Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2017 Sonuçları
« önceki   123 ... 464748 ... 818283   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 47
osman yörükoğlu
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 18:54

Alıntı:
Artsa da kimse dur lan gelirim arttı çocuk yapayım diyecegini zannetmiyorum.Niyetine giren her türlü yapar. 

Zaten biz de bununla ilgili daha kanun çıkarmadık.Isterse imkan var eskiye göre daha kolay diyoruz.

oğuzhan8888
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:05

Osman eskiye göre biraz daha çocuklar gençler iş sahibi oluyorsa bunun temel nedenlerinden biri doğurganlığın düşmesi. Şu an aileler 1-2 çocuk yapıyor ve bu çocuklara iyi bir gelecek hazırlayabiliyor.

Hasan Yılmazcan
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:08

Alıntı:

11.000 dolar 3.80 den 41.800 TL yapar. 41.800/12=3.483 TL aylık yapar.Ben çoğu ailenin bu parayı aldığına inanmıyorum.Osman çok teorik konuşmuşsun.Realite buna işaret etmiyor.

Bir kere bu kişi başı milli gelir. Yani 3.483 TL ayda her bir ailenin değil her bir ferdin aylık alması gereken para. 3 kişilik bir ailenin aylık geliri neredeyse 11.000 TL

osman yörükoğlu
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:09

Alıntı:
Osman eskiye göre biraz daha çocuklar gençler iş sahibi oluyorsa bunun temel nedenlerinden biri doğurganlığın düşmesi. Şu an aileler 1-2 çocuk yapıyor ve bu çocuklara iyi bir gelecek hazırlayabiliyor. 

Oğuzhan bu düşünce yanlış her çocuk kendi geleceğini kendisi hazırlar.Aileler sadece yardımcı olurlar gelecek hazırlamakla yükümlü değillerdir.

oğuzhan8888
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:14

Osman inan zor sen bir çoçuğun iş bulana kadar masraflarından haberin yok mu
O zaman çocuk çocuk yapıp hiç birine telefon almıyacaksın interneti bilgisayarı olmayacak

osman yörükoğlu
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:15

Alıntı:
Osman inan zor sen bir çoçuğun iş bulana kadar masraflarından haberin yok mu  
O zaman çocuk çocuk yapıp hiç birine telefon almıyacaksın interneti bilgisayarı olmayacak 

Isteyen iş de bulur güç de
Kendisi de alabilir bunları ben almak zorunda mıyım illaki.Ilerde onun yerine ev de geçindirelim o zaman

Efe Ayan
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:19

Evet. Eskiden kütük değişimi yapılabiliyordu. Bu yüzden ben; İstanbul ve Ankara'da Kastamonulu, Sinoplu, Çankırılı ve Çorumlu insanlarımızın daha fazla olduğunu hep söylerim. Yani Istanbul'un Sivaslı nüfusuna yakın Kastamonulusu ve Ankara'nın daha farkla birinci nüfusunun Çorumlu olduğundan eminim.
Bundan 15 yıl önce Trabzonlu bir arkadaşım; Turkiye'de en çok Çorumlu var, demişti

oğuzhan8888
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:36

Kütük değişimi 2003 te bitti. Ondan önce özellikle trabzon erzurum kars kastamonu ardahan gibi illerden kütük taşıyanın çok olduğunu düşünüyorum. İzmir ve ankarada çok erzurum ve karslı gördüm.
Mesela bariz belli olanları söleyim.
Samsunda trabzonlu sayısı
Bursada erzurumlu ve artvinli sayısı
İzmirde konyalı mardinli sayısı
Ankarada erzurumlu karslı çorumlu sayısı
Adana ve mersinde doğu kökenli insan sayısı

Kütük nüfuslarının üstündedir.

Cemoli D18
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:54

Alıntı:
Evet. Eskiden kütük değişimi yapılabiliyordu. Bu yüzden ben; İstanbul ve Ankara'da Kastamonulu, Sinoplu, Çankırılı ve Çorumlu insanlarımızın daha fazla olduğunu hep söylerim. Yani Istanbul'un Sivaslı nüfusuna yakın Kastamonulusu ve Ankara'nın daha farkla birinci nüfusunun Çorumlu olduğundan eminim.
Bundan 15 yıl önce Trabzonlu bir arkadaşım; Turkiye'de en çok Çorumlu var, demişti

Bu iller kütükleri Ankara ve İstanbula mi aldırmış?

Efe Ayan
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 20:10

Şimdi kalktı ama eskiden doğulu ailenin çocuğu batıya asker giderdi. Yani Sivas ve doğusu insanları Istanbul'a nufus aldırmazlardı pek. Ama Kastamonu, Çorum yöresi zaten Istanbul gibi çoğunlukla doğuya asker yollardı. Bu yüzden kütüğü Istanbul'a aldırmanın bir sıkıntısı yoktu. Bu yüzden, kütükte Istanbullu, Ankaralı gözüküp gerçekte Kastamonu, Çorumlu vs. olan binlerce aile var. Bu durum diğer orta ve batı illeri için de geçerli ancak; nüfusları 2 büyükşehirde bu iki il kadar değil.
2003'ten itibaren kütük aldırma kalktı. Askere gidiş de artık daha tesadüfi ve karışık zaten.

sayfa 47
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 464748 ... 818283   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET