Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mehmeterden198

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:15
Bursa Büyük Şehir Belediyesi borç batağındaymış


Şu an İzmir deyim. Uydudan Olay TV yi izliyorum. BBB nin yeni başkanı konuşuyor. Acil eylem planından ve belediyenin ekonomik durumundan bahsediyor. 2032 yılına kadar borçlu bir belediyemiz varmış. Özellikle 2018-2019-2020 yıllarından dört buçuk milyar liralık ödeme varmış. Altepe enkaz bırakmış. Canlı yayında bunları söyledi. Yayın hala devam ediyor. Yarın gazetelerde ve internette okuruz.

Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:23

Altepe enkaz bırakır tabi. Bursa’da el atmadığı tarihi eser kalmadı. Yetmedi şehirin bütçesine de el attı. Birde röportajda evimi yenileyecektim şimdi ne yaparım ben istifa ettirildim diyor. İnşallah Allah bir bir çıkartır haramları. Bursanın Hakkı helal olmaz ona. Bursa’yı batırdı gitti. Ama anlamadığım nokta şu. Neden yargılanmıyor bu adam.

En son Cüneyt5316 tarafından Çrş 06 Arl 2017, 21:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Misafir 8db

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:23

Şasirmadim altepe osmangazi belediyesinide borc harc icinde birakmisti buyuksehire gecerken, gerine gelen mustafa baskan daha yeni toparladi.Misafir e4b

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:31

Asıl kaçırdığınız nokta şu. Ülkede vergi sistemi çarpık, verginin ödendiği yer üzerinden belediye bütçelerine para geliyor büyük oranda.

Bu yüzden de Bursa'ya mesela 2.5 milyar gelirken ist izm ankara kocaeline 40, 15, 7, 5 milyar benzeri rakamlar veriliyor. Üstüne bir de ulaştırma bakanlığı buralarda projeler yapıyor.

Şimdi Altepe'nin pek çok yanlışı var ve istemediğim bir isim. Fakat kaçırdığınız asıl nokta isterseniz dünyanın en iyi belediye başkanı ve yönetimi gelsin bu şartlar altında Bursada hiçbir iş yapılamaz. O borç da katlanarak sürer.

Sorun isimlerde değil sistemde Bursanın çok zararı var kaçırıyorsunuzbu noktayı.


Misafir 8db

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:40

Adam stadyuma 500 milyon gommus ne sisteminden bahsediyorsun daha da 60 70 milyon masrafi varmis, kac tane yol acilirdi o paralara, tutturdular timsah kafasi diye, yaptir devlete orta halli bi stad olsu bitsin, ortada beceriksizlik var.

mehmeterden198

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:47

Burfaşın elli küsür tesisi varmış, verimsiz çalışıyormuş. Belediye kebapçılık yapmak zorunda değil diyor. Altepenin son bir yılında bin sekiz yüz eleman alınmış. Kredi limiti doluymuş. Yeni para bulmak zormuş. Buski bütçesinde kırsaldaki yatırımlarda tasarrufa gidilmiş. Gökdere teleferiği iptal edilmiş, Mustafa Kemal Paşa'da kule restorant iptal edilmiş. Stadla ilgili uzun uzun konuştu. Yüz milyonluk harcama daha lazımmış. Uludağdaki kongre merkezini yap işlet devretle veya kat karşılığı yapacaklarmış.Misafir 420

1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 22:12

Bursa, Devlete verdiğinin karşılığın,ı verdiği oranında alamıyor malesef,bunun sebebi bilinmez,yıllardır böyle,Bursanın milletvekilleri Bakanları Ankarada ne yapıyorlar acaba ???

Minaseoul
1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 22:16

Hem o kadar Burfaş'ı var Burulaş'ı var.Metrolarımızı kendimiz üretmeye çalışıp belli bir kar sağlamıştık hani? Üstelik ulaşımda o kadar ucuz değil. Teleferik var. Uludağ'a yapılan ahşap evler var. Bu evler kiralanıp parası belediyeye gitmiyor mu? Aroma gibi şirketler vergilerini Bursa'ya ödemiyor mu? Stadyum yapılmadan önce ne kadar para harcanacağı belli değil miydi? Stadyum bütçesini azaltabilecek bir şeyler yapılabilirdi. Giderler pek gelirlere göre bir şekilde harcanmamış

murat159357
1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 23:07

Adam hala sehir batiya dogru geliscek diyor doguda gursuyu kestele agirlik vermiyor gidiyorlar hep batiya hizmet sonra diyorlar niye acemlerde trafik cok recep altepe daha iyiydi bu adamdan bu adamin bise yapcagi yok bursaya

Serky45
1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 23:28

Her halk yakıştığı şekilde yönetilir. Müstahak. Bursa'da ki insanlar yanlış yapılan hiçbir şeye ses çıkarmadılar, çıkarana da terörist muamelesi çektiler. Yapılan bilet zamlarına "Ama kalite artıyor demek ki" deyip sevinenler bile oldu.

Recep Altepe Kosova'ya, Bosna-Hersek'e büyükşehir belediye başkanlığı yaptı, Bursa'ya değil. Kimse "Ama şunu da yaptı, bunu da yaptı" demesin. Bursa'nın nüfusu 3 milyona dayandı resmi olarak, gayriresmi olarak muhtemelen 3.2 milyon civarı. Böyle bir ilin büyükşehir belediye başkanlığına bu işten hiç anlamayan birini getirseydiniz daha iyi şeyler yapardı. Trafiğin en çok kilitlendiği Acemler'e Timsah Arena'yı ve arkasına da hastaneyi dikmesi bu adamın vizyonsuzluğunun ve belediyecilik anlayışının olmadığının bir kanıtıydı zaten.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet