Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Karesi Paşaalanı Mahallesi imara kapalı bölge hakkında
« önceki   123 ... 293031 ... 596061   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 30
osb 1012
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:29

bimer e tekrar yazdım bakalım ne diyecekler arkadaşlar müsait olan arkadaş var ise Başkanımız Zekai Bey ile görüşme sağlarsa güzel olur cevap alabiliriz

Misafir 300

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:41

Bimerden yazı aldın ya çalışma devam ediyor diye.Telefon açtın bu yıl içinde oralara hizmet getirmek istiyoruz dediler.Daha ne demelerini bekliyorsun.

Misafir 9f2

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:52

Arkadaşlar az önce işimi gücümü bıraktım Büyükşehir Belediye Emlak ve İstimlak servisi daire başkanı Ahmet ŞAHAN Bey'le görüştüm. Bilgileri aşağıda özetliyorum:

1-1802'lik alan Toprak Koruma Kanunu'ndan önce imarı kesinleştiği için imara açılmayla ilgili sıkıntı yok.
2-1802'LİK imara açıktır sadece 18 uygulaması yapılacaktır
3- Kendisi kadastro kökenli olduğu için İmar ve Şehircilik dairesine yardımcı oluyorlarmış
4-yoğun bir şekilde çalışıyorlarmış bizzat her gün saat 16.00'dan sonra kendisi de bakıyormuş.
5- 5-6 ayı bulacakmış 1802'ye inşaat izni verilmesi.
6-ellerinden geldiği kadar kimsenin yerini ve metrekaresini değiştirmiyorlarmış.
7-Geri dönüşüm dosyasıyla yeni uygulama dosyası aynı anda tapu kadastroya verilecekmiş. TKGM sadece geri dönüşümü kabul etmiyormuş. Aynı anda olması gerekiyormuş.
8-Kabakdere imara açılacak. şu an 18 uygulaması yapılıyormuş. 1802'LİK bölgeden önce Kuzeybatı'nın uygulaması yapılmış olacak Fakat:
9- 1802'LİK bölgeye inşaat izni Kuzeybatı'dan önce verilecek çünkü 1802'lik bölgede diğer tüm unsurlar hazırmış. Kuzeybatının uygulama yapılmasıyla iş bitmiyormuş altyapı yapıldıktan sonra inşaat izni verilecekmiş
10-kişisel yorumu: 1802'nin imara açılacak olması Kuzeybatı'yı geri plana atacakmış
11-1802'lik bölgede kat artırımı vs kesinlikle düşünülmüyor

osb 1012
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:54

kardeşim ben bilgilendirmeye çalışıyorum ÇABA sarfediyorum daha ne demelerini istiyorum biliyormusun BURALARA NE YAPILACAK DAHA AÇIKLAYICI bir bilgi istiyorum deprem yakın ya buraları ıksınlar yada şeffaf olup bize net birşey söylesinler yıllardır yol park kaldırım adam akıllı bir hizmet alamıyoruz bunu öğrenmek istiyorum

Misafir 9f2

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:56

Son olarak dediğim gibi Emlak ve Kamulaştırma sürece katkıda bulunuyor. Kamulaştırma, başka yere taşıma vb. bir durum kesinlikle söz konusu değilmiş.

Not: Artık lütfen 1802 imara açılacak mı açılmıycak mı tartışması yapmayalım. Hem kabakdere hem de 1802 imara açılacak. Ama inşaat izni önce 1802'ye verilecek doğal olarak.

Not: dedikoduları bitirmek için paylaştım. bu paylaşımı kendisinin de izniyle yaptım.

sayfa 30
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 293031 ... 596061   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler