Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'ya Opera Binası yapılmalı mı?
« önceki   123 ... 567 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6

Adana'ya Opera binası yapılmalı mı?
Evet 73.3%  73.3%  [63]
Hayır 26.7%  26.7%  [23]
Toplam Oy : 86

Misafir b38

3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 21:54

Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi DT Sahnesinde bir hafta boyunca SHAKESPEARE'in Coriolanus oyunu var ve biletleri tükenmiş durumda.

Misafir cea

3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 22:01

O bir şey değil Uluslararası Sabancı tiyatro festivali var , hepsi yabancı tiyatro ve kendi dillerinde oynuyorlar, biletler yok satıyor, Adanaya Opera gelse adım gibi eminim sezon başında biletler tükenir.

Misafir 121

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 15:59

bana göre bizim kültürümüzde OPERA diye bir mevzu yok. devlet kaynaklarını boşuna israf etmemek lazım. sırf sanatsever görünme adına bu tür binaları ihtiyaç diye göstermek doğru değil. Devletin sokaklarda mahvolan gençliği kurtarmak misyonu operadan da baleden de daha iyidir.

Oğulhan
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 16:14

Mahvolan gençlik nasıl kurtarılır; eğitim, kültür, sanat ve spora yönlendirmekle.

Opera ve Bale nedir?

Kültür ve Sanat Etkinliğidir. Bu yüzden de Adana'ya Opera ve Bale şarttır. Her şehrimize böyle etkinlikler lazım. Bunlar lüks değil ihtiyaçtır.

Yoksa ülkemizde kültürümüzde olmayan şeyleri sayacaksak Edirne'den Kars'a yol olur.

Murat Ds
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 16:47

Devletimizin kaynağı Operayı kaldiramıyorsa üzüntü verici. İşinize gelirse güçlü devlet işinize gelirse operaya para gitmesin.

Misafir 229

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 17:13

Benim kültürümde Opera var, ben istiyorum. Ben vergisini ödeyen bir vergi mükellefiyim, devlet benim taleplerime göre hizmet vermek mecburiyetinde, bu şehirde 2.2 milyon insan yaşıyor, bu nüfusun onda biri dahi talep etse , devlet bu talebi karşılamak zorunda, icabında tek bir kişi için dahi devletin, o vatandaşının ihtiyacını gidermesi lazım, zira devlet olmanın gereğidir bu.

Misafir c61

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 17:54

Benim Adana'mın ve Adana'lımın elin Hansından Michael'dan ne farkı var, Amerika'nın Almanya'nın ücra yerlerinde varsa iki milyonluk Adana'da elbette olmalıdır.

Misafir e9d

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 18:44

bana göre bizim kültürümüzde OPERA diye bir mevzu yok.

Sana göre yoksa burası senin için bir başlık değil. Bize göre var ki istiyoruz. Sen de gidip başka başlıklarda orta oyunu talep edebilirsin

kaan0703
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 09:38

gözünüz aydın bugunku mılliyette zeydan karalar ıle roportaj var...yapılan meydana 600 kısılık opera salonu yapılacakmış beraberınde başka salonlarda var...artık operamızda olacak heyacan ile bekliyorum..

yusufsezgin
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 09:49

Alıntı:
gözünüz aydın bugunku mılliyette zeydan karalar ıle roportaj var...yapılan meydana 600 kısılık opera salonu yapılacakmış beraberınde başka salonlarda var...artık operamızda olacak heyacan ile bekliyorum..

Yok artık ya. Yok artık ya! Zaten ortada meydan diye birşey olmayacak. Birde oraya opera salonunu (ki zaten bina bile dememişler) nasıl konduracakmış acaba? Ayrıca koskoca Adana'ya küçücük bir opera mı? Yapın nehir kıyısına sembol bir yapı. Olsun bitsin. Bayılıyoruz bir projeyi yapmış olmak için yapmaya. Bayılıyoruz!!

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 567 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET