Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Emre aydemir27

1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 14:56
Gaziantep'in ilk sinema filmi çekiliyor. (Antep Fıstığı)


Başrollerini Ivana Sert, ve İlker Kurt’un paylaşacağı sinema filmi 'Antep Fıstığı'nın çekimleri Gaziantep’te başladı.Zeugma Yapım tarafından yapımı gerçekleşecek olan aile komedisi türündeki filmin senaryosunu yazan Orhan Uslu, filmin başrol oyuncuları Ivana Sert ve İlker Kurt, filmin çekimlerine başlanan Gaziantep'te tanıtım toplantısına katıldı. Yönetmenliğini Oğuz Yalçın'ın yaptığı, Gaziantep’in kültürel açıdan hem Türkiye’ye hem dünyaya tanıtılması hedeflenen filmde Almanya’da doğup büyümüş ve dedesinden kalan mirası almak için Gaziantep’e gelen Simge karakterinin başından geçen komik olaylar anlatılacak.
Tanıtım toplantısında konuşan filmin yapımcısı Meral Ay, "Şimdiye kadar Gaziantep hep dışarıdan gelen yapımlara ev sahipliği yaptı. Kendi kendimizi ifade ettiğimiz ilk film olacağız. Çok umutluyuz” dedi.
Filmin başrol oyuncusu Ivana Sert ise “Filmin yapımcısı Meral Ay ve ekibimle toplantı yaptık. Gaziantep'te bana bir rol teklif ettiler. Ben de önce kendi kendime dedim ‘Gaziantep'e gidersem eğer çok kilo alırım. Ivana sen bu rolü kabul etme’ çünkü mutfağından dolayı müthiş zengin bir şehir. Daha sonra filmin yapımcısı Meral Ay Gaziantep'i bana biraz daha net anlatınca projeyi kabul ettim. Gaziantep’in ne kadar zengin, buradaki en eski şehir, kültürünün ne kadar zengin olduğunu; kutnu kumaşından tutun müze ve tarihlerinden hakikaten bu filmde parça olmak istedim. Zaten filmin senaryosunu sonra okudum. Bu filmde bambaşka bir Ivana izleyeceksiniz. Çok daha farklı, daha sade Ivana Sert olacak ve bunun beni bir adım daha ileriye götüreceğini düşünüyorum. Ekibimiz muhteşem. Benden beklenen performansı gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağım. Ben her işi zaten kabul etmiyorum ancak Meral Ay’ın sıcaklığı ve samimiyeti beni çok etkiledi. Çok güzel bir iş yaptık ve yapıyoruz hala bitmedi. Gaziantep için çok güzel olacağını düşünüyorum. Türkiye'de Gaziantep'i biraz daha tanıtmak amacıyla bu film bir adım daha öne geçirecek. Filmi çekerken biz bol bol kahkaha atıyoruz inşallah sizde izlerken kahkaha atarsınız çünkü biz de durmadan gülüyoruz" şeklinde konuştu.


bysanalturk
1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 15:50

Böyle filmlerin artması dileğiyle tebrik ediyorum dusunenleri

Ama benim hayalimde böyle Ayla filmi kıvamında görsel ve duygusal anlamda dolu dolu bir Antep savunması ve gazilik unvanı alınana kadar ki süreci kapsayan bir ikileme film çekilmesi Şahinbey Şehitkamil Karayılan ve daha nice kişi ve olayları anlatacak hiç aşk meşk kaymadan sadece olanları anlatacak gerçek bir film yapısını istiyorum


Emre aydemir27

1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 16:00

Dizisi vardı çok güzeldi öyle bir film yapılırsa EFSANE OlurMisafir 4b4

1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 23:26

Bu Gaziantep'in ilk sinema filmi degilki

Misafir 6fb

1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 23:33

İlk film hayırlı olsun. Şu ana kadar hiç film yapılmadı gaziantepte. emre aydemir çok haklı.Misafir 1f9

1 yıl önce - Pts 18 Arl 2017, 01:49

Kurtlar vadisi Irak Antep'te çekilmedimi?

Misafir ef9

1 yıl önce - Pts 18 Arl 2017, 02:08

Ülkemizde hakketen eğitim seviyesi yerlerde. Insanlar artık okuduklarını bile anlayamaz duruma gelmişler.

Arkadaşlar Antepte çekilen ilk film demiyor. Antep konuku ve antepi anlatan ilk Türk filmi diyorMezralı27
1 yıl önce - Sal 19 Arl 2017, 19:17

Şehrimizde kürtler ve mülteciler çok fazla olabilir Ama bu Anteplilerin ne kadar açık yürekli ve kardeşçe yaşadığını gösterir. Bazı şehirlerde suriyeli görseler kovalayacaklar. Antep zaten halep gibi kültüre sahip mülteciler bizim kardeşlerimiz. Veren el alan elden üstündür.

Emre aydemir27

1 yıl önce - Sal 19 Arl 2017, 20:50

Kürte bölücü dersiniz yeri gelince sizden büyük bölücü yok şu ülkede Adam değilsiniz misafirler
En büyük terörist sizsiniz. Sizin gibiler oldukça bu ülkenin düşmana ihtiyacı yok.


onurk27_ok
1 yıl önce - Çrş 07 Şub 2018, 21:19

Filmin biletleri satışa sunuldusayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET