Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas askıda kitap uygulaması!

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ihsan gulbilge
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 20:36
Sivas askıda kitap uygulaması!

Gerçekten kitap konusu çok çok önemli bir konudur .
Benim bir fikrim var daha önce uygulandı mi bilmiyorum ben duymadım şahsen .
" ASKIDA KİTAP UYGULAMASI "
Osmanlı döneminde askıda ekmek , kahve vs. uygulaması yaygındı parası olan kişiler aldıkları şeylerden bir tanesini orada bırakıyor ve parası olmayanlar oradan ihtiyacı olan şeyleri alıyorlardı
Son zamanlarda tekrar gündeme geldi ve askıda ekmek yaygınlaştı , ben de bunu askıda kitap uygulamasına dönüştürmek istiyorum . Durumu iyi olanlar kitap alırken bir tane de kitap alamayanlar için bıraksa çok güzel olur ( gönderi olarak yazmıştım ama bunun için yeni bir başlık açmanın çok daha doğru olacağını düşündüm )

En son ihsan gulbilge tarafından Prş 07 Arl 2017, 23:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sussan
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 22:26

Kardeşim başlığı küçük harfler kullanarak yeniden düzenlersen daha iyi olur.

Misafir 152

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 23:02

İhsan kardeşim ilgine teşekkür ederim.Eğer bu konuda bir faaliyette bulunulursa ben İstanbul dan kitap göndererek katkıda bulunmaya hazırım.Sivas sevdalısı bir hemşehriniz olarak benim en büyük hayalim , birincisi daha yeşil bir Sivas ikincisi eğitim seviyesi düzeyinde Türkiye'nin ilk on ili içine girmiş bir Sivas.Biliyorsunuz Selçuklu döneminde Sivas medreseler (üniversiteler) şehri.İlimin ve bilimin merkezi.şu an Türkiye ortalaması ile karşılaştırdığımızda Sivaslıların ve Sivasin eğitim durumu ve okur yazar oranı çok şükür iyi.Ama Sıvası tekrar Selçuklu dönemindeki gibi eğitimin başkenti yapmakta hepimizin borcu.Açikca itiraf edeyim Eskişehir bunu çok güzel başardı onlara bu konuda imreniyorum ve takdir ediyorum.

ihsan gulbilge
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 00:02

Rica ederim , bu fikir yeterli desteği alırsa basta sayın valimiz olmak üzere çeşitli yerlere müracaat yaparız. Onların vesilesiyle birkac yer belirlenir ve kamuoyuyla paylaşılır .

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET