Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bir Salavat-ı Şerife de Sen Getir.
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mustafabey 01
10 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 17:03
Bir Salavat-ı Şerife de Sen Getir.

Akıp geçen dünya hayatında sayılı olan ömrümüz hızla bitip tükeniyor, dünyalık bir şeyler elde etmek için var gücümüzle çalışıp duruyoruz, bir şeylerde elde ediyoruz kısa dünya hayatında ama hepsi bu dünyada kalıyor,
Ahiret içinde bir şeyler yapıyoruz ama yeterli olurmu, kabul oluyormu Allah c.c. bilir.
Şimdi daha kolay olan her zaman her yerde yapabileceğimiz ve söyleyebileceğimiz Salavat-ı Şerife ilede çok kolay sevap kazanabiliriz ve
Peygamberimiz (s.a.v.) ruhuna gönderebiliriz,
Rabbim yaptığımız ve yapacağımız güzel ibadetlerden ecir ve sevap kazanmayı cümle
Müslümanlara nasip eylesin inşallah,Amin.

Salavat-ı Şerife okunuşu,
Allahümme Salli ve Sellim Ala Seyyidina
Muhammedin ve Ala Ali Seyyidine Muhammed.

Not:Yaratılmış insanların en şereflisi olan Hz.Muhammed s.a.v. efendimizin ismini okuyup Salavat-ı Şerife çekmek niye site amacına uygun olmuyor?senin gibi ayyaşların savunduğu içki resimlerimi site amacına uygun uyuyor?senin kim olduğunu çok iyi biliyorum ismini yazmaya bile gerek yok değmezsin,
ALLAH'IN dan bul inşallah!

En son Mustafabey 01 tarafından Sal 23 Oca 2018, 12:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafabey 01
10 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 17:04

Allahumme Salli Alaseyyidina Muhammed Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Abdullâh bin Amr -radıyallâhu anh-'dan gelen bir rivâyette Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:

"Kim bana bir defa salât ü selâm getirirse, bu sebeple Allâh Teâlâ da ona on misli merhamet eder." (Müslim)

"Gerçekten (c.c.) ve melekleri Peygambere (s.a.v) salat ederler.Onu (s.a.v) överler.Ey iman edenler sizde Onu (s.a.v) övün ve Ona (s.a.v) salat ve selam edin.Ona (s.a.v) gönülden teslim olun."(AhzabSuresi -56)

"Andolsun, size kendi içinizden öyle bir Peygamber gelmistir ki, sizin sikintiya düsmeniz ona çok agir gelir. O size çok düskün, müminlere karsi da çok sefkatli ve merhametlidir. "(Tevbe Suresi -128)

Mustafabey 01
10 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 17:10

Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.

Kim Samimi ihlasla ecrini Allah c.c. den bekleyerek,
" Günde bin defa Salavat-ı Şerife okuyan
Cennetteki makamını görmeden ölmez."
Hadis-i Şerif.

Mustafabey 01
10 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 21:42

Hz.Peygambere Salat ve Selam Okumanın önemi, Faydaları ve Kerameti.

Üstad-ı Muhterem der ki: "Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinesinin en kıymettar pırlantası ve kapıcısı Hz. Muhammed (sav)’dir. O kapının birinci anahtarı “Bismillahirrahmanirrahim”dir. İkinci ve en kolay bir anahtarı da salavattır."

Ömürde bir kere olsun Hz. Peygamber’e salat ve selam getirmek farzdır. Bir rivayete göre O’nun adı her anıldığında salat ve selam getirmek vacibdir. “Allahümme Salli ala Muhammedin” demek salat; “esselamü aleyke eyyühennebiyyü” demek, selamdır. Peygamberimiz’den rivayet edilen birçok salavat-ı şerife vardır. Bunları okumak, mümkün olduğu kadar çok salat ve selam getirmek, bize karşı peygamberin sevgisini çeker. Ve kendimiz için de rahmet olur.

Hz. Peygamber’in (s.a.v.) Makam-ı Mahmud’u, ilahi bir sofradır. Dağıtılan nimetler, lütuflar, feyizler o sofradan akıyor. Her mümin o sofraya davetlidir. Ancak Hz. Peygamber’e salavat-ı şerife okuyanlar, o davete icabet etmiş olurlar. O sofraya oturtulurlar.

Rasulullah (s.a.v.) Efendimiz buyurmuşlardır ki: “Bir salat ve selam okuyana Allah on karşılık verir. On hatasını siler, on derece artırır. Sabah on, akşam on salat ve selam okuyana kıyamet gününde şefaatim yetişir.”

Abdulvehhab Şarani, Envar-ı Kudsiyye’sinde “Cihanda mürşid kalmadığı devirlerde insanlar için en güzel iş, Peygamberimiz’e salavat okumaktır,” der ve bunun şu faydalarını sayar:

1-Hataların affına, derecelerin yükselmesine ve amellerin kabulüne sebep olur.

2-Dünya ve ahiret afetlerine karşı bir kalkan olur. Kıyamet gününde o kimsenin imanına Hz. Peygamber şahitlik eder.

3- Bütün günahların bağışlanmasına ve Hz. Peygamber’in şefaatine vesile olur.

4-Allah Teala’nın azabından ve gazabından kurtarır, arşın gölgesinde bulundurur. Allah’ın rahmetine mazhar eder.

5-Mizanı ağır yapar. Hz. Peygamber’in havzından içirtir, kıyametin susuzluğundan korur. Sırat köprüsünden yıldırım gibi geçirir.
6-Okuyana ölmeden dünyada iken cennetteki makamını gösterir ve yüksek mertebelere kavuşturur.

7-Salavat okumak, Allah katında ibadetlerin en makbulleridir.

8-Salavat okumak meclisleri süsler, aydınlatır. Fakirlik ve sıkıntıların atılmasına sebep olur. Çok okuyan cennet ehli olur.

9-Salavat okumak kalpten pası siler, nifak ve şıkakı yani münafıklığı ve ayrılığı temizler, düşmanlara karşı kalkan olur.

10-Bütün mü’minlerin kalbinde salavat okuyana karşı sevgi oluşur. Ve salavat okumaya devam edilirse sevgili peygamberimiz önce rüyada, sonra da açıktan görülür.

bahadır 0302

10 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 22:01

Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.

Mustafabey 01
10 ay önce - Sal 23 Oca 2018, 10:09

Peygamberimize Salavat Getirmenin Fazileti ve Faydaları.

Salavat-ı Şerif: " Allahumme salli alâ seyyidina muhammedin ve alâ ali seyyidina muhammed."

Tebrik, tezkiye, duâ, Peygamberimiz (s.a.v)'e yapılan duâ, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelen bir terimdir, salavât. "Belirli vakitlerde, Kur'an'da emredildiği tarzda ve Hz. Peygamber (s.a.v.)'in tarif ettiği şekilde yapılan ibadettir. Salât'ın çoğulu salavât gelir. Türkçe'de daha çok Hz. Peygamber (s.a.v.)'e yapılan duâ mânâsında kullanılır.

Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz buyuruyor ki:
"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin." [Ahzab Suresi- 56]

Yani evvela Rabbimiz bize Peygamberimiz(s.a.v.)'a salavat getirmemizi ve selam vermemizi Kur'an ı Kerim'de emrediyor.

Bu âyeti kerimeyle, Peygamberimiz (s.a.v.)'e salât ve selamlarımızla hürmetlerimizi sunmak farzdır; her Müslüman için yerine getirilmesi gerekli bir görevdir. Her Müslüman en kısa şekilde: "Âllâhümme salli alâ Seyyidina Muhammed" "Allâh'ım Seyyidimiz Muhammedi rahmetinle tebrik et ve esen kıl"diye salât getirir.

Mustafabey 01
10 ay önce - Çrş 24 Oca 2018, 14:55

Salevat-ı Şerife Okumanın Fazileti !

Kur'anda Allah ve meleklerin Peygamberimize salât getirdiği, müminlerin de salevat getirmesi bildiriliyor. Allah’ın salâtı ne demektir? Salevat getirmek farz mı? Salli barikler salevat mı?

Kur’an-ı kerimin birçok yerinde Resulullah övülmekte ve Ona uymak emredilmektedir.

Birkaç âyet-i kerime meali şöyledir:
(Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.) [Enbiya 107]

(Rabbin sana [çok nimet] verecek, sen de razı olacaksın!) [Duha 5]

(Allah ve melekleri, Nebiye salevat getiriyor, iman edenler, siz de salevat getirin.) [Ahzab 56]

(Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7]

(O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]

(Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80]

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır.) [Ahzab 36]

(Allah ve Resulüne itaat eden Cennete, isyan eden Cehenneme gider.) [Nisa 13,14]

Allah’ın salât etmesi rahmet, meleklerin salâtı dua, müminlerinki ise Onun şefaatini taleptir. Hadis-i şerifte de buyuruldu ki:
(Bana bir salevat getirene, Allah ve melekleri 70 salât getirir.) [İ.Ahmed]

Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemin ismini işitenin ömründe bir defa salevat getirmesi farz, okuyunca, yazınca, söyleyince, işitince ilkinde söylemek vacip, tekrarında müstehaptır. (Redd-ül Muhtar)

Namazların sonunda okunan salli barikler salevattır. Peygamber efendimize salevat getirmek için Allahümme salli alâ Muhammed ve alâ âli Muhammed demek kâfidir. Salli barikleri okumak daha sevaptır. En kısa olarak Muhammed aleyhisselam denir.

Mustafabey 01
10 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 10:33

Bir Salavat, Dünya Dolusu İyiliğe Bedeldir !

ALLAH dostlarından biri bir gün namaz kılarken son oturuşta "Ettehiyyatü"yü okuduktan sonra salavatları okumayı unutur. O gece bir rüya görür. Rüyasında Peygamberimiz (s.a.v.) kendisine iyice bir çıkışır ve şöyle der:

-Namazını dosdoğru kıldın, herşeyi yerli yerinde yaptın da bana salavat getirmeyi unuttun. O yüzden sana kızgınım.

Bunun üzerine ALLAH dostu boynu bükük, mahcup bir durumda, yalvaran bakışlarla,

- Ey ALLAH'ın Resulü! Öylesine ibadete dalmış, ALLAH'ı hamd ü sena etmekle o derece meşguldüm ki, size salavat getirmeyi unutuvermişim, der.

Ardından sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyurur:

"Ey eren! Sen benim şu sözlerimi duymadın mı? Ben dedim ki:

"Bana salavat getirmedikçe işlenen ameller, edilen dualar mevkuf ve mahbustur. (kabul edilmemişlerdir) Eğer kişi kıyamet günü ALLAH'ın huzuruna dünya dolusu iyilikle çıksa, fakat bana arasıra salavat getirmeyi unutsa, şüphesiz ki bütün iyilikleri geri çevrilir ve yüzüne vurulur."

Mustafabey 01
10 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 23:42

Peygamberimiz (s.a.v.) Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti !

Resul-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) ile kalbi beraberlik için O’na salat ü selam getirip, duası ile buluşabiliriz. İşte Resul-i Ekrem Efendimiz (s.a.v)'e salavatı şerife getirmenin faziletleri…

Allah Azze ve celle şöyle buyurur:

"Şüphesiz ki Allah ve melekleri, Peygamber’e çokça salat ederler. Ey mü’minler, siz de O’na salevat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin!" (el-Ahzab, 56)

Allah Azze ve celle ve sayılarını kendisinden başka kimsenin bilemediği melekleri, Peygamber Efendimiz’e devamlı salat etmektedirler. O halde biz de hayatımızın her anında daima Resul-i Ekrem Efendimiz (s.a.v)'i hatırlamalı, O’na tam manasıyla teslim olmalı ve çokça salat ü selam göndermeliyiz.

Übey bin Ka‘b (r.anha) şöyle anlatır:

Resul-i Ekrem Efendimiz (s.a.v)'e:

"–Ya Rasulallah! Ben Siz’e çok salevat-ı şerife getiriyorum. Acaba bunu ne kadar yapmam gerekir?" diye sordum.

"–Dilediğin kadar." buyurdular.

"–Dualarımın dörtte birini salevat-ı şerifeye ayırsam uygun olur mu?" diye sordum.

"–Dilediğin kadarını ayır. Ama daha fazla zaman ayırırsan senin için iyi olur." buyurdular.

"–Öyleyse duamın yarısını salevat-ı şerifeye ayırayım!" dedim.

"–Dilediğin kadar yap. Ama daha fazla zaman ayırırsan senin için hayırlı olur." buyurdular. Ben yine:

"–Şu halde üçte ikisi yeter mi?" diye sordum.

"–İstediğin kadar. Ama artırırsan senin için hayırlı olur." buyurdular.

"–Öyleyse duaya ayırdığım zamanın hepsinde Sana salevat-ı şerife getirsem nasıl olur?" deyince:

"–O takdirde Allah Azze ve celle, dünya ve ahirete ait bütün arzularını ihsan eyler ve günahlarını bağışlar!” buyurdular. (Tirmizi, Kıyamet, 23/2457; Hakim, II, 457/3578; Beyhaki, Şuab, III, 85/1418; Abdurrazzak, II, 214)

Mustafabey 01
10 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 10:23

CUMA GÜNÜ SALÂVAT GETİRMENİN ÖNEMİ !

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır:

“Bir kimse bana salât ü selâm getirdiği zaman, onun selâmına karşılık vermem için Allah Teâlâ rûhumu iâde eder.” (Ebû Dâvûd, Menâsik, 96)

“Kim kabrimin yanında bana salât ederse ben onu işitirim. Kim de uzaktan salât ederse o bana ulaştırılır.” (Beyhakî, Şuab, II, 215)

Bilhassa cuma günü salât ü selâm ile meşgul olmak, çok fazîletli bir ibadettir.

Ebu’d-Derdâ -radıyallâhu anh- anlatıyor:

Bir gün Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem-:

“–Cuma günü bana çok salevât getirin! Zira o gün, meleklerin hazır ve şâhid olduğu bir gündür.[3] O gün bir kişi bana salât ettiğinde onun salâtı mutlakâ bana arz edilir. Salevât getirmeyi bırakıncaya kadar bu durum böyle devam eder.” buyurdular. Ben:

“–Vefâtınızdan sonra da mı?” diye sordum. Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem-:

“–Evet, vefâtımdan sonra da! Allah Teâlâ peygamberlerin vücutlarını yemeyi yeryüzüne haram kılmıştır. Allâh’ın Nebîsi hayattadır ve dâimâ rızıklandırılır.” buyurdular. (İbn-i Mâce, Cenâiz, 65. Bkz. Ebû Dâvûd, Salât 201/1047, Vitir 26)

Hazret-i Ali -radıyallâhu anh- bu hususta şöyle demiştir:

“Her kim cuma günü Peygamberimiz’e yüz kere salevât getirirse kıyâmet günü mahşer yerine yüzü çok güzel ve nurlu olarak gelir. İnsanlar gıptayla, «Bu zât acaba hangi ameli işliyordu?» diye birbirlerine sorarlar.” (Beyhakî, Şuabu’l-Îmân, III, 212)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET