Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Proje takımları hakkında ki düşünceleriniz nedir? Destekliyor musunuz?
Destekliyorum 26.1%  26.1%  [12]
Desteklemiyorum 73.9%  73.9%  [34]
Toplam Oy : 46

ads 1940
1 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 20:35

Alıntı:
Türk futbolunundaki “proje” takımları!

Kaynak: Forza İstanbulspor

Kaynak gösterilen takım da bi zamanlar Uzanlar döneminde proje takımıydı hatta bunların turuncu renkli birde ekürisi vardı.

Misafir 28f

1 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 21:25

Proje mroje anlamam. Başakşehir 3 senedir ligi domino ediyor. Şuan tartışmasız ligin en iyi futbol oynayan ekibi.

Böyle proje takımlarına can kurban. Lige renk geldi hiç olmazsa.

Misafir e08

1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:05

Kayseri 40 yılın başında ilk 5'e girince, diğer takımlara yukardan bakıp yok proje yok destekli falan filan. Seneye Kayseri ligde kalma mücadelesi verir. Asansör takımı yani.

cCcenk38
1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:08

Alıntı:
Kayseri 40 yılın başında ilk 5'e girince, diğer takımlara yukardan bakıp yok proje yok destekli falan filan. Seneye Kayseri ligde kalma mücadelesi verir. Asansör takımı yani.

Kayserispor hakkindaki dusuncelerini takima ait olan basliga yazabilirsin. Konu Kayserispor degil.

Zaten asansor takimi oludugu icin son 15 yilin 14’unde Super Lig’de mucadele eden takim, degil mi? Kac kere ligi 5’inci sirada tamamladigindan haberin var mi peki?

Ben hicbir takimi kucumsemedim bugune kadar proje takimlari haric. Biz 2’nci klasmandayken de bunlari elestirdim.

Gaziantep, Samsun, Erciyes, Mersin, Ordu, Kocaeli, Eskisehir, Adana Demir, Karsiyaka gibi takimlarin hallerini gorunce bu basligi acmak istedim. Sitedeki uyelerin fikirlerini merak ettim.. Bu mu zoruna giden?

Gokhan Bayraktar

1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:12

Proje takimlari ya da siyasi gucle desteklenmis takimlar, devletin parasiyla govde gosterirlerken, Gaziantep gibi bir takim, bir belediye takiminin golgesinde kalip yok oluyor. Acikcasi ligde bir cok takim 1000 tane oz seyircisi olmadigi halde ligde yukselmis durumdalar. En az 10-15 seyircisi olan takimlar da bugun ikinci, ucuncu liglerde yok olma mucadelesinde. Bunda kimin sucu var? Suc ulkemizdeki adaletsiz futbol sistemi ve ceplerini doldurmak icin yoneticilik yapan, hirsiz yoneticilerdir.

cCcenk38
1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:13

Bizim Erciyes’i de soydu batirdilar be Gokhan abim. Takimin son sezonu .

cCcenk38
1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:20
Kapanma tehlikesi yaşıyorlar

Eskişehir, Gaziantep, Mersin, Ordu..

#Eses
#Gaziantepspor
#Miy
#Orduspor

Diyarbakırspor da kurban gitti belediye takımına.

Misafir 5b3

1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:36

Gaziantepspor da dönemin Belediye Başkanı önderliğinde kurulmamış mıydı?
Kocaelispor'u Kocaelispor yapan başkan da aynı zamanda Belediye Başkanı değil miydi?
Kayseri'nin, Konya'nın, Bursa'nın statlarını da Belediye Başkanları yapmadı mı?
Bunlar ilk anda aklıma gelenler...

Cecchi Gori Fiorentina'yı iflasa sürükledi, küme düşürüldü ve hatta kulüp kapandı ama taraftarları kulübü tekrar kurup isim haklarını da geri aldılar. Keza Kocaelispor da amatöre kadar düşmesine rağmen taraftar sahip çıktı. Mesele proje veya belediye desteği değil, zor gününde sahip çıkacak taraftarı var mı meselesi.

Üç büyükler futbolda lokomotif ama onların bu durumu mazilerinden kaynaklı. Ne bileyim sallamak gibi olacak, araştırmadım elbette ama misal Muş'ta futbol yokken, İstanbul'da vardı. Türkiye'nin olmadığı Dünya Kupası'larında Pele sebebiyle Brezilya'ya sempati beslemek ya da km'lerce ötedeki Müslüman Boksör Muhammed Ali'yi desteklemek gibi bir şey.

Türkiye'de üç büyükler var tamam ama misal Avrupa başarılarıyla Türkiye'ye basketbolu sevdiren kulüp Efes Pilsen'dir. Adamlar markalarına yasak gelmesine rağmen kulübü kapatmadılar, yeni isimle devam ediyorlar. Diğer tarafta da Fenerbahçe'yi yüceltmek için feda edilen bir Ülkerspor var örneğin. Bu işler böyle. Her kulüp başlangıçta bir proje. Projeler başlar, büyür, küçülür, değişir, evrilir, kimi zaman da bitebilir. Önemli olan kimin başlattığı, kimin sonlandırdığı değil; zor zamanında projeye sahip çıkanların olup olması.

RedBull'un Leipzig'de yeni bir takım kurmasının nedeni nedir sizce? Çünkü önce 1860 Munich ve Fortuna Düsseldorf'a teklif götürdükleri halde, bu kulüpler ve taraftarlar hem asli hem de mecazi anlamda takımlarını satmamışlardır.

Belediyeler köklü takımlara destek verince iyi proje; Araplar, Ruslar İngiliz takımlarına yatırım yapınca iyi proje; RedBull gibi şirket takımları şampiyonluğa oynarken iyi proje ama Başakşehir'e geliş görüşler nedense kötümser. Denk bütçeyle devam ettikleri müddetçe, başa oynadıkları sürece bana göre iyi projedir. Teknik direktör değiştirmeden istikrarla uzun senelerdir devam da ediyorlar. Yeri geldiği zaman 350 bin nüfuslu İzlanda'nın başarıları ballandıra ballandıra anlatılıyor ama Başakşehir'e geliş 15 milyon nüfuslu İstanbul'a 5. takımı fazla denilebiliyor. Hepsi başa oynadıkları müddetçe fazla değil bana göre.

KeNaN KöR
1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:41

Türkiye'de sorun proje olan takımlar değil, projesi olmayan takımlar. Belki ne demek istediğim ileride yaş kemale erdiğinde anlaşılır...

Misafir 2bd

1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:23

Surekli 3/5 kaybolmus takimin ismini verip acitasyon yapmanin alemi yok. Ulke futboluna o takimlar ne vermis. G Antep kapaniyormus ne basarisi olmus hangi lige hangi oyuncuyu satmis yabanci siniri varken ulkedeki takimlari kaziklamis dunya para cukkalamis batiyor vali yardim etsin bld elinden tutsun. Ingilterede,almanyada,ispanyada,italyada ne unlu takimlar amatorde surunuyor sizin gibi o bu yardim etsin diye aglasan yok. Soylediginiz takimlardan daha fazla ulke futboluna katkisi var proje takimi dediklerinizin hem futbol olarak hem yonetim olarak.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET