Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Kayseri 14. büyük şehir olabilir mi (nüfusta)?
olur 29.0%  29.0%  [9]
olamaz 29.0%  29.0%  [9]
belki 9.7%  9.7%  [3]
imkansız 16.1%  16.1%  [5]
olur hatta geçer 13.bile olur. 16.1%  16.1%  [5]
Toplam Oy : 31

Alper Tekkuş

2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 18:42

K
Alıntı:
ayseri nüfusuna göre gelişmiş bir ildir. Kuru kalabalık yoktur. Elittir. Gaziantepe gittim şanlıurfaya gittim lakin kayseri 2 sinede biner

Kuru kalabalık yok bu şehirde

Altına imzamızı atarız

KeremÖ
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 18:53

Kayseri 2007'ye kadar muazzam bir Ağrı göçü aldı lakin sonrasında Ağrı'dan oldukça az neredeyse hiç göç almadı ama bu Ağrılılar göç etmedi lakin muazzam bir şekilde Sivas'lılar göç etti 2012-2013 arasında duraklama yaşansada 2014 yılında oldukça büyük bir artış gösterdi Sivas'lılar Nevşehir'liler şehirde oldukça bulunsalarda hep bin veya 2 bin artış gösterdiler onlarda Ağrılılar gibi oldukça az göç edip doğumlar sebebiyle nüfusları yükseldi Ağrılılarla Nevşehirliler'in artışı Kayseri'de aynı Sivas'lılar ile Yozgat'lılarda benziyor Yozgat'lıların artışıda her yıl en az 2 bin,3 bin dolayında.
Bana kalırsa Manisa geçilemez Kayseri'de ki iş imkanlarıda yavaş yavaş kısıtlanıyor ve yaşam olanakları çok kötü bölgeler çıkmaya başladı Karpuzatan,Boztepe,Elagöz,Karacaoğlu'nun üst tarafları,Anbar,Yenidoğan,San
caktepe,Argıncık ve saymadığım bir kaç mahalle gerçekten çok kötü bölgeler yapılaşma açısından oraların yaşam şartlarıda oldukça kötü malesef yolları berbat ulaşım açısından eh işte oralara acilen kentsel dönüşüm gelmeli ve oralarda Kayseri'ye layık şekilde düzenlenmeli ama Manisa öyle değil yaşam kalitesi daha yüksek hem coğrafı hem iş imkanları açısından Kayseri'nin önü Manisa kadar açık değil Manisa'nın her ilçesi gelişik Salihli,Turgutlu,Akhisar,Alaşehir,kısmen Soma ve Merkez buralar gelecekte muazzam bir göç alacak Kayseri ise artık göç almayı hafif hafif durdurmuş durumda Manisa'nın nüfusu çok fazla artıcak yeni projelerin tamamlanması ile birlikte hem İzmir'ede yakınlık açısındanda oldukça iyi ve her ilçesi hemen hemen gelişmiş Kayseri'de Merkez harici Turgutlu,Salihli v.b ilçeler yok malesef.

En son KeremÖ tarafından Cmt 03 Şub 2018, 19:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Nazmi

2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:00

Kayseri'deki kürtlerin çoğu Ağrılı'dır zaten. Kayseri'de provakatif bir eylem, terör yandaşı olaylar vs. durumlar olmaz. Hepsi ekmeğinin peşinde, işinde, gücünde. Kardeş kardeş yaşanıyor. Olması gereken de bu zaten. Biz gayet memnunuz Ağrılı hemşehrilerimizden

KeremÖ
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:03

Evet biliyorum Ağrı'lılar oldukça iyidir Kayseri'dekileri terör yandaşı değildirler 2015'de hafif mitingler,büyük sayılabilecek oy kaymaları oldu ama 1 kasım'da halk uyanıp gereken dersi verdi terör yandaşlarına,Kayseri tüm Türkiye'ye örnek olabilecek bir memleket herkes kardeş kardeşe yaşıyor ne mutlu Kayserililere

cCcenk38
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:11

Zaten Kayseri’nin yarisi Kayserili degil ki ..

Kirsehir, Nevsehir, Sivas, Yozgat, Karaman, Nigde, Kahramanmaras gibi cevre iller ve dogudan goc almis sehir..

KeremÖ
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:15

Kayseri aynı şekilde göç verende bir şehir İstanbul'da çokça semtte Kayserililer oldukça vardır,İzmir'de Buca bölgesinde Kayserililer oldukça yoğun yaşar ve Kayserililer göç ediyor dış şehirlerden başkaları geliyor böylece Kayserili nüfus azalıyor...

ali alimi012
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:19

katılmıyorum develi ve yahyalı gelişiyor develi 4. sırada nüfusta. çevre yolları yapılıyor. erciyes kayak merkezi var arada turizmi git geli hızlandırdı.anbar dediğin yer lakında yümsek binalardan geçilmeyecek buraya 50 bin kişilik konutlar ypılacak. şehir hastanesi geldi açılacak ve buralar canlanacak yeni tramvay burda olacak. manisa izmire yakın sadece suni şekilde izmirden göçen romanlar var.
şu resimler kayseri ili manisa merkezi kıyaslamaya yeter.

ceyhanlı umut
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:30

kayseri orta anadolunun parlayan kenti eskiden cukurovaya göc ederlerdi adananin zenginlerinin coğu kayserili adanadaki erciyes insaat oguz tekstil sabancilar vb bircok sirket sahibi kayserili ama artik adanaya gelmiyorlar ekonomi acisinda adanayla kafakafaya geldi bence kayserili sansili doğuya yakin olmasına rağmen adana mersin gibi doğu illerinden göc almadi niteliksiz göc yok nufusun ezici coğunluğu avsar cerkez bence kayserililer bunun kiymetini bilmeli keske adana 14.olsaydida sehirde 500 bin doğulu olmasaydi

KeremÖ
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:31

Alıntı:
katılmıyorum develi ve yahyalı gelişiyor develi 4. sırada nüfusta. çevre yolları yapılıyor. erciyes kayak merkezi var arada turizmi git geli hızlandırdı.anbar dediğin yer lakında yümsek binalardan geçilmeyecek buraya 50 bin kişilik konutlar ypılacak. şehir hastanesi geldi açılacak ve buralar canlanacak yeni tramvay burda olacak. manisa izmire yakın sadece suni şekilde izmirden göçen romanlar var.
şu resimler kayseri ili manisa merkezi kıyaslamaya yeter.

Develi ve Yahyalı gelişiyor lakin Salihli,Turgutlu,Akhisar ilçelerini yakalaması çok zor ve tek suni Romanların olduğunu söylemek komik oldukça yoğun göç alıyor Manisa özellikle Afyon,Bitlis,Kütahya,Mardin,Siirt,Van,Bingöl,Uşak,Balıkesir illerinden oldukça göç alıyor İzmir'li gelen sayısı 28 bin iken tek diğer saydığım illerden gelen sayısı 160.000 bunlarda suni nüfus değil işsizlik sebebiyle göçen insanlardır Manisa'ya Türk,Kürt,Roman,Boşnak hatta Urfa Viranşehir'li Turgutlu bölgesinde sürüyle Arap göç eder tek Roman'lar değildir.
Ve bana kalırsa yukarki arkadaşın dediği gibi Adana doğululardan değil şehrin yerlileri sayılabilecek Conolardan çekiyor

En son KeremÖ tarafından Cmt 03 Şub 2018, 19:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

KeremÖ
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:34

Yaptığım kıskançlık değil Kayseri gelişmekte olan bir il fakat daha çok gelişmesi lazım Manisa'yı yakalamak için daha çok Kayseri'ye teşvik edilmeli ve Kayseri'nin kırsalından dış büyükşehirlere değilde Kayseri Merkez'e göç ettirilmeye çalışılmalı ve bana kalırsa Adana'ya göre Kayseri daha iyidir artık Adana'ya göçte yok iş imkanı 0 denebilecek kadar az, Kayseri ona göre çok daha iyi.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET