Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kudüs'ün, İsrail'in başkenti ilan edilmesi
123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
MeteHan!
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:03
Kudüs'ün, İsrail'in başkenti ilan edilmesi

Beyaz Saray: Trump, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacak

https://www.ntv.com.tr/dunya/beyaz-saray-trump-ku ...3ini4_P7Pw

Kudüs'ün İsrail başkenti olarak tanınması halinde İsrail ile ilişkileri kesme tehdidinde bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a İsrail Dışişleri ve bazı bakanlar yanıt verdi: ''Erdoğan tanısın ya da tanımasın, Kudüs 3 bin yıldır Yahudi başkenti. Osmanlı İmparatorluğu ve Sultan günleri çoktan bitti.''

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/2017120510312 ...tan-bitti/

Yakup

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:04

ABD baskanlari "Ermeni soykirimi" demedigini bu Adam diyecektir..

murad_1299
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:08

Bu hususta geçici olarak Avrupa ile işbirliği yapabilir miyiz acaba

sonuçta onlar da yahudi zulmünden rahatsızlardır diye düşünüyorum

akin87
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:09

Ruslar da Kudüs'ü Israil'in Baskenti olarak görüyor
Alıntı:
At the same time, we must state that in this context we view West Jerusalem as the capital of Israel.

http://www.mid.ru/en/foreign_policy/news/-/asset_ ...id/2717182

Musa Ardıç
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:18

itrail dış işlerinin Erdogana verdigi cevap Osmanlı zamanında ne kadar muktedir oldugumuzun bir göstergesi.

buğra osman
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:22

Trump başkanlık seçimlerindeki Rus desteğinden dolayı durumu sağlam olmadığından yahudi lobisinin gücünü arkasına almaya calışıyor.

Ali clarkkent
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:22

Ortaokul, lise yıllarında arkadaşlarla birbirimize ülkelerin başkentlerini sorardık. Bilmeye çalışırdık. Bana İsrail'in başkendti neresi diye sordular. Kudüs cevabı vermiştim. Çünkü Kudüs'ten çok bahsedilirdi. Tel Aviv hiç duymamıştım.

Vay be. O zaman verdiğim yanlış cevap şimdi doğru olmak üzere.

Coşkun HC
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:26

Umarım Abd'nin kararına karşı bu sefer somut adımlar atılır yine sözde kalmaz.

Bakmayın haberlerde dünyada destek veren ülke yok dediğine yakın gelecekte bir çokları bu kararı tanıyacak.

Musa Ardıç
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:28

Alıntı:
Ortaokul, lise yıllarında arkadaşlarla birbirimize ülkelerin başkentlerini sorardık. Bilmeye çalışırdık. Bana İsrail'in başkendti neresi diye sordular. Kudüs cevabı vermiştim. Çünkü Kudüs'ten çok bahsedilirdi. Tel Aviv hiç duymamıştım.

Vay be. O zaman verdiğim yanlış cevap şimdi doğru olmak üzere.

umarım verdiginiz o cevap hep yanlış olarak kalır.

Nazmi

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:29

Arap ülkeleri maalesef, başta İngiltere ve Abd olmak üzere batı devletlerinin güdümünde. Mısır da, darbe sonrası iyice İsrail güdümüne girdi. O yüzden, göstermelik bir açıklamadan öteye gitmez İslam ülkelerinim tepkisi. Türkiye, bu güdümdem çıkmaya çalışıyor, başımıza onca iş açıyorlar. Maalesef ülkemizinde dikkate alınır bir tepki vereceğini sanmıyorum. Türkiye, Mısır, İran, Pakistan ve yanlarına çekecekleri bir kaç İslam ülkesinin ortak tepkisi işe yarayabilirdi, ama şer ülkeler bugünleri düşünerek çok önceden İslam ülkelerine yapacaklarını yaptılar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET