Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya-Bisikletin Başkenti
« önceki   123 ... 1112131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
veysel döker
5 ay önce - Pts 02 Tem 2018, 13:49

bisiklet yok demedim, bisiklet yolunda bisiklet yok dedim.
güzergah seçimleri mi hatalı acaba?
valla sizin yorumunuzdan sonra açtım google maps streetviewden bisiklet yolları olan güzergahlarda 15 dakika gezindim. farkettiğim şu mevlana müzesi, hastane vb gibi merkezi yerlerden ziyade çevre yolları gibi yeni yapılan yolların kenarlarına yapılmı. hali ile fazla talep yok. bir tane bile bisiklet göremedim ama bol bol hatalı park eden araç mevcut.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir c48

5 ay önce - Pts 02 Tem 2018, 19:36

Ülkede bisikletin adam akıllı kullanıldığı tek şehir var zaten ona da çamur atmaya çalışmayın gidin de o yollarda bisiklet kullanın madem siz.

Remzi Küçük
5 ay önce - Sal 03 Tem 2018, 00:55
Konya Bisiklet Yolları-ATUS Uygulaması

Konya'da bulunan bisiklet yollarıyla ilgili bilgi almak için ATUS web sayfasına girebilirsiniz.

http://atus.konya.bel.tr/bisikletyollari/

Konya'da Bulunan Bisiklet Yolları:

AKINCILAR CADDESİ 1
AKINCILAR CADDESİ 2
AKYOKUŞ
ALBAYRAK CADDESİ 1
ALBAYRAK CADDESİ 2
ANKARA YOLU ( KONYA-ANKARA İSTİKAMETİ)
ANKARA YOLU (ANKARA - KONYA İSTİKAMETİ)
AZERBEYCAN CADDESİ 1
AZERBEYCAN CADDESİ 2
AZİZ MAHMUD HÜDAİ CADDESİ
BARIŞ CADDESİ 1
BARIŞ CADDESİ 2
BEYHEKİM
BEYHEKİM CADDESİ
BEYŞEHİR CADDESİ 1
BEYŞEHİR CADDESİ 2
BEYŞEHİR CADDESİ 3
BEYŞEHİR ÇEVRE YOLU 1
BEYŞEHİR ÇEVRE YOLU 2
BEYŞEHİR ÇEVRE YOLU 3
ÇEÇENİSTAN KÖPRÜ 1
ÇEÇENİSTAN KÖPRÜ 2
ÇEÇENİSTAN KÖPRÜ 3
ÇEÇENİSTAN KÖPRÜ 4
COŞANDERE CADDESİ 1
COŞANDERE CADDESİ 2
DEMİRYOLU CADDESİ 1
DEMİRYOLU CADDESİ 2
DOÇ.DR.HALİL ÜRÜN CADDESİ 1
DOÇ.DR.HALİL ÜRÜN CADDESİ 2
DR.SADIK AHMET CADDESİ 1
DR.SADIK AHMET CADDESİ 1
DUTLU CADDESİ
EREĞLİ ÇEVRE YOLU 1
EREĞLİ ÇEVRE YOLU 2
EREĞLİ ÇEVRE YOLU 3
ERKAN CADDESİ
ERKAN CADDESİ 2
EYÜP SULTAN CADDESİ 1
EYÜP SULTAN CADDESİ 2
FATİH CADDESİ
FETİH CADDESİ
FETİH CADDESİ 1
FETİH CADDESİ 2
GENÇ OSMAN CADDESİ
GÜLİSTAN CADDESİ 1
GÜLİSTAN CADDESİ 2
GÜLÜMSER/KEREM SOKAK 1
GÜLÜMSER/KEREM SOKAK 2
GÜZELDER CADDESİ 1
GÜZELDERE CADDESİ 2
HADİMİ CADDESİ 1
HADİMİ CADDESİ 2
HİCAZ CADDESİ 1
HİCAZ CADDESİ 2
HİCRAN SOKAK 1
HİCRAN SOKAK 2
HOCAFAKIH CADDESİ 1
HOCAFAKIH CADDESİ 2
HÜDAİ CADDESİ 1
HÜDAİ CADDESİ 2
HÜDAİ CADDESİ 3
HÜDAİ CADDESİ 4
HULUSİ BAYBAL CADDESİ
İSTANBUL YOLU (KONYA-İSTANBUL İSTİKAMETİ)
İSTİKAMET CD
KALETAŞ CADDESİ 1
KALETAŞ CADDESİ 2
KARAMAN CADDESİ
KARAMAN CADDESİ 2
KARAMAN YOLU 1
KARAMAN YOLU 2
KERKÜK CADDESİ
KONYA - ADANA ÇEVRE 2
KONYA - ANTALYA ÇEVRE 1
KONYA - ANTALYA ÇEVRE 2
KONYA-ADANA ÇEVRE 1
KONYA-ADANA ÇEVRE 3
LALE CADDESİ
MERAM ESKİ YOL 1
MERAM ESKİ YOL 2
MESAJ CADDESİ
MUSALLA MEZARLIĞI ÖNÜ
OSMANLI CADDESİ 1
OSMANLI CADDESİ 2
SAFAHAT CADDESİ 1
SAFAHAT CADDESİ 2
SEDİRLER CADDESİ 1
SEDİRLER CADDESİ 2
ŞEFİKCAN CADDESİ
ŞEHİR CADDESİ 1
ŞEHİR CADDESİ 2
ŞEHİT ERSEN ŞEKER CADDESİ 1
ŞEHİT ERSEN ŞEKER CADDESİ 2
SİLLE CADDESİ
ÜNİVERSİTE 1
ÜNİVERSİTE 2
ÜNİVERSİTE 3

veysel döker
5 ay önce - Çrş 04 Tem 2018, 08:32

Alıntı:
Konya Bisiklet Yolları-ATUS Uygulaması
Konya'da bulunan bisiklet yollarıyla ilgili bilgi almak için ATUS web sayfasına girebilirsiniz.

Verdiğiniz linkte de açıkça gözüküyorki, yollar merkeze değil ağırlıklı olarak şehir dışına doğru yapılmış.

Alıntı:
Ülkede bisikletin adam akıllı kullanıldığı tek şehir var zaten ona da çamur atmaya çalışmayın gidin de o yollarda bisiklet kullanın madem siz.

Alınganlığa gerek yok, tespit yaptık varsa elinde veri paylaş öğrenelim biz de

Remzi Küçük
5 ay önce - Çrş 04 Tem 2018, 09:09

Alıntı:
Verdiğiniz linkte de açıkça gözüküyorki, yollar merkeze değil ağırlıklı olarak şehir dışına doğru yapılmış.

Kardeşim şehir merkezinde bu şekilde her yere bisiklet yolu yapma imkanın kısıtlı maalesef çünkü her yol geniş ve çok şeritli değil. Şehir merkezinde zaten bi gidip görsen normal karayolunda gayet rahat herkes bisiklet sürüyor. Gidip görmeden rastgele sallama buradan. Bugün Türkiye'de 600 km bisiklet yolu ile kendisine en yakın şehri en az 10'a katlamış bir bisiklet şehrinden bahsediyoruz. Ki hedef olan 1000 km bisiklet yoluna doğru da adım adım ilerleniyor. Her yere bisiklet yolu yapılır yapılmasına ama her sokak ve cadde buna müsait değil. Konyalı sokakta da sürüyor bisikletini yani bisiklet yolu şart değil

veysel döker
5 ay önce - Çrş 04 Tem 2018, 14:13

Remzi bey,

farklı birşey mi söyledim. Adam 400km yol yapmış ama şehir dışına. Konya-Kulu arasına bisiklet yolu yapsan ne olur yapmasan ne olur. Masraf ve göstermelikten başka birşey değil.
Çevre yoluna yapacağın 100 km yol yerine şehrin merkezine 10 km yap daha çok işe yarar.

Nicelik değil niteliktir önemli olan. Yoksa çölün ortasına dök betonu, boya maviye al sana bisiklet yolu.

Alıntı:
Konyalı sokakta da sürüyor bisikletini yani bisiklet yolu şart değil

işte benim aradığım cevap da bu. Bisikletliye saygılı olsun araç sürücüleri, ayrılmış yola zaten ihtiyaç kalmaz.

ysinop

5 ay önce - Çrş 04 Tem 2018, 22:27

Sevgili arkadaşım o bisiklet yolları özellikle çalışanlar için yapıldı benim çalıştığım iş yerinde 50 ye yakın insan işe bisiklet ile geliyor ve bunların bir çoğu bisiklet yolunu kullanıyorlar ve hepside bu yollardan memnunlar yani bu yollar boşuna yapılmış değil. Tabiki şehir içindede olsa daha iyi olur. Ha diyebilirsinki işyerinde servis yokmu servisde var 200 e yakın insanda servisten yararlanıyor

Remzi Küçük
5 ay önce - Prş 05 Tem 2018, 14:31

Geçen yıl ilk kez Dünya Turu takvimine giren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun, 2018'deki etapları belli oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, yaptığı açıklamada, 9-14 Ekim tarihlerinde 54'üncüsü düzenlenecek turun güzergahında değişikliğe gidildiğini söyledi.

Küçükbakırcı, Dünya Turu seviyesindeki yarışın startının ilk kez Konya'dan verileceğini açıkladı.

Konya'nın bisiklet sporundaki önemine işaret eden Küçükbakırcı, "Konya'nın bisiklet sporuna hizmetleri saymakla bitmez. Türk Milli Takımı'na en çok bisikletçi yetiştiren şehir. 485 kilometre bisiklet yoluna sahip. Konya, dünya'da New York'tan sonra en fazla bisiklet yoluna sahip şehir. Aynı zamanda dünyanın en iyi veledromunun yapılacağı şehir. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ilk kez Konya'dan start alacak." ifadelerini kullandı.

Küçükbakırcı, etaplarda yapılan ikinci önemli değişikliğin de turun Bursa'dan geçmesi olduğunu belirtti.

Turda dünyanın en seçkin bisikletçilerinin yer aldığına dikkati çeken Küçükbakırcı, "Türkiye tura yine milli takım adı altında katılacak." dedi.

Küçükbakırcı, 6 etaptan oluşan 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun organizasyonu için 20 Temmuz Cuma günü ihaleye çıkılacağını kaydetti.

Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı sunan turun organize ve koordine edilmesi işinin açık usulle ihale edileceğini dile getiren Küçükbakırcı, "Söz konusu ihale akreditasyon, televizyon çekimi, prodüksiyon, konaklama, araç kiralama, ulaşım, medya gibi organizasyona ilişkin mal ve hizmet alımlarını içeriyor." diye konuştu.

- TUR 2018'in güzergahı

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2018) etapları şöyle:

1. etap: Konya-Konya

2. etap: Antalya-Fethiye

3. etap: Fethiye-Marmaris

4. etap: Marmaris-Selçuk (Meryem Ana)

5. etap: Selçuk-Manisa

6. etap: Bursa-İstanbul

Kaynak: http://konhaber.com/haber-cumhurbaskanligi_turu_i ...67708.html

Misafir 7ae

5 ay önce - Prş 05 Tem 2018, 15:27

Türkiye milli bisiklet takımının yarısından fazlasını Konyalı bisikletçiler oluşturuyor bu şehirden böyle bir meşalenin yakılması umarız ülkenin diğer şehirlerine de örnek olur tebrikler

Remzi Küçük
4 ay önce - Sal 24 Tem 2018, 22:58

Konya'da hacı dedeler Bisan velesbite binerler

(+)

Kaynak: https://www.facebook.com/GuzelGonyam/

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 1112131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET