Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'ya Opera Binası yapılmalı mı?
« önceki   123456 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5

Adana'ya Opera binası yapılmalı mı?
Evet 71.6%  71.6%  [63]
Hayır 28.4%  28.4%  [25]
Toplam Oy : 88

Resul GUL
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 10:54

Çok önemli ve hayati bir şey değil Ama Bu sanatsal aktiveteye Az bir kitle gitse de Talep varsa açılabilir

Misafir arkadaşın dediği gibi ihtiyaç diyenler azınlıkta da olsa da her yurttaşın talebi değerlendirilmeli ve giderilmeli.

Hani olmasa da bu zamana kadar gidecek olan kişiler bu aktiveteye bir şekilde ulaşıyorlar

Türkiye de genelleme yaparsak bu tarz aktivetelere belli bir gelir düzeyinde kişiler gitmekte İstisnalar kaideyi bozmaz( Güzel sanatlarda okuyan öğrenci vs. İlgi duyanlar olabilir) Ve bu etkinlikte her gün olmuyordur Olduğu taktirde gidenler hali hazırda gidebilir bir şekil buna ulaşabilir..

Ama Adana da böyle bir Seyirci Potansiyeli varsa değerlendirilmeli ve kamuoyu oluşturulmalı..

Çünkü Her insan için zaman önemli. Daha yakında bir yerde olsa ulaşmak her zaman avantajdır.

kaan0703
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 10:54

opera ile lahiti aynı sınıfa sokmanızı pek anlayamadım ...ben muze yapılmasın salon yapılmasın demedim yazdıklarımı okursanız olan şehırlerının bızden hıç bir üst tarafı olmadıgını anlatmaya çalıştım..

oguzbuyuka
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 11:58

Eğer böyle bir bina yapılacaksa Seyhan nehri kıyısına yapılmalı.

Dünyanın önemli şehirleri böyle binaları şehirlerinin en güzel ve değerli yerlerine yapıyorlar.

Bu da deniz ya da nehir kıyısı oluyor ki binalarının sudaki aksından da yararlanabilsinler..

Birkaç örnek vereyim...

Sidney'deki opera binası:

Amsterdam:

Valencia:

Bunları düşünerek bence en uygun yer Seyhan nehri kıyısında Demir Köprü yanında herhangi bir yer olabilir.

Bina Demir Köprü ile mimari bir bütünlük içerisinde Seyhan kıyısında bir güzellik sunabilir

En son oguzbuyuka tarafından Pts 05 Şub 2018, 14:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

batuahmet
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 12:01

Adana Şehrine Opera Binası mutlaka yapılmalı... Türkiye gibi Balkanlar ve Ortadoğu gibi iki önemli coğrafyanın kesişme noktasında yer alan, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında sayılan ve yaş ortalaması düşük 70 milyonu aşkın nüfusuyla bir ülkenin en az ilk 10 büyük ilinde bu binalardan olmalı...
(+ mevcut Senfoni Orkestrası Konserlerinin verildiği, Tiyatro temsillerinin yapıldığı yeni salonlar da açılmalı)
...
Ben zor da olsa; Devlet opera ve balesi genel müdürlüğü Mersin Sahnesinde ayda bir iki ayda bir, Opera, Müzikal ve Bale gösterileri izlemeye gidiyorum... Umarım açılır...

2018 GÖSTERİLERİNDEN Gittiklerim...

(+)

(+)

2018 GÖSTERİLERİNDEN Gitmeyi Planladıklarım...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir cea

6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 12:24

En iyi toplum örgütlü toplumdur, burada biz yazıyoruz biz okuyoruz, madem böylesi bir talep var bence imza kampanyası başlatılmalı, change sitesinde kampanya başlatmasını bilen varsa seve seve imzalarım .

Misafir 240

6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 12:35

Mevcut opera ve bale binalarının tümü kapatılmalıdır. Hiçbir yararı bulunmamaktadır. Sadece zararı vardır. Yıllık harcadığı paralarla ekonomiye zarar vermektedir.

Murat Ds
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 13:21

Yeni yetisen nesil boş işlerle uğraşacağına opera ve baleyle tanışarak hem uyusturucu bataklığından hem de dünya prömiyerinde hem ülkemizi hem kendini temsil edebilme şansına sahip olabilir. Operanın ne işi var diyenler zamaninda tenis icinde aynı şeyi söylediler. Adana 2 tane dünyaca ünlü kadin tenisçi çikardı; Çağla Büyükakçay ve ipek soylu

Yani karşı çikanlarin ekonomiden çok neden karşı çıktıklarını az çok tahmin edebiliyorum.

Misafir 8b1

6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 15:09

Evet tüm bale, opera vs kapatalım, Adanadaki tüm sokaklara kuran kursu açalım , nasıl olsa hocaların parasını MEB ödüyor, hem alnı secde gören nesil yetişir, yeni meydanada 50 katlı imam hatip yapalım mezunlarınıda Diyanete yerleştirelim , malum ekonomiye muazzam faydası var.

Misafir 3e2

6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 15:19

[ALINTI]
samsunu saymiyorum bile
***********************************************************************************
[*] Siz Samsun'u Karadeniz kıyısında bir balıkçı kasabası sanıyorsunuz sanırım. Bu kentte ondokuzuncu yüzyılda bile düzenli gösterimi olan tiyatro vardı. Şu an bilet almaya kalksanız Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde bir aydan öncesine bilet bulamazsınız. Eskişehir'in hangi yönden bizden daha gelişmiş olduğunu da bir zahmet açıklarsınız artık. Benim yetkim olsa, yalnız Adana'ya değil; tüm il merkezlerine opera, bale ve tiyatro sahneleri açardım.

Murat Ds
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 15:30

Yahu şu diğer illerle kıyaslamayı bırakın artık. Bütün şehirlerimiz güzidedir.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123456 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET