Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Kayseri 14. büyük şehir olabilir mi (nüfusta)?
olur 27.3%  27.3%  [9]
olamaz 30.3%  30.3%  [10]
belki 12.1%  12.1%  [4]
imkansız 15.2%  15.2%  [5]
olur hatta geçer 13.bile olur. 15.2%  15.2%  [5]
Toplam Oy : 33

cCcenk38
9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:40

Kayseri boyle kalsin, baska insan gelmesin artik.

Bizi tum Turkiye’ye baglayacak otoyol ve hizli tren hati yapsinlar ve havalimanimizi buyutsunler, Yamula barajina tatil yeri havasi versinler, unidekiler icin bir kac eglenme mekani acilsin, biraz yesillendirsinler, kultur parki acilsin okadar. Sadece bunu istiyorum .

En son cCcenk38 tarafından Cmt 03 Şub 2018, 19:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Misafir 85d

9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:41

Kayseri bursayı geçer

KeremÖ
9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:45

Alıntı:
Kayseri boyle kalsin, baska insan gelmesin artik.

Bizi tum Turkiye’ye baglayacak otoyol ve hizli tren hati yapsinlar ve havalimanimizi buyutsunler, Yamula barajina tatil yeri havasi versinler, unidekiler icin bir kac eglenme mekani acilsin, biraz yesillendirsinler, kultur parki acilsin okadar. Sadece bunu istiyorum .

Katılıyorum özellikle havalimanı büyütülmeli ve daha çok uçuş alınmalı Kayseri havalimanı potansiyeli oldukça yüksek bir havalimanı ve yeşillendirmeyede gerek var ve bir kaç mesire yeri açılabilir.

emre bjk
9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:55

Alıntı:
bana kalırsa Adana'ya göre Kayseri daha iyidir artık Adana'ya göçte yok iş imkanı 0 denebilecek kadar az, Kayseri ona göre çok daha iyi.

kayseriyi adanayla kıyaslamak ferrariyle şahini kıyaslamak gibi birşey. adananın göçle ilgili bir derdi yok zaten göç istemiyor yaşam kalitesi artsın istiyor. ayrıca adana sosyal imkanlılığıyla 24 saat canlı bir şehir.adananın her yeri zincir cafe ve publarla dolu. bir tek turgut özal bulvarı bile tüm kayseriye bedel

Misafir 2df

9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 20:22

Kardeşim haklısın adananın sosyal imkanları daha iyi ama kayseri bazı konularda adananın çok üstünde bunlar ulaşım olsun şehirleşme olsun sanayisi olsun adanadan daha iyi durumda

KeremÖ
9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 20:30

Alıntı:
kayseriyi adanayla kıyaslamak ferrariyle şahini kıyaslamak gibi birşey. adananın göçle ilgili bir derdi yok zaten göç istemiyor yaşam kalitesi artsın istiyor. ayrıca adana sosyal imkanlılığıyla 24 saat canlı bir şehir.adananın her yeri zincir cafe ve publarla dolu. bir tek turgut özal bulvarı bile tüm kayseriye bedel

Göç istemesede verimsiz karabalık Adana'da çok fazla özellikle Cono denilen Ulubatlı Hasan,Kiremithane,19 Mayıs bölgelerinde yaşıyan topluluk çok çirkin insanlar ve Adana'ın kaba tabirle içine ediyorlar Adana'nın göçle gelen nüfusu çok ama çok yüksek şehrin en doğusundan en batısına kadar göçle yerleşilen mahalleler oluşturuluyor çoğunu ta Ceyhan/Esentepe'den,Seyhan/Sarıhamzalı ve Küçükdikili'ye kadar onlarca mahalle göçle oluşmuş Adananın merkezinin güneyi full göçle oluşmuş aynı şekilde kuzeybatısı ile kuzeydoğusu'da öyle ama Kayseri'de Karpuzatan ve Boztepe hariç göç öncesi olmayan bölge sayısı çok az göç konusunda sıkıntısı çok.Tamam doğru pub v.b şeyler oldukça az ama buda Kayseri'nin dindar yapısından dolayıdır Kayseri'nin çok büyük çoğunluğu muhafazakar kesim.
Adana'da sanayi Şakirpaşa'da evlerle iç içe girmiş düzensiz bir yer Adana'yı geliştiren sanayi değildir Tarım ve iş olanağıdır,Kayseri'de çok daha iyidir sanayi.

Misafir 240

9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 20:53

Kayseri'nin nüfus artış hızı Adana'dan çok daha yüksek. Kayseri böyle devam ederse Adana'ya geçer. Hatta Konya'yı bile geçer.
Adana ise artık bitti. Yakında Adana da Erzurum gibi eksiye düşmeye başlayacak. Herkes Adana'dan kaçmaya başladı.

77memed
9 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 20:54

Emre BJK hadi kendi sayfana git Kayseri yıl herhalde sivasla karşılaştırdın

Mert Savaş

9 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 00:20

Adana ile kayseriyi karşılaştıracak ne yaşadınız arkadaşım? kayseriyi gidin yozgatla, sivasla falan karşılaştırın. Sanayi olarak neredeyse Kayseri yetişmek üzere Adana'ya ama hala Adana önde, ulaşım konusunda Şakirpaşa havalimanı ülkede İst. ank. izm. havalimanlarınlarından sonra en çok ziyaretçisi olan havalimanı (kayserideki sadece havaalanı) ve ülkenin en büyük ikinci havalimanı olmaya hazırlanan Çukurova bölgesel havalimanı da insaat halinde , ayrıca Adana-Mersin-Niğde-Antep-Urfa-İskenderun Otoyolu gibi işlek bir otoyol geçiyor şehrin göbeğinden(İstanbul bağlantısı da inşaa halinde) ulaşım konusunda Adana bir 20 adım öndedir yani Kayseriden. Adana'nın işgücü kat kat daha fazla gerek Tarım için gerekse sanayi için. Onun dışında ülkenin en çok yatak kapasiteli hastanesi ve diğer onlarca sağlık kurumuyla Adana ortadoğunun tıp merkezidir Kayseride yapılamayan tedaviler için Adanaya gelmek zorunda olanlar bilir. Kayseri kuru toprağın üzerine kurulmuş binalardan oluşur Adana ise yeşildir ve estetik yapılara sahiptir(örn.sheraton otel, 28.500 kapasiteli ortadoğunun en büyüğü olan sabancı merkez camii ve taş köprü vs yapılar) sosyal hayattan bahsetmeye gerek yok Kayseride 1 tane bile içkili mekan yok doğru dürüst kafe yok eğlence alanı yok ve akşam 8 den sonra hayalet şehir oluyor , her neyse yani karşılaştırmanız tamamen saçmalık ve Kayserinin önümüzdeki 50 yıl içinde ilk 14 ün altına inebileceğini düşünmüyorum. buna en büyük engel de kayserinin yerli halkıdır.

ayrıca şunu unuttum Adana'da uluslararası onlarca festival, karnaval vs var Kayseride ise hiç

77memed
9 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 10:31

Mert savaş çok kinlisin sakin ol paşam bu Kayseri kıskançlığı neyin nesi sakın ol Türkiye'nin en büyük ağır ceza binasi adliyelerinden bir tanesi Kayseri'ye geldi 1550 yataklı bölge hastanesi türkiyenin 5 büyük hastanesi uluslar arası ünv agü tek başına yeter Erciyes nuhnaci Yazgan ünv saymiyorum bile sanayi zaten onuda saymiyorum şehir merkezi çarpık kentleşme ve beton yığını binalarla meşhurdur Adana Kayseri'de merak etme yeme içme oldukça fazla Adana her geçen yıl geriye gidiyor Antep bile sizi geçti geçiyor çok şükür Kayseri'de her türlü imkan ne istersen bulabilecgin herşey var Türkiye'nin 9 büyük şehiryiz siz 7 ye kadar gerilediniz

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET