanların rahat ve huzurlu bir ortam içerisinde yaşamalarına imkan sağlamaktadır.

​Tesiste kısırlaştırma işleminin ardından kuduz, iç - dış parazit ve karma gibi sağlık aşıları yapılan kediler doğal yaşam alanlarına bırakılmaktadır. Kedileri rahatsız edebilecek dış etkenlere karşı koruma altına alınmış olan bu ortam, içerisindeki barınma ve oyun alanlarıyla kedilerin kendi yaşamlarını organize edebilecekleri rahat bir yaşam alanı sağlamaktadır.

(+)

(+)

Selin Atakum
3 yıl önce - Pzr 18 Şub 2018, 14:14

Cok yararli bir baslik olmus öncelikle teşekkür ederim.Benim bu konu hakkinda soylemek istedigim birşey mevcut umarim forum kurallari disina cikmadan anlatabilirim.
Bu Kedi Kasabasi bildigim kadariyla Türkiye de tek olan müthiş bir uygulama. Belediye hic bir karşılık almadan bu hizmeti gerceklestiriyor.Gercekten muhteşem.Ama soyle bir sey var bu uygulamayi Samsun icinde bile bilen insan sayisi gercekten cok az. Bu uygulamanin bir İzmir de ya da Trabzon gibi kendi reklamini ve pazarlamasini muhtesem sekilde yapan sehirlerde oldugunu düşünün... Ulkeyi birakin avrupa da bile bunun yankilari olurdu.. Samsun neden bilmiyorum ama bu şekilde kendi ismine marka degeri katacak olaylari asla duyuramiyor..
Hatirliyorum bu mekan 2015 te açıldığında bu haber arada kaynamisti çünkü nerden ciktigi belirsin #Samsunda siradan bir....# haberleri meşhurdu.. Anlamiyorum ve gercekten cok üzülüyorum bu sehir hakettigi degeri almiyor...

Bu baslik bile daha yeni acilmis ben size tesekkur ederim yeniden en azindan bu olayin bir basligi var artik.

Ayrica bir iki bilgide ben ekleyeyim.
*Evcil sahipli kediler buraya birakilabiliyor diye biliyorum tam emin olmamakla beraber.
*Kedi sahiplenebiliyor(Tüm kediler kisirlastirilmis durumda)(Cins kediler de mevcut)
*Kedileri sevmek icin bile ziyaret gerceklestirebiliyorsunuz.

Simdilik aklima gelenler bunlar umarim bu konu gibi digerlerininde bilirnirligi artar. Hayirli forumlar

smtcglr

3 yıl önce - Sal 20 Şub 2018, 08:49

Bu kasaba nerede ?

onurorl_o2
3 yıl önce - Sal 20 Şub 2018, 13:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Kedi Kasabası'nın da içinde bulunduğu Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi, İlkadım ilçesine bağlı Aşağıavdan Köyü sınırları içerisinde.

Atakum Mehmet
3 yıl önce - Sal 20 Şub 2018, 19:06

onurorl_o2
3 yıl önce - Sal 20 Şub 2018, 23:37

Belediyenin sitesinde Aşağıavdan Köyü diye yazıyordu ama kasabanın sitesinde Kadamut Mahallesi yazıyor. Sanırım yeni ismi Gürgendağ.

Misafir 665

3 yıl önce - Cum 23 Şub 2018, 11:36

buraya ulaşım nasıl sağlanır? belediye otobüsü? dolmuş? Nasıl gidilir.

Atakum Mehmet
2 yıl önce - Pzr 27 Oca 2019, 00:01

adem5555

2 yıl önce - Cum 22 Mar 2019, 15:00

Benzer uygulamanın diğer illerimizde de olmasını ve sadece kediler ile sınırlı kalmayıp muhtaç bütün hayvanlara hizmet edecek şekilde genişletilmelidir.

Selin Atakum
2 yıl önce - Pzr 24 Mar 2019, 09:30

Zaten bu kedi kasabasında sadece kedi yok ki köpek ve doğa hayvanları (yavru geyik veya güçten düşmüş yabani kuşlar) mevcut

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET