Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cemoli D18
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 08:35
Diyanet'ten Zekat Verene Vergi İndirimi Önerisi

Alıntı:
Diyanet İşleri Başkanlığı, zekatını verenler için TBMM'ye vergi indirimi yapılması önerisinde bulundu.

Kanal D Haber'in haberine göre, zekat verenlerin vergi indirimden yararlanabilmesi için belli bir sınırlama olacak. Gıda Bankacılığı aracılığıyla dernek ve vakıflar üzerinden zekat verip, makbuz kestirmek şart.

Böyle bir öneri gelmiş diyanetten.
Amaç zekatı kayıt altına almak mı?
Garip bulduğum bir öneri.
Gerek yok böyle bir şeye.

fkrt glşn
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 08:48

1elin verdiğini öteki elin duymaması gerekirken ne günlere geldik. bi zekatımızı reklam yapmamışlardı,onada el attılar. makbuzlu zekat

Cemoli D18
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:00

Doğru bulmayacağım bir öneri.
Umarım meclis kabul etmez.

Hakan Yükselen
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:03

Ne kadar indirim yaparlar onu merak ettim.

akin87
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:03

Normalde Seriate göre Vergi diye birsey yok zaten, ama aykiri da degil diye biliyorum.
Zekati da Zekat memurlari topluyordu. O yüzden önceki asirlarda da illa ki kayitlara geciyordu ...
Bence iyi bir öneri.

Cemil TAN
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:11

Yavaş yavaş biryerlere doğru gidiyoruz. Birseyler değişiyor ya da değiştirilmek isteniyor...
Sanırım bir altyapı oluşturulmaya çalışılıyor.
Hadi hayırlısı. Bakalım ne çıkacak.

hasan-hüseyin
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:18

Alıntı:
Böyle bir öneri gelmiş diyanetten.
Amaç zekatı kayıt altına almak mı?
Garip bulduğum bir öneri.
Gerek yok böyle bir şeye.

Şahıslar ve şirketler yapacakları yardımların ödeyeceği vergiden yanlışhatırlamıyorsam %20 kadarını düşebilme hakları var.

Diyanet'in yaptığı öneride ise vergi mükellefi tüzel ve şahısların vergiden düşecekleri yardım amaçlı ayırdıkları parayı zekat isminde düşebilme hakkı istemiş.

Zekatın halkta bilinçlenip yaygınlaştırarak ülkedeki zor durumdaki vatandaşlara yardım edilmesi için verilen önerinin garip gelmesi bana garip geldi.

Zaten,zekatını veren vergi mükellefleri Diyanetin demesine gerek kalmadan bunu yapıyorlar.Istedikleri şey sadece resmiyet kazanması.

Son zamanlarda bu forumda da dahil,ulusal çapta,Diyanet ne açıklama yaparsa yapsın,açıklamaları kasten çarpıtılmaya çalışıldığını düşünüyorum.

Diyanet'in bir Müslüman çocuğun dinen sorumluluk yaşının başlangıcı ve şartları nasıl çarpıtılıp karalama kampanyasına döndüyse bu açıklamanında karalama kampanyaaına döneceği şimdiden belli olduğunu düşünüyorum.

Sorsan çevrene,Müslüman ülkede Müslüman fakire yardım etmez diye hakaret edenler,Diyanetin fakir,muhtaçlar için verdiği öneriye de hakaret edenler nedense.

Efe_Marma
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:28

Ben para biriktireyim altın alayım sonra da zekat adı altında paramı fakir fukaraya dağıtayım. Adalet nerede? Onlarda çalışıp fakir fukara kalmasalarmış

MeteHan!
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:30

Müslüman değilsen vermene gerek yok zaten, dert etme sen

Yiğit3344
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:32

40 ta 1 kimseyi sarsmaz. Bence olumlu bir gelişme.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET