Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
bysanalturk
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 17:58
Beşiktaş belediye başkanı Hazinedar görevden alındı [SİYASET]

Evet bayanlar baylar son dakika haberi bu şekilde

bysanalturk
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 17:59

Alıntı:
http:// m.ensonhaber.com/besiktas-belediye-baskani-gorevinden-uzaklastirildi. html#

mafakyanc

5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 18:59

Vallahi bu sefer fena halde üzüldüm, mahvoldum, perişan oldum.

Mevcut İktidarın ve Hükümet'in şimdiye kadar yaptığı pekçok icraata muhalif olmama rağmen bunu yerden göğe kadar destekliyorum.

Not: Istanbul, Beşiktaş ilçesi nüfusundanım! Keza hayatımda hiçbir kere dahi İktidar Partisi'ne oy vermişliğim yoktur...

Bu Belediye Başkanı hakkında çok değişik şayialar çıkmıştı, ancak bunlara karşılık açılmış (Belediye Başkanı sıfatına karşı açılmış) bir dava ya da geçerli takibat da yok, bildiğim kadarıyla... Bu açıdan bakılırsa da Hükümet'in yaptığı hukuksuzluk olarak görülebilir. Bu da işin başka bir cephesi, maalesef!...Şİmdi bu kişi, çıkmış TV'lere kendisine haksızlık yapıldığını savunuyor; Ana Muhalefet Partisi aynı doğrultuda Hükümete verip veriştiriyor ve görünürde de "haklılar".

Aşağıdaki arkadaşın "çalıyor ama çalışıyor zihniyeti değişmeli!" dediği kadar bu Hükümet'in hukuk kurallarını hiçe sayarak ya da bunları by-pass ederek "ben yaptım, bal gibi oldu!" zihniyetine de acilen son vermesi lazım. Adalet (bahsettiğim de "hukuksal adalet"; ilahi adaleti tartışmıyoruz burada...) herkese lazım!

En son mafakyanc tarafından Prş 04 Oca 2018, 21:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

veysel döker
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 19:09

Sebep neymiş yolsuzluk mu?

Alparslan 2071
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 19:47

Halkın seçtiğini halk gönderir. Ama %71 oy aldığı halktan zorla para toplanıyorsa bu olmaz.

"Çalıyor ama çalışıyor" zihniyetine son vermek lazım

Figen
site denetçisi

5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 21:50

Başkan ile birlikte Meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil de görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, Hazinedar'ın görevden alınma gerekçelerini; belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız menfaat temin edilmesi olarak açıkladı.

mafakyanc

5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:04

Figen Hanım, tamam bu gerekçeler mesnetsiz değil ama ortada belges anlamında delil yok, yargılama yok, hatta (Belediye Başkanı sıfatıyla) açılmış bir dava da yok. Bildiğim kadarını söyleyebiliyorum... Bu ise Hükümet'in "ben yaptım oldu!" yöntemi ama bu da haksız/hukuksuz bir yöntem.

Yoksa bu görevden alınan kişi(ler) sütten çıkma ak kaşık değiller ve Beşiktaş ilçesinde yıllardır yaşayan birisi olarak bu Belediye Başkanı hakkında pekçok olumsuz şey duyageldik. Ancak dediğim gibi, ortada belge/yazılı bilgi (bilebildiğimiz kadarıyla) YOK!...

Burada, olaylar bu aşamaya gelene kadar, yapılması gereken Ana Muhalefet Partisi Yönetimi'nin bu kişiyi çok önceleri istifaya zorlamasıydı (herhalde "parti olarak" görevden alma gibi bir yetkileri yoktu!...).

ahmetsever
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:13

Alıntı:
tamam bu gerekçeler mesnetsiz değil ama ortada belges anlamında delil yok, yargılama yok, hatta (Belediye Başkanı sıfatıyla) açılmış bir dava da yok. Bildiğim kadarını söyleyebiliyorum... Bu ise Hükümet'in "ben yaptım oldu!" yöntemi ama bu da haksız/hukuksuz bir yöntem.

Yoksa bu görevden alınan kişi(ler) sütten çıkma ak kaşık değiller ve Beşiktaş ilçesinde yıllardır yaşayan birisi olarak bu Belediye Başkanı hakkında pekçok olumsuz şey duyageldik. Ancak dediğim gibi, ortada belge/yazılı bilgi (bilebildiğimiz kadarıyla) YOK!...

Bildiğim kadarıyla söyleyebiliyorum demişsiniz, elbette bildiğimiz kadarıyla söyleyebiliyoruz. Ancak ortada bilgi/belge/delil olup olmadığını bilmiyorsunuz ki / bilmiyoruz ki
Ancak, gerekçe yapılan Anayasa'nın 127.maddesine göre,
Alıntı:
Mahallî idarelerin seçilmiş organlarının, organlık sıfatını kazanmalarına ilişkin itirazların çözümü ve kaybetmeleri, konusundaki denetim yargı yolu ile olur. Ancak, görevleri ile ilgili bir suç sebebi ile hakkında soruşturma veya kovuşturma açılan mahallî idare organları veya bu organların üyelerini, İçişleri Bakanı, geçici bir tedbir olarak, kesin hükme kadar uzaklaştırabilir.
Belediye başkanlarının görevden alınması için yargılamaya gerek yok

mustafa 1903
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:22

Alıntı:
Halkın seçtiğini halk gönderir. Ama %71 oy aldığı halktan zorla para toplanıyorsa bu olmaz.

Belediye başkanını meclis üyeleri seçiyor, bakanı da halkın seçtiği hükümet seçiyor. Ayrıca, belediye başkanları kanunen içişlerine bağlıdır.

Alparslan 2071
5 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 22:28

Alıntı:
Belediye başkanını meclis üyeleri seçiyor,

Herhangi bir nedenle boşalma olursa öyle. Seçimlerde oy pusulalarında adayın adı yazar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet