Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Radyo Trafik Kanalı

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Radyo Trafik Kanalını dinliyor musunuz?
Evet sık sık dinliyorum 47.6%  47.6%  [10]
Nadiren dinliyorum 28.6%  28.6%  [6]
Hiç dinlemedim 23.8%  23.8%  [5]
Toplam Oy : 21

veysel döker
7 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:54
Radyo Trafik Kanalı

Ankara'da 88.4 frekansından yayın yapan kanal, anlık yol durumunu, kazaları ve diğer bilgileri paylaşıyor. Özellikle sabah ve akşam iş çıkışı saatlerinde oldukça faydasını görüyorum. Gönüllü muhabirler ile, hem kendi güzergahımda hem de diğer yerler hakkında bilgi sahibi oluyorum.

Özellikle Elan hanımı dinlemek keyif veriyor. İş saatlerinde pek dinleyemesem de bu saatlerde de şehrin ulaşım ve diğer problemleri ele alınıyor. Dinlenirliği arttıkça yetkililer de radyodaki şikayetlere kulak vermeye başladı. Burada dillendirilen sorunlar, emniyet, belediye, zabıta gibi kurumlar tarafından çözülmeye çalışılıyor

tilsimonline

7 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 11:46

daha önceden konu açmıştım ordaki msjı buraya kopyalayım en iyisi http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=154184

Radyotrafikankara muhabbetler...

Bir buçuk senedir sabah akşam yol arkadaşım oldu kendileri;
Birçok kez trafikte kalmaktan kurtardılar beni,
İlk zamanlar Ankarada ne gerek var radyo trafiğe demişsemde sonrasında radyonun yayın hayatına başlama tarihinin çok yerinde olduğunun farkına vardım.
radyo yayın hayatına başladıktan sonra Büyükşehir sırf radyo reyting alsın diye trafiği çözmüyor sanırım

Yayın yapan iki arkadaş varki
Elvan Hanım;yayında herşeyi kontrol altında tutup gerektiğinde yayına bağlananlar radyosu açıksa azarlar bir edayla fırçalamaktan geri kalmıyor,yeri geldiğinde esprisinide yapan otoriter bir imaj veriyor dinleyicilere, hani insan bazen arayıp trafik hakkında bilgi vermekten korkuyor yine azarı işitirim diye.

Erol Bey; dersinki ntv de haber sunuyor, sadece işini yapmakla meşgul, arayanlar sitem ettiğinde güzelce konuyu kapatıp sitemin diğer telefonlarda devam etmesini engelliyor.

Ha birde gönüllü sunucular varki artık fenemon olma yolunda giden,
Gürsel bey; ben iki kilometre gidemeden adam bütün ankarayı dolaşıp bütün ankara trafiği hakkında bilgi veriyor, ya diyorum bilgi verdiğin yerler hep sıkışıkda sen nasıl oralardan çıkıp ankarayı bulvar bulvar geziyorsun, bence saran holdingden cüzi bir maaş hakediyor
İsmini tam hatırlayamadımda muzaffer beydi sanırım, ya bir adam bu kadarmı neşeli olur her sabah yayına bağlanıyor kahkaha atarak adam hastaneye gidiyor trafikte kalmış halen pozitif enerji saçıyor herkese,hergün bağlanması gerekenlerden biri daha.

Klişe olmuş sözler;

Bugunün kaybedeni....,
Bugunun kazananı....,
Reklama gitmem gerekiyor(o bize gelsin biz ona niye gidiyorsak)
Eskiden etlikte oturuyordum artık kendy de
Yetkililerden rica ediyorum,
Yetkililere haber verin,
.... felç durumda,
... girmenizi kesinlikle önermiyoruz,
radyonuzun sesini kısınız,

Bazen güldüğüm cümleleride oluyor ilk aklıma gelen,
traifkten bunalmış yayına bağlanmış biri helikopterle ancak ulaşırım gideceğim yere dediğinde ,bizim patronun helikopteri var yollayayım demişti.

Forum ile alakası olan bir konuyu bahsetmek istiyorum FSM bulvarında üst geçit vardı tır çarptığı için kapatılmıştı, forumdan Elvan haınımı arayarak sorunu sık sık iletenler olmuştu ve en kısa zamanda çözülmüştü sıkıntı.

Bir kaç projeleri daha vardı,
mesela kar lastiğinin bütün araçlarda zorunlu hale gelmesi , görüşmeler vs yaptılarda sonuç olumsuz oldu sanırım.
Şu sıralar da Ankaradaki dilencilere para yerine çikilota vs şeyler vererek onları bu işe sokanları cezalandırmaya çalışıyorlar(bende destek veriyorum)
Büyük araçların saat 10:00 dan sonrası trafiğe çıkması için uğraşıyorlar ki inş olumlu sonuç verir.

Kısacası trafik ve ankara ile iç içe olduğu için böyle bir başlık açayım diye düşündüm.

leventdlo1
7 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 12:23

Sürekli kahkaha atıp sinirimi bozan şahıs nevzat bey
Genel anlamda iyi bir kanal. Elvan hanım bazen çok sinirli olabiliyor.
Gürsel bey'den bahsetmişsiniz ama uzun süredir radyoyu dinlemiyorsunuz anlaşılan. Gürsel bey emekli oldu. Artık yayına bağlanmıyor.
Bir de veli bey adında gönüllü muhabir var. Elvan hanım geçen bu muhabiri bir fırçaladı dedim ki herhalde bir daha bağlanmaz, adam ertesi gün sanki bir şey olmamış gibi bağlandı. Açıldı açılalı her gün dinliyorum.
Çok fazla polemik oluyor, her an bir gerginlik yaşanabiliyor. E hoşuma da gitmiyor değil

tilsimonline

7 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 12:48

Alıntı:
Gürsel bey'den bahsetmişsiniz ama uzun süredir radyoyu dinlemiyorsunuz anlaşılan

Yukarıda belirttiğim gibi 17 kasım 2016 tarihli yazımı kopyalamıştım.

Birde Nevzat bey eskiden daha çok kahkaha atıyorduda Elvan hanım özelden uyardı sanırım çok tepki geldi gibi

Özkan_Bayhan

7 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 15:00

Radyo Trafik Saran Grubuna yani İşadamı Sadettin Saran'a ait radyo kanallarından biridir. Büyük kentlerin trafik yoğunluğundan, otoyollardaki durumdan ve bölgelere göre trafik yoğunluklarının güncel durumundan dinleyicilerini anında bilgilendirmek adına kurulmuş bir radyodur. Radyo Trafik İstanbul merkezli bir radyodur. Ancak Ankara Frekansı İstanbul'a ait olan değil Ankara'ya ait olan Radyo Trafik Ankara'dır. Radyo Trafik projesi tutunca Radyo Trafik İstanbul'un ardından Radyo Trafik Ankara kanalı yayına başladı. Hemen ardından da Bursa-Kocaeli-Sakarya-Yalova-Balıkesir-Çanakkale ve Trakya illerinin Trafik haberlerini ve gelişmelerini kapsayan Radyo Trafik Marmara radyosu 97.6 Frekansından yayına başladı.

Radyo Trafik Frekansları şu şekildedir:
Radyo Trafik İstanbul: 104.2 (İstanbul Geneli)
Radyo Trafik Ankara: 88.4 (Ankara Geneli)
Radyo Trafik Marmara: 97.6 (Bursa-Kocaeli-Sakarya-Yalova-Trakya)

Tüm Frekansları:
İstanbul: 104.2
Ankara: 88.4
Bursa: 97.6
Kocaeli: 97.6
Sakarya: 104.3
Yalova: 97.6
Balıkesir: 97.7
Çanakkale: 97.3
Tekirdağ: 91.3
Edirne: 105.6

Saran Grubu bu proje ile güzel bir işe öncülük etmiş oldu. Akabinde İstanbul'da 87.7 Frekansından yayın yapmakta olan İBB Trafik Radyosu açıldı. Bu projenin İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli gibi şehirlerin ardından önümüzdeki yıllarda İzmir, Antalya, Adana gibi versiyonlarının da olabileceğini ben kendi adıma düşünüyorum.

Misafir 69e

7 ay önce - Pzr 21 Oca 2018, 13:40

Sadettin Saran'in radyo'su .Istanbul'da da var bu radyo, ama istanbul ile Ankara cok farkli, İstanbul'da bu radyo'yu uzun sureli dinleme sansiniz yok, yol bilgisini alip değistirmek zorunda kaliyorsunuz, sıkıyor, Ankara öyle değil ,gideceğiniz yere variyorsunuz ,arabadan inemiyorsunuz , program bitsede insem diyorsunuz, Elvan hanim faktörü.

Hatice yilmazturk

Misafir 69e

6 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 22:47

Bu kanali tesaduf farkettim, aslinda cok da ihtiyac yok, Ankarada yogun olan yerler belli, bi baktim bu kanali arkadaslarim ofistede dinliyor,ne alaka degil mi? Bir kadin var burda, Elvan hanim galiba, helal olsun kadin tum otoriteleri mum etmis, dedigi dedik,arkadas belediye baskanlarina bile bukadar saygisi yok milletin,ne lafini cekiyor, ne çekiniyor,dan dan dan soyluyor, ben parti liderlerinin yerinde olsam elvan hanimi belediye baskanligina aday gosteririm, her partiden oy almazsa ,bende bisey bilmiyorum:-))) ne yapiyorda bu kadar tutuluyor diye usenmedim,oturup 3 saat boyunca dinledim, gordugum şu : bir kere kadin oynamiyor, tanimiyorum ama normaldede boyle bu kadin, yani cok dogal,suya sabuna dokunmayim demiyor, ortadan gitmiyor, dogruysa dogru , yanlissa yanlis ..hatta ofiste bir sohbete denk geldim, elvan hanim boyle dedi yayinda dedi bir arkadas, diger arkadassa haa o oyle dediyse dogrudur dedi.Insanlar guveniyor.sorun da cozuyor iyi mi,yasanan bir dialoga sahit oldum, protokol geciyormus , korumalar ruzgar gibi esiyormus, sikayet etti dinleyici, baska sunucu olsa protokol diye tirsar , kem kum der, kadin dedi ki, 1 kisiyi koruyacagim diye 500 kisiyi tehlikeye atmayin kardesim :---))) sonrasi daha şok! koruma muduru aradi yayina baglandi ozur diledi abi, kadindaki guce bak, helal..bu arada sadettin saran'in radyosuymus ,bunu duyunca daha da sevindim, en buyuk fenerbahce.

Suleyman coskundemir

Misafir 603

6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 12:46

yayın ilkelerinden haberi olmadan, birilerinin ölümüne neden olabileceğinden bi haber "ilaç" ismi veren, söylediklerinin altı tamamen boş olan. üstünkörü bilgilerle salyalar sacarak konusan kadın mı süper güç oldu anlamadım. sabahları mikrofonu açıkken kahvaltı yapıp şapırtılarıyla kulağımızı delen kadından bahsediyoruz değil mi?

leventdlo1
6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 09:57

Alıntı:
yayın ilkelerinden haberi olmadan, birilerinin ölümüne neden olabileceğinden bi haber "ilaç" ismi veren, söylediklerinin altı tamamen boş olan. üstünkörü bilgilerle salyalar sacarak konusan kadın mı süper güç oldu anlamadım. sabahları mikrofonu açıkken kahvaltı yapıp şapırtılarıyla kulağımızı delen kadından bahsediyoruz değil mi?

Anlaşılan hiç kaçırmadan dinliyorsun. Niye ola ki!

Misafir 7e9

6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 11:46

Böyle yerlere yazmak gibi bir alışkanlığım yoktur aslında , ama bir yoruma dayanamayıp yazıyorum.Biri nasıl bu kadın super güç oldu yazıp saydırmış Elvan hanım için , niye dinliyorsun o zaman ????
5 yıldır dinliyorum bu radyoyu , Elvan hanım olmasaydı trafik radyo , sabah 1 saat, akşam 1 saat trafik derdi olan bir yerde tutar mıydı diyorum ; cevabım hayır , kabul etseniz de etmeseniz de bu kadın olmasaydı bu radyoyuyu kimse sallamazdı,acı ama gerçek .Kadını tanımam ama hakkını teslim ederim , bir başka yoruma aynen katılıyorum, parti kursa hatırı sayılır bir oy alır, burası radyo, trafik veriyor, bacak görmüyorsun, dekolte görmüyorsun, görsellik yok , buna rağmen bu kadar isim olmuşsan bu ciddi başarıdır, sadece alkışlıyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet