Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Kültürpark (Eski Fuar Alanı)
123 ... 99100101   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 1
hasan42

14 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2005, 23:53
Konya Kültürpark (Eski Fuar Alanı)

Bu gün size Konya'nın başka bir yerini tanıtacağım. Eskiden Konyadaki fuarlar burada düzenlenirdi. Tüyap, Konfaş gibi şehrin nisbeten kenarında kalan fuar yerleri oluşturulduktan sonra şehrin tam ortasında genişçe bir park ve eğlence alanı olarak Konyalılara hizmet etmeye devam etmektedir. İçinde bir lunapark, büyükçe bir havuz, çay bahçeleri, bir kaç alışveriş mağazası, bir kültür salonu, bir açık hava tiyatrosu, çeşitli dernek ve diğer kuruluşların zaman zaman sergi, kermes vs için kullandıkları mekanlar ve genişçe bir yeşil alan mevcuttur. Konyada, özellikle fuarların düzenlendiği eski günlerde, oldukça sevilen bir yerdi. Eminim Konyalı olanlarınızın burada anıları vardır. Örneğin ben Yusuf Ecevit'in 1981 yılında buradaki açık hava tiyatrosunda bisiklet üzerinde kalma dünya rekorunu kırdığı günleri hatırlıyorum. Konyalılar sporcuyu sürekli desteklediler. En iyi hatırladığım da rekoru kırdıktan sonrakendisine verilen hediyelerdi!
Bu rekor resmi kayıtlara geçmediği için sporcu bu denemeyi 2004'te yenileyip resmileştirdi.
Genellikle oldukça kalabalık olan bu parkı gece geç vakitlerde fotoğrafladım. İşte gece ve gündüz fotoğrafları:

(+)

(+)

(+)

(+)

Lunapark ve yanından geçen tramvay hattının görüntüsü

(+)

Lunaparkın bir başka görüntüsü

(+)

Parktan gündüz görüntüleri

(+)

(+)

hasanemir
14 yıl önce - Pts 22 Ağu 2005, 17:03

Bu Konya Fuarı gerçekten yazları çok hoş görüntüler oluşturuyor..Ben şu anda 19 yaşındayım ama 4 ay önce bu fuarda çarpışan oto heyecanı yaşamıştm..Fakat bu fuar alanının seyyar satıcılardan ve dilencilerden arındırılması çok hoş bir görüntü loluştururdu siye düşünüyorum..teşekkürler

hasan42

14 yıl önce - Pts 22 Ağu 2005, 17:15

Haklısınız. Fuar alanı olarak Selahaddin Eyyubi mahallesi ile otogar arasında bir yerde geniş bir alan ayrıldı. Etrafı çevrildi. Ancak nedendir bilmem, bu projeden vaz geçildi. Bu alanı da hobi bahçesine dönüştürdüler.
Bu hobi bahçesinden iki adet var Konyada. Küçük küçük parsellere bölüp halka sebze meyve, çiçek yetiştirmeleri için kiralıyor belediye. İçinde suyu ve küçük kulübesi oluyor her birinin. Oldukça ucuz ve vatandaş seviyor uygulamayı.
Fotoğrafladığım fuar alanındaki satıcı ve dilencilere gelince, maalesef haklısınız Hasan bey. Ama n'aparsınız ki bu bir Türkiye gerçeği. Bazan rahatsız edici olabiliyorlar ama ben onlarla iyi anlaşmayı becerebiliyorum sanırım. Elimdeki fotoğraf makinası sayesinde tabi. Akıllarına hemen gazeteci vs geliyor ve bir karşılıklı konuşma geliştiriyoruz aramızda. Elimde oldukça fazla fotoğrafları var. Hatta birisi Süleyman Demirel konferans salonunda sergilendi.

Gökhan Gök

14 yıl önce - Sal 23 Ağu 2005, 22:05

(+)

(+)

Gökhan Gök

14 yıl önce - Sal 23 Ağu 2005, 22:10

(+)

(+)

sayfa 1
123 ... 99100101   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA