Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2014 - 2019 Dönemi Çalışmalarından Memnun Musunuz?
Memnunum 26.2%  26.2%  [16]
Memnun Değilim 73.8%  73.8%  [45]
Toplam Oy : 61

Oğulhan
10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:21

Ben de şok yaşadım Emir’in paylaşımını görünce muhtarlık binası kadar mezbahanın ne kadar yararı varmış Mersin’e merak ettim.

Yaya geçitleri deyince de herhalde karşıdan karşıya geçilen yaya çizgilerini kastetti. Malum ortada 4 yıldır 4 tane teneke yaya üst geçiti yapmışsa anca

Misafir b22

10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:24

Batı ilçelere gösterilen hassasiyet.

Merkez ilçelerin ihmal edilmesine ne denmeli?

Oğulhan
10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:25

Alıntı:
Biz hayvancılıkla uğraşan köylüler için bu mezbahalar çok iyi oldu kardeş. Olaya sadece yol, asfalt hizasında bakma derim. Tarım ve hayvancılığa belediyenin verdiği önem ortada. Siz etinizi migroslardan güven içinde alırken geri planda ne aşamalardan geçiyor bir bilsen. Hayvancılık gözardı edilirse mangal keyfinizdeki külfet artabilir. Tabi hepimiz için geçerli bu. Devir ekonomi devri.

Misafir muhtarlık boyutundaki 3-4 mezbahayı o kadar şişirmiş ki utanmasa et fiyatları Burhanettin Kocamaz sayesinde düştü diyecek.

Emir ERTEN

10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:28

Elbette yaptığım yüzeysel bir swat analiziydi. Yoksa ben de dört dörtlük diyemem. Yürüyen merdivenli üstgeçitler esasen bizim için beklentilerin üzerinde bir hamle oldu. Mezbaha konusuna gelince zaten misafir de belirtmiş. Kesilen hayvanların bir yerde depolanması gerekiyordu. Mezbaha ebatları küçük olabilir. Demek ki kesilen hayvan sayısına göre bir planlama yapılmış. Köylerde yaşayan hemşerilerim bu mezbahalardan eminim mutludur.

Olumsuz yönler de zaten hepimizin aklında olan şeyler. Başta raylı sistem.

Oğulhan
10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:31

Şu mezbahayı Büyükşehir Belediyesi Projesi olarak yazınca 4 yıllık hizmetin ne kadar içler acısı halde olduğunu bir kere daha anladım.

Çığır açan projeler gerçekten.

Hayaller Raylı Sistem, Deniz Uçağı
Hayatlar 4 Mezbaha, 4 Yaya geçiti

En son Oğulhan tarafından Cum 29 Arl 2017, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Arda33
10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:33

Kasaba ya da ilçe belediyeleri bile başarılarını sayarken yaya üst geçitlerinden bahsetmez.

Oğulhan
10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:36

Gerçekten Büyükşehir Belediyesi projesi diye Mezbaha ve yaya geçidini saymak komedi. İyi kanalizasyon, içme suyu falan demediler.

Alıntı:
Avm yatırımlarına gösterilen soğuk tutum.

Bari kendin proje üretmiyorsun, bırak da yatırımı engelleme

Emir ERTEN

10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:39

Toroslar belediyesinin taş duvar çalışmalarını anımsattı bu yapı bana. Yalnız çatı eklemeyi unutmuşlar gibi. Küçük bir çatı dokunuşuyla daha şirin bir görüntü elde edilebilirmiş. Esasen böyle mütavazi bir yapıyı Gülnar belediyesi de yapabilirmiş. Böyle ufak bir projeden de tüm projeleri töhmet altında bırakacak çıkarımlar yapmak doğru olmaz. Genelleme yapmayıp yapıcı eleştiriler yapmayı huy edinmeliyiz. Yoksa her an müfteri ilan edilebiliriz.

Oğulhan
10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:41

Alıntı:
Böyle ufak bir projeden de tüm projeleri töhmet altında bırakacak çıkarımlae yapmak doğru olmaz. Genelleme yapmayıp yapıcı eleştiriler yapmayı huy edinmeliyiz.

3 köprülü kavşak dışında başka ne varmış ki büyük(!) proje? Söyle biz de aydınlanalım Emir Bey

Emir ERTEN

10 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 01:44

Zaten ben de bardağın dolu tarafı çok demiyorum Oğulhan bey. Elbette eleştirilecek çok konu var. Bardağın sadece beşte biri doludur. Benim yazdıklarım da bu beşte birden ibarettir. Benim memnuniyetim de beşte bir orandadır.

Mezbaha ve Üstgeçitleri yazmasaydım geriye pek birşey kalmıyordu üstelik.

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET