Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
bysanalturk
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 17:58
Beşiktaş belediye başkanı Hazinedar görevden alındı [SİYASET]

bysanalturk
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 17:59

Alıntı:
http:// m.ensonhaber.com/besiktas-belediye-baskani-gorevinden-uzaklastirildi. html#

mafakyanc

9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 18:59

En son mafakyanc tarafından Prş 04 Oca 2018, 21:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

veysel döker
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 19:09

Alparslan 2071
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 19:47

Figen
site denetçisi

9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 21:50

mafakyanc

9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:04

ahmetsever
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:13

Alıntı:
tamam bu gerekçeler mesnetsiz değil ama ortada belges anlamında delil yok, yargılama yok, hatta (Belediye Başkanı sıfatıyla) açılmış bir dava da yok. Bildiğim kadarını söyleyebiliyorum... Bu ise Hükümet'in "ben yaptım oldu!" yöntemi ama bu da haksız/hukuksuz bir yöntem.

Yoksa bu görevden alınan kişi(ler) sütten çıkma ak kaşık değiller ve Beşiktaş ilçesinde yıllardır yaşayan birisi olarak bu Belediye Başkanı hakkında pekçok olumsuz şey duyageldik. Ancak dediğim gibi, ortada belge/yazılı bilgi (bilebildiğimiz kadarıyla) YOK!...

Bildiğim kadarıyla söyleyebiliyorum demişsiniz, elbette bildiğimiz kadarıyla söyleyebiliyoruz. Ancak ortada bilgi/belge/delil olup olmadığını bilmiyorsunuz ki / bilmiyoruz ki
Ancak, gerekçe yapılan Anayasa'nın 127.maddesine göre,
Alıntı:
Mahallî idarelerin seçilmiş organlarının, organlık sıfatını kazanmalarına ilişkin itirazların çözümü ve kaybetmeleri, konusundaki denetim yargı yolu ile olur. Ancak, görevleri ile ilgili bir suç sebebi ile hakkında soruşturma veya kovuşturma açılan mahallî idare organları veya bu organların üyelerini, İçişleri Bakanı, geçici bir tedbir olarak, kesin hükme kadar uzaklaştırabilir.
Belediye başkanlarının görevden alınması için yargılamaya gerek yok

mustafa 1903
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:22

Alıntı:
Halkın seçtiğini halk gönderir. Ama %71 oy aldığı halktan zorla para toplanıyorsa bu olmaz.

Belediye başkanını meclis üyeleri seçiyor, bakanı da halkın seçtiği hükümet seçiyor. Ayrıca, belediye başkanları kanunen içişlerine bağlıdır.

Alparslan 2071
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:28

Alıntı:
Belediye başkanını meclis üyeleri seçiyor,

Herhangi bir nedenle boşalma olursa öyle. Seçimlerde oy pusulalarında adayın adı yazar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet