Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Hangi halini tercih edersiniz ?
Eski meydan 42.9%  42.9%  [3]
Yeni meydan 57.1%  57.1%  [4]
Toplam Oy : 7

ihsan gulbilge
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 19:12
Şehrin hangi hali daha güzel ? Eski - yeni

Son zamanlarda internette oldukça yayılan bu fotoğrafta sürekli , güzelim meydanı ne hale getirdiler gibisinden yorumlar yapılıyor , bakalım Sivaslılar bu konu hakkında ne düşünüyor ? Not : yeni hali ile ilgili paylaşılabilecek en kötü foto olduğunun farkındayım ama internette kullanıldıgı gibi aynısını almak istedim .

(+)

kgozutok

1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 19:19

Sivaslı değilim ama üniversite eğitimimi Sivas'ta aldım. Ağaçların bol olduğu eski hâlini biliyorum ve eski hâli daha güzel diye düşünüyorum. Yapılan düzenlemeyle tarihi eserler öne çıkarılmış. Her şey daha net olmuş. Gelin görün ki ağaçlar yokken o bölge çoraklaşmış. Bir şeyler eksilmiş. Bence o bölge düzenlenirken ağaçlar göz ardı edilmemeliydi. Ağaçlarla çok daha ferah, çok daha güzel olacaktı...

Bayram Mehmet
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 19:22

bence şimdi ki hali daha güzel olmuş.ülkemizde meydan tabiri genelde mesire alanı gibi algılandığı için halkımızın bu tarza alışması zaman alacak ancak son hali çok temiz duruyor ve tarihi dokuyu daha bir ön plana çıkartmış.ancak tarihi binalar etrafındaki çirkin apartmanların dış cephelerinde değişikliğe gidilmeli.oradaki tarihi dokuya benzer renk ve mimaride olmalılar

Cüneyt5316

6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:26

Keşke başlığın Sivas’a ait olduğunu gösterecek bir kavram ekleseydiniz. Şahsen ben genel zannedip girdim. Bunu düzeltmenizde fayda var bence.

ihsan gulbilge
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 23:44

Alıntı:

Başkan bugün yayında tarihi eserlerin yanındaki binaların düzenlemesiyle ilgili çalışmaları olduğunu söyledi , yanlış duymadiysam ihalesi bile tamamlamış

Sivas 'a ait olduğu eklemeyi unutmuşum başlığa iki gün olduğu için değiştiremezsin diyor site , kusura bakmayın

Cüneyt5316

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 23:54

Başlığik için site denetçilerine istekte bulunabilirsiniz. Ayrıca küsurluk bir durum yok. Estağfirullah. İyi paylaşımlar...

Ayrıca Sivas’a gitmek nasip olmadı. Yalnız şehirler meydanlarıyla da anılabiliyor. Zannımca eski halinin daha güzel olduğunu paylaşılan fotoğraf üzerinden söyleyebilirim. Yeşillik tahrip edilmeden meydanlaşmayı malesef öğrenemedik. Yaşadığım şehirde de bunun örnekleri çokça bulunmaktadır. Yöneticilerin meydan olarak taş dizili ve beton olan zemin ile ki üç bank koyulmuş bir görüntü modundan çıkmalıdırlar. Çok zor değil bence ağaç olması.

Bayram Mehmet
5 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 00:47

Çeşitli ülkelerden dünyanın en önemli meydanlarına birkaç örnek.Bu meydanlar milyonlarca turist çekiyor ve hiçbirisi mesire alanı gibi yemyeşil değil.
Bu kadar turist gelmesinde etkenlerden biriside elbette meydanın etrafında tarihi dokusu bozulmamış binalar tabiki
meydan yapmayı yavaş yavaş öğrendik şimdi sıra etrafındaki binalara estetik bir ayar çekmekte

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET