Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Address Eryaman Konut Projesi
« önceki   123 ... 565758

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 58
black angel
5 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 23:33
Tapu durumu

Merhaba arkadaşlar. Ev satın almış tapusu elinde olan arkadaşlar tapuda 'kat irtifakı', 'kat mülkiyeti' , 'ticari mesken' gibi ifade olarak ne yazdığı hakkında bilgi verebilir mi? Bir de iskan alındıktan sonra ne yazacakmış o belli miymiş?
Son olarak da bu tür projelerde iskan alınamama durumu olabilir mi, garantisi var mı? Çünkü iskanı alınmamış ev satın almayın deniyor genelde...

En son black angel tarafından Cmt 22 Hzr 2019, 00:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

halibo112
5 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 00:11

İskan alınmadığı için kat irtifakı olarak geçer.

Adresss
5 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 03:56

Black angel iskanın hiç bir garantisi yok.Sizin de kafa baya karışmış iskan ticari tapu falan bence siz başka bir projeden ev alın içiniz rahat etsin👍🏻

halibo112
5 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 07:39

Bence de başka bitmiş projelere yönelin kafanızı boşa karıştırmayın, bu almış olduğum ikinci evim ilk evimde de iskan yoktu İstanbul’un çoğu ilçesinde birçok yer iskansız arsa olarak gözükür tapularda,Yeni Batı’da, Karayatakta bitmiş bir çok proje şuan iskansız bütün projeler almaya çalışıyor malesef belediyeleri biraz görmeleri lazım görmezsek almaları imkansız belediye çalışanları böyle ifade ediyor.

burak05
5 ay önce - Pzr 30 Hzr 2019, 14:54

whatsapp gurubumuz 20 kişiye ulaştı. Sayımızı artıralım arkadaşlar (5-0-5) 3/4/7/6/7/8/8/

black angel
4 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 15:55

Arkadaşlar herkese selamlar.
Uzun zamandır mesaj dönmüyor forumda. Ben bu arada evimi aldım Address' ten Taşınma durumu ile ilgili son durumda da 1 ağustos sonrası anahtarların verileceği bayram sonrası oturumun başlayacağı bilgisi var bende. Whatsapp grubuna da ilk fırsatta katılsam iyi olacak, sanırım bütün muhabbet orada dönüyor.

saf001
1 ay önce - Cmt 12 Ekm 2019, 00:24

Merhaba arkadaşlar.
Address'te birkaç satılık daire kalmış, ama verilen tapular Ticari Meskene Kat İrtifakıymış. Binaların iskanı henüz alınmamış.

Bununla ilgili olarak aşağıdakı konularda bilgisi olan var mı :

* Binalar / site için Yapı Denetim Uyğunluk Belgesi alınmış mı ?
* İskan / Yapı Kullanma İzin Belgesi için başvurulmuş mu ? Ne zaman alınması bekleniyormuş ?
* Tapunun / Kat İrtifakının Ticari Mesken için olması İskan alındıktan sonra Kat Mülkiyetine geçişte sorun olur mu ?
* Yönetim Planında Address'in tamamının ticari mesken olarak yönetileceği gibi bir şeyler yazıyor mu ? Kat Mülkiyet tapuları alındıktan sonra site sakinleri / kat malikleri site yönetimi konusunda karar verebilecekler mi ?

Cevaplarınız için önceden teşekkürler.

Ali9999
1 ay önce - Sal 29 Ekm 2019, 22:37

Tapuda mesken olarak gözükmeyen konutların tapu harcı da diğerlerine göre yüksektir. Ticari olarak gözüken projeler 0,99 konut kredisi faiz oranının dan da yararlanamaz.

saf001
1 ay önce - Çrş 06 Ksm 2019, 11:46

Alıntı:

Misafir 382

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019 09:34

BEN GEÇEN YIL KASIM AYINDA ALDIM TAPUYU
RAYİÇ .200.000 TL DEN %3 TAPU HARCI 6.000 TL 450 - 500 TL CİVARI DA MASRAFLAR TUTTU
TOPLAMDA 6.500 TL ÖDEDİM.

Alıntı:

burak05

bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. 200 bin çok düşük değilmi? Firmalar iyi para kazanıyorlar. Güzel vergi kaçırıyorlar. 500 binlik ev nasıl 200 bin gösteriliyor. Buna göz yummak doğrumu?

Yakın zamanda konut satışlarının değerleme şirketinden alınacak rapor ile gerçek değerleri üzerinden gösterilip vergilendirilmesine başlanacakmış.
Böyle olunca, firmadan alınırken düşük fiyata kayıtlara geçmiş konutların tekrar satışı zamanı raporlanacak gerçek değerleri arasındaki fark değer artışından kazanç gibi gözükecek ve 30% olarak vergilenecek.
Örneğin, alındıktan sonra ilk 5 sene içinde satılacak daire için yaklaşık (500 bin - 200 bin) x 30% = 90 bin TL değer artış kazanç vergisi talep edilebilecek.
Hal böyleyken, tapu değerleri düşük gösterilmiş dairelerin sahipleri karşılaşacakları ağır vergi talebi yüzünden ilk 5 yılda dairelerini satamayacaklar.

sayfa 58
« önceki   123 ... 565758
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet