Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cemoli D18
10 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 07:43
İzmir Toplu Taşıma Sistemi Hakkında

Alıntı:
Tamam istanbulda aktarma ücretli ama seferler genelde uzun ve ozellikle merkezi yerlere tek vasıta ile gidebiliyorsunuz.

Istanbulda 1 otobüsle gittiğiniz mesafeye Izmirde 3 4 vasıta değiştirerek gidebiliyorsunuz. 10km mesafese 3 arac değiştirmek hic mantıklı değil. Tamamen zaman kaybı. Izmirde metro güzergahında oturmuyor iseniz ulaşım gercekten sıkıntı.

Sabah akşam is saatlerinde insanlar dolu otobüslerde 2 3 aktarma yapmak zorunda bırakılıyor. Sonraki gelene kadar bekleme süresi de cabası

İlgili yazıyı 2018 İzmir ulaşım ücret zammında gördüm.
Otobüs ile sağlanılan toplu taşıma hizmeti sanırım yetersiz kalmakta.
10 km mesafelik yolda 2-3 aktarma ile gitmek mantıklı değil.
Otobüs güzergahlarını yeniden dizayn edip daha az aktarma ile daha fazla mesafe gidilmesi sağlanabilir.
İstanbul bu konuda avantajlı ve güzel hizmet vermekte. Tek sorun pik saatlerde otobüslerin tıklım tıklım olmasıdır. Bunun çözümü de basit. Mevcut otobüs sayısını arttırmak.
İstanbul'da bu kadar aktarma yapılsa çok fazla tepki olur.
Umarım İzmir ve İzmir halkı için daha iyi bir sistem oluşturulur.

Ömer_KSK
10 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 09:44

2014 Haziran ayında belediye uzun otobüs seferlerini kısaltarak metro ve banliyö treni aktarmalı hale getirdi. Yoksa otobüsler yetersiz değil, uygulama yanlış. Ondan önceki sistemde bu kadar çok yoğunluk olmuyordu çünkü.

mahmut11
10 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 13:13

Cem, eski iş yerim Manavkuyu semtinde idi. Adliye’ye 5 dak. mesafeydi.büyük revizyondan önce evimden 515’e bindiğimde 40-45 dakikada gidiyordum. Sonra revizyon gelince otobüs+banliyö+otobüs şeklinde aktarma yapmaya zorlandım. Yolculuk sürem de 75 dak-80 dak. civarına yükseldi. (11-12 km otobüsle)

500 binlik Buca'dan İzmir'in diğer bölgelerine direkt araç neredeyse yok gibi. Olanlar da çok dolanıyor ve işe yaramıyor, üstelik seyrek geçiyor. Şirinyer İZBAN İstasyonu yoğunluğu kaldıramıyor.

Suni bir yoğunluk yaratıldı ve zorlanıyor İzmirliler..

Trafik azaldı dediler o da azalmadı üstelik !. .

Cemoli D18
10 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 17:27

Alıntı:
2014 Haziran ayında belediye uzun otobüs seferlerini kısaltarak metro ve banliyö treni aktarmalı hale getirdi. Yoksa otobüsler yetersiz değil, uygulama yanlış. Ondan önceki sistemde bu kadar çok yoğunluk olmuyordu çünkü.

Yanlış uygulamadan dönülmeli o zaman.

Ömer_KSK
10 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 20:49

Zaten Kocaoğlu'na oy veren vatandaş da zamanında tepki göstermişti bu aktarmalı otobüs uygulamasına. Ancak başkan hiç kimseyi dinlemeyip bu uygulamada diretti. Aradan geçen 3,5 yılda otobüslerin aktarmalı olmasının neden olduğu yoğunluk ne yazık ki kanıksanmış bir hal aldı. 2019 yerel seçimlerinden sonra başkan değişirse ancak o zaman bu yanlıştan dönülür artık.

Misafir fe1

10 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:02

biliyorsunuz bizim gibi ülkelerde halkın sözünü 5 yılda bir kulaklarını açıp dinliyorlar güzel halkım ne yapcağını ..... bilir :-)

Misafir f92

10 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 10:06

Halk ne yapacagini bildigi icin bu haldeyiz

bluemet

10 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 17:22

halk ne yapacagını bilmiyor maalesef halk bilmedigi icinde kocaoglu tekrar aday olacak bence cükü kendiside biliyor halka fikir sorulmuyor ve kendisinin yerine bir meşe odunu dahi koyulsa secilecegini biliyor

izmire ve kocaogluna ise en büyük kötülügü maalesef 15 yıl boyunca körü körüne destekleyenler verdi
benim hicbir partiyle bagım yok ama gercekleri görmezden gelip elestirileri umursamayarak gelinen son nokta ortada.

Misafir d1c

9 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 22:16

Ulasim berbat. Eshot zaten hep problem, tramvay gereksiz, izdeniz müsrif pahali vapurlarla gereksiz, izban 10 lira olacak.
Ya hala ısrarla bu kocaoglunu destekleyenleri anlayamıyorum. Nasıl bir menfaatiniz var. Adam bu sehiri bir adım ileri goturemedi.
Tunc soyer bile dedi odunu koysak kazanamaz artik diye.
Chpye ne yakınım ne uzak ama kılıçdar ve kocaoglu ile secime girerse chp 90lı yıllardaki performansına dönecektir.

BucalıGenco
9 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 22:59

Bakın siyaset açmayın ben siyaset konuşmayı sevmem. Chpliyim ama öncelikle ATATÜRKÇÜYÜM ama kocaoglu ile kılıçdaroğlu gitmeliler.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege