Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2017 Sonuçları
« önceki   123 ... 474849 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 48
Cemoli D18
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:54

Alıntı:
Evet. Eskiden kütük değişimi yapılabiliyordu. Bu yüzden ben; İstanbul ve Ankara'da Kastamonulu, Sinoplu, Çankırılı ve Çorumlu insanlarımızın daha fazla olduğunu hep söylerim. Yani Istanbul'un Sivaslı nüfusuna yakın Kastamonulusu ve Ankara'nın daha farkla birinci nüfusunun Çorumlu olduğundan eminim.
Bundan 15 yıl önce Trabzonlu bir arkadaşım; Turkiye'de en çok Çorumlu var, demişti

Bu iller kütükleri Ankara ve İstanbula mi aldırmış?

Efe Ayan
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 20:10

Şimdi kalktı ama eskiden doğulu ailenin çocuğu batıya asker giderdi. Yani Sivas ve doğusu insanları Istanbul'a nufus aldırmazlardı pek. Ama Kastamonu, Çorum yöresi zaten Istanbul gibi çoğunlukla doğuya asker yollardı. Bu yüzden kütüğü Istanbul'a aldırmanın bir sıkıntısı yoktu. Bu yüzden, kütükte Istanbullu, Ankaralı gözüküp gerçekte Kastamonu, Çorumlu vs. olan binlerce aile var. Bu durum diğer orta ve batı illeri için de geçerli ancak; nüfusları 2 büyükşehirde bu iki il kadar değil.
2003'ten itibaren kütük aldırma kalktı. Askere gidiş de artık daha tesadüfi ve karışık zaten.

osman yörükoğlu
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 20:11

Alıntı:

Bu iller kütükleri Ankara ve İstanbula mi aldırmış?

İlden ile aldırmayı bırak aynı ilde bir yerden başka yere aldıran bile var epey.Mesela eniştemin babası zamanında kütüğü Eskişehir'in bir ilçesinden Merkez odunpazarı'na aldırmış.Eniştem nerelisin diye soranlara köyunü söylüyor ama kütüğü merkezde

oğuzhan8888
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 20:24

Erzurum kars ardahan terör bölgesi değildi pek
Bundan dolayı bu illerden kütük taşıyan çok olmuştur.
Ayrıca erzurum kars ardahan belkide bu illerden batıya göç edip geri dönmeoranı en düşük olan illerdir.
Yani mesela giresundan tranzondan batıya göçmüş nüfusun belli kısmı yaşlanınca geri dönüyor. Ama erzurum karstan göç edip geri dönen çok az.

Asaf Alawi
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 20:56

Alıntı:
O ülkelerle aramızda çok fazla fark yok en yükseği İsrail oda 2,64 diğerleri 2,5-2 arası kadın başına çocuk sayına sahip bizim de 2,01 gözüküyor.Benim bahsettiğim 3 ve daha fazla çocuk sayısına sahip olupta
refah seviyesi yüksek bir tane ülke yok.

örnek verirken özellikle 2.30'dan fazla olmasına dikkat ettim

Misafir 312

1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 21:17

Israil surekli tehdit altinda yaşayan bir ülke. Bu yüzden doğum oranı yüksek olması normal. Hem çok çocuk yapip hem de çok çalışmak zorundalar. Yoksa araplar bir tane yahudi bırakmaz orda.

UfukRaifoğlu
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 21:25

Alıntı:
Yoksa araplar bir tane yahudi bırakmaz orda.

Ne kadar boş yorumlar.Nufusla gücün bir alakası yok.Dedigin gibi olsa Çin'in dünyayı öttürrmesi lazım.1.5 milyar nüfus boru değil.İsrail kaç milyon dünyaya yapmadığı kalmıyor.Bu iş nüfusla alakalı değil güç ile alakalı.

osman yörükoğlu
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 21:29

Alıntı:
Nufusla gücün bir alakası yok.Dedigin gibi olsa Çin'in dünyayı öttürrmesi lazım.1.5 milyar nüfus boru değil.İsrail kaç milyon dünyaya yapmadığı kalmıyor.Bu iş nüfusla alakalı değil güç ile alakalı. 

Peki madem nüfusla alakalı değil de neden doğurganlıkları yüksek.Neden az çocuk yapmıyorlar.Onların da demek ki kendine göre dini bi amaçları var.

KeremÖ
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 21:32

Alıntı:
Peki madem nüfusla alakalı değil de neden doğurganlıkları yüksek.Neden az çocuk yapmıyorlar.Onların da demek ki kendine göre bi amaçları var.

Her çok çocuk yapanın bir amacı olduğunu kastetmek bana kalırsa art niyetlilik.Ülkemizde milliyetçi yurtsever Araplar'da çok çocuk yapıyor onların ne gibi bir amaçları olabilir? Veya ülkemize gelen Suriyeli vatandaşlarda çok çocuk yapmaya devam ediyor onların amacı nedir? Her çok çocuk yapanın ben bir amacının olduğunu düşünmüyorum her şeyin altında bir bit yeniği aramamak lazım.

osman yörükoğlu
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 21:39

Alıntı:
Her çok çocuk yapanın bir amacı olduğunu kastetmek bana kalırsa art niyetlilik.Ülkemizde milliyetçi yurtsever Araplar'da çok çocuk yapıyor onların ne gibi bir amaçları olabilir? Veya ülkemize gelen Suriyeli vatandaşlarda çok çocuk yapmaya devam ediyor onların amacı nedir? Her çok çocuk yapanın ben bir amacının olduğunu düşünmüyorum her şeyin altında bir bit yeniği aramamak lazım. 

Sayın Kerem Ö. evet Suriyelilerin çok çocuk yapması tamamen cahillikten başka bişeyden değil bir art niyet olduğundan da değil.Lakin İsraillilerin çok çocuk yapması cahillikten değil bilinçli olarak ülkeleri adına bir amaç için hem çok çocukları var hem de hepsi eğitimli çalışkan üreten insanlar. ülkemizdeki çok çocuklu ailelerin çocukları gibi eğitimsiz sorumsuz bilgisiz değiller.Yani onların ki başka bir niyetten.Ben de diyorum ki biz de onlar gibi yapalım.Hem çok çocuk olsun hem de eğitimli bilinçli kültürlü gençliğimiz olsun.Bu da anca milli ve dini bir bilinçle olur.

sayfa 48
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 474849 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET