Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Address Eryaman Konut Projesi
« önceki   123 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 57
Adresss
1 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 23:19

Black angel ticari tapu çok sıkıntılı değil.Alım satım yaparken kredi kullanımında anlaşmalı bankalardan oldukça uygun oranlarda satış ofisi yardımcı oluyor.Ticari tapu iş yeri olarak kullanımda sıkıntı olabilir bunu engellemek için de tapu sonrası sizden bir taahhüt yazısı ile evi konut olarak kullanacağınızın sözü alınıyor.Eryaman da 1+1 aldık ticari tapu idi normal konut kredisi 0,95 iken 0,96 ile kullandık sadece bu kadar fark vardı.Ayrıca elektrik ve su aboneliğinde de mesken olarak belirtiyorsunuz ve hiç bir fark ödemiyorsunuz tarifede.Bildiklerim bu kadar.Kolay gelsin.

black angel
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 01:35

Adresss hocam benim asıl derdim kendi alışım değil. Şu an alırken kendileri anlaşmalı oldukları bankadan konut kredisi kullandırtıyorlar. Ben zaten nakit almayı düşünüyorum eğer uygun bulursam. Ancak benim asıl problemim ilerleyen zamanda satmamız gerekirse müşteri bulmakta zorlanacağımız konusu. Aslında en doğrusu bir bankacıdan bugünün şartlarında konut kredisi ile ticari kredi arasındaki oran ve evin şu anki ortalama değerine göre yaklaşık maliyet farkını öğrenmek. Belki bu daha aydınlatıcı olur. Bankacı tanıdığı olanlardan fikir alabilirsek iyi olur.

fredy
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 01:43
ticari kredi konut kredisi farkı

ticari kredilerden alınana faiz üzernden KKDF %15 BSMV %0,5 KESİNTİ YAPILIR.
Konut kredileri bu kesintilerden muaftır.
ayrıca firmalar ile anlaşma olmadığında bireysel kredi kullanmak durumunda faiz oranı ticari kredilerin aleyhinedir. bilgilendirmek istedim.

Haci06
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 10:52

Giden bilgi alan varmı arkadaşlar

black angel
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 12:23

fredy hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Yaklaşık sayısal veriler üzerinden aradaki farkı ortaya koyabilsek herkes için daha anlaşılır olacaktır aslında. Mesela bugünün şartlarında 100.000 lira olarak alınacak konut kredisinde faiz + diğer masraflar 80.000 TL olacakken, aynı şartlarda (vade veya aylık taksit miktarı) alınacak ticari kredinin faiz + diğer masraflar toplamı yaklaşık kaçtır?
Konuya hakimiyeti olan arkadaşlardan mümkünse bilgi alabilir miyiz?

Ama her koşulda aldığımız evleri ileride satarken alıcı insanlar kredi noktasında maliyet yüksek çıktığında farklı alternatiflere yönelebilirler.

fredy
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 14:02

Black angel.
Basit bir hesapla herhangi bir bankadan kullandığınız konut kredisine 100 bin faiz ödediğinizi varsayalım aynı oranda olsa dahi ticari krediye 120 bin faiz ödersiniz. Bu bireysel kullanımlarda ticari kredi, konut kredisinden ortalama %10 fazla olabilmektedir. Bu da aynı meblada kredi kullanıldığında ödenen faiz %40 ticari kredi de daha fazla olabilmektedir.
Sizinde bahsettiğiniz gibi ticari konutta. firma avantajlı fiyat ve faiz oranlarıyla satış yapabiliyor. Ama siz satmaya kalktigunizda alıcı konut kredisinde de yuksek maliyetli ticari kredi kullanacağı için. Konut meskenleri tercih edebilir.
Şahsen ben ticari bir konutu alacakken tanda bu sebepten vazgeçip konut tapulu bir ev aldım. Saygılar..

halibo112
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 14:57

Ev alacak kişilerin önceliğinin Evi beğenmek konum lokasyon gibi faktörleri dikkate almaları daha mantıklı geliyor bana alacağım beş-on sene sonra satacağım zamanın ne göstereceği belli değil zamanında beğendiğiniz yeri alın oturun zevkini çıkarın gerisi bence teferruat.O kadar zamanı göremeyeceğiz belki de

mustafag26
1 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 15:18

Mart ayında anlaşmalı bankadan 200 Bin TL'ye kadar 0,98'den kredi kullanılabiliyordu bu hala devam ediyor mu acaba?

Adresss
1 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 14:06

Kudret bey size teslim konusunda hangi tarih verildi acaba?

Haci06
1 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 16:36

Biz uğradık geçen gün ağustos sonu en geç oturum başlıyor dediler bayramdan sonra olacağı kesin bilgidir arkadaşlar

sayfa 57
« önceki   123 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet