Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2017 Sonuçları
« önceki   123 ... 474849 ... 697071   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 48
osman yörükoğlu
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 20:11

Alıntı:

Bu iller kütükleri Ankara ve İstanbula mi aldırmış?

İlden ile aldırmayı bırak aynı ilde bir yerden başka yere aldıran bile var epey.Mesela eniştemin babası zamanında kütüğü Eskişehir'in bir ilçesinden Merkez odunpazarı'na aldırmış.Eniştem nerelisin diye soranlara köyunü söylüyor ama kütüğü merkezde

oğuzhan8888
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 20:24

Erzurum kars ardahan terör bölgesi değildi pek
Bundan dolayı bu illerden kütük taşıyan çok olmuştur.
Ayrıca erzurum kars ardahan belkide bu illerden batıya göç edip geri dönmeoranı en düşük olan illerdir.
Yani mesela giresundan tranzondan batıya göçmüş nüfusun belli kısmı yaşlanınca geri dönüyor. Ama erzurum karstan göç edip geri dönen çok az.

Misafir 312

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:17

Israil surekli tehdit altinda yaşayan bir ülke. Bu yüzden doğum oranı yüksek olması normal. Hem çok çocuk yapip hem de çok çalışmak zorundalar. Yoksa araplar bir tane yahudi bırakmaz orda.

UfukRaifoğlu
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:25

Alıntı:
Yoksa araplar bir tane yahudi bırakmaz orda.

Ne kadar boş yorumlar.Nufusla gücün bir alakası yok.Dedigin gibi olsa Çin'in dünyayı öttürrmesi lazım.1.5 milyar nüfus boru değil.İsrail kaç milyon dünyaya yapmadığı kalmıyor.Bu iş nüfusla alakalı değil güç ile alakalı.

osman yörükoğlu
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:29

Alıntı:
Nufusla gücün bir alakası yok.Dedigin gibi olsa Çin'in dünyayı öttürrmesi lazım.1.5 milyar nüfus boru değil.İsrail kaç milyon dünyaya yapmadığı kalmıyor.Bu iş nüfusla alakalı değil güç ile alakalı. 

Peki madem nüfusla alakalı değil de neden doğurganlıkları yüksek.Neden az çocuk yapmıyorlar.Onların da demek ki kendine göre dini bi amaçları var.

KeremÖ
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:32

Alıntı:
Peki madem nüfusla alakalı değil de neden doğurganlıkları yüksek.Neden az çocuk yapmıyorlar.Onların da demek ki kendine göre bi amaçları var.

Her çok çocuk yapanın bir amacı olduğunu kastetmek bana kalırsa art niyetlilik.Ülkemizde milliyetçi yurtsever Araplar'da çok çocuk yapıyor onların ne gibi bir amaçları olabilir? Veya ülkemize gelen Suriyeli vatandaşlarda çok çocuk yapmaya devam ediyor onların amacı nedir? Her çok çocuk yapanın ben bir amacının olduğunu düşünmüyorum her şeyin altında bir bit yeniği aramamak lazım.

osman yörükoğlu
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:39

Alıntı:
Her çok çocuk yapanın bir amacı olduğunu kastetmek bana kalırsa art niyetlilik.Ülkemizde milliyetçi yurtsever Araplar'da çok çocuk yapıyor onların ne gibi bir amaçları olabilir? Veya ülkemize gelen Suriyeli vatandaşlarda çok çocuk yapmaya devam ediyor onların amacı nedir? Her çok çocuk yapanın ben bir amacının olduğunu düşünmüyorum her şeyin altında bir bit yeniği aramamak lazım. 

Sayın Kerem Ö. evet Suriyelilerin çok çocuk yapması tamamen cahillikten başka bişeyden değil bir art niyet olduğundan da değil.Lakin İsraillilerin çok çocuk yapması cahillikten değil bilinçli olarak ülkeleri adına bir amaç için hem çok çocukları var hem de hepsi eğitimli çalışkan üreten insanlar. ülkemizdeki çok çocuklu ailelerin çocukları gibi eğitimsiz sorumsuz bilgisiz değiller.Yani onların ki başka bir niyetten.Ben de diyorum ki biz de onlar gibi yapalım.Hem çok çocuk olsun hem de eğitimli bilinçli kültürlü gençliğimiz olsun.Bu da anca milli ve dini bir bilinçle olur.

KeremÖ
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:50

Alıntı:
Sayın Kerem Ö. evet Suriyelilerin çok çocuk yapması tamamen cahillikten başka bişeyden değil bir art niyet olduğundan da değil.Lakin İsraillilerin çok çocuk yapması cahillikten değil bilinçli olarak ülkeleri adına bir amaç için hem çok çocukları var hem de hepsi eğitimli çalışkan üreten insanlar. ülkemizdeki çok çocuklu ailelerin çocukları gibi eğitimsiz sorumsuz bilgisiz değiller.Yani onların ki başka bir niyetten.Ben de diyorum ki biz de onlar gibi yapalım.Hem çok çocuk olsun hem de eğitimli bilinçli kültürlü gençliğimiz olsun.Bu da anca milli ve dini bir bilinçle olur.

Bana kalırsa çok çocuk bu şartlarda olmaz.Ülkemizin şartları çok çocuğa uygun değil en fazla 2 bilemedin 3 çocuk ideal ama İsrail'in yapması aslında normal çünkü sadece nüfusu 8 milyon ama bizim ülkemiz bunun 10 katından fazla 81 milyon nüfuslu artık çok çocuğu kaldırmaz bizim ülkemiz ve çok çocuk yapanlarda görüyoruz okutabiliyorlarmı eğitebiliyorlarmı çünkü Türkiye'de her ailenin ekonomisi de iyi değil bir yerden sonra insanlar yapamayabiliyor ama İsrail'de her ailenin hemen hemen ekonomik açıdan durumları oldukça iyi onlar iyi bakmazsa suçlu ama bizim ülkemiz öyle değil malesef ki keşke ve keşke nüfusumuz hep 30 milyonda kalsaydı inanın ki ekonomik açıdan çok daha iyi olurduk ne işsizlik ne birşey ama malesef nüfus 81 milyon ve artmaya da devam ediyor üstüne de piyangodan Suriyeli vatandaşlarımız çıktı artık ülkemiz 10 seneye kadar 100 milyonu da görürüz herhalde

murad_1299
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:53

nüfusla pek ilgisi yok bu işlerin
Amerika 300 milyondan fazla
Almanya 80 milyondan fazla, işsizlik %5 civarı

burada esas kriter eğitim

osman yörükoğlu
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:19

[url=] https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web ...mp;ampcf=1 [/url]

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web ...mp;ampcf=1 [url=]

Kerem okutamıyor dediğin ailelerde hepsi okuyan bir yere gelen kardeşlerin başarı öyküleri de var hayatta

sayfa 48
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 474849 ... 697071   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET