Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Berktuğ
site denetçisi

8 ay önce - Pts 02 Arl 2019, 13:02

BURSA’YA 14 FAKÜLTELİ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ, İÇİNDE YURTLARI DA OLACAK
Alıntı:
A Haber’deki Yap Boz programında Aydın Üniversitesi öğrencileri sorunca Cavit Çağlar da Bursa’ya kazandırmayı planladığı üniversiteyle ilgili gelişmeleri anlattı.

“Ekonomik ömrünü dolduran 2 fabrikamızı kapattık. AVM yapmayı düşünmüştük. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza açtım.  O da ‘Öyle bir şey yapalım ki, ikimizin de arkasından konuşmasınlar’ dedi. Ben de hayalimin üniversite olduğunu söyleyince ‘Oldu bu iş’ dedi.

Sonra da şu bilgileri verdi:
“Tıp Fakültesi’nin de olacağı 14 fakülteli bir üniversite planladık. İçinde yurtları olacak. Olmayan bir şeyi yapma düşüncemiz var. AVM’si ve oteli olacak. Öğrenci boş zamanlarında alışverişini yapıp yemeğini yiyebilecek. Konser ve tiyatro izleyebilecek.”

Şunu da açıkladı:
“150 bin metrekarelik alanda projemizi yaptık, şu an Bakanlıkta.”

Mutluluğu şu:
“2 kızım 1 oğlum var. Çocuklarımdan 8 torunum var. Hepsi okuyor. Ben üniversite okuyamadım, ama okutan olmak istiyorum.”

Kaynak: https://www.olay.com.tr/caglar-turkiye-sikintilar ...5672yy.htm

Kim kuracaksa kursun artık, somut bir adım atılsın.
Ama Uludağ Üniversitesinden bölünsün ama vakıf üniversitesi olsun.

Cüneyt5316

8 ay önce - Sal 03 Arl 2019, 14:59

Her seferinde aynı vaadler. Artık vaad değilde icraat görmek istiyoruz.

mimar m. karakoç

8 ay önce - Sal 03 Arl 2019, 16:06

Sınav okulları sahipleri bir çalışma içindeler. İnşaata başlandı diye biliyorum.
Zor işler bunlar kolay değil gençler. bu piyasa ortamında Allah kolaylık versin herkese.

Mustafa23 23
8 ay önce - Çrş 04 Arl 2019, 15:46

İstediklerinde Istanbul a mantar gibi üniversite açıyorlar. Bursaya gelince zor.

Emre222
7 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 18:52

Hayırdır niye bu kadar isteklisiniz çok mu lazım yeni üniversite? Biri de çıkıp demiyor ki nicelik değil nitelik lazım. Üç değil otuz üniversite açılsa bursaya kime ne faydası var?

jasminn
7 ay önce - Çrş 11 Arl 2019, 00:21

Üniversiteler kuruldukları yerlere göre yeni yerleşim yerleri, yeni iş yerleri doğurur. Şehircilik açısından bence gayet iyi bir şey kurulması. Ayrıca üniversite sayısının az ya da çok olması eğitim niteliğini etkilemez. Niteliği etkileyen unsur kafa yapısıdır, eğitim sistemidir.

Serkan99
7 ay önce - Çrş 11 Arl 2019, 14:33

-Korupark karşısı BTSO yanındaki araziden bahsediyor herhalde sayın Çağlar ?

uAERHAN
7 ay önce - Çrş 11 Arl 2019, 14:40

Nitelikli işsizlikten dem vurup bu kadar universite heveslisi olmak çelişkisi düşündürüyor. Üniversite olsun elbette olumlu yanları da fazlasıyla var fakat sonra üniversite mezunuyum işsizim deyip çaresizliğini anlatamayınca daha büyük bir hayalkırıklığı yaşayacak gençlerimiz. Yazık oluyor hayallere.

jasminn
7 ay önce - Çrş 11 Arl 2019, 14:51

Bakın üniversite okumak bir zorunluluk değil, tercihtir. Fazla üniversitenin dezavantajı, kaliteli bir eğitim ve personel sistemine entegre olmadığı için mezun sayısını karşılayan DEVLET KADROSU açılmamakta. Özel sektör içinse kendini geliştirmiş öğrenci talebi var. Üniversite mezunu olmayan birisi işsiz kalabileceği gibi Üniversite mezunu olan birisi de işsiz kalabilir. Her şey tercihe bağlı.

Hakan Aydın

7 ay önce - Prş 12 Arl 2019, 13:15

Alıntı:
Hayırdır niye bu kadar isteklisiniz çok mu lazım yeni üniversite? Biri de çıkıp demiyor ki nicelik değil nitelik lazım. Üç değil otuz üniversite açılsa bursaya kime ne faydası var?

Öğrenci sayısı niteliğe birebir etkili bir faktör. Uludağ Üniversitesi'nin 75bin öğrencisi var ve bu rakam performansını ciddi oranda etkiliyor.

Kurulacak diğer üniversiteler Uludağ Üniversitesi'nin üzerindeki bu yükü hafifletecektir. Özellikle ilçelerde kurulması konuşulan ihtisas üniversiteleri.

sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet