Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Vatanım Sensin [Dizi]


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Vatanım Sensin dizisini nasıl buluyorsunuz?
Beğendim 54.5%  54.5%  [6]
Fena Değil 0.0%  0.0%  [0]
Beğenmedim 27.3%  27.3%  [3]
Kararsızım 18.2%  18.2%  [2]
Toplam Oy : 11

Emir GÖKER

1 yıl önce - Cmt 16 Arl 2017, 17:02
Vatanım Sensin [Dizi]


Vatanım Sensin, kanal d'de yayınlanan bir vatan konulu tarih-kurgu tipi dizidir. Dizide Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemi anlatılmaktadır. Dizide İzmir'in İşgali yıllarında yaşanan olaylar işlenmektedir. Dizi perşembe günleri yayınlanmaktadır.

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmenler: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Vatanım Sensin Dizisi Oyuncuları
Halit Ergenç / Cevdet
Bergüzar Korel /Azize
Onur Saylak / Tevfik
Okan Yalabık / Charles Hamilton
Celile Toyon / Hasibe
Fatih Artman / Yüzbaşı Yakup
Boran Kurum / Leon
Pınar Deniz / Yıldız
Miray Daner / Hilal
Ufuk Bayraktar/ Dağıstanlı
Levent Can / Filippos
Şükran Ovalı / Seher
Merve Dizdar / Efsun

Dizinin konusu / hikayesi;

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini... Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde...

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet'in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize'nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların,  her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu... 


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET