Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
turkoman
6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 13:53

Konya'da hayvancılık olmaz diyen sığ beyinliler, Türkiye'de hayvancılığın en fazla olduğu şehrin Konya olduğunu bilmeyen zır cahillerdir bunlara kulak asmayın...

Ayrıca sadece Ereğli bile Türkiye'deki en fazla süt üreten bölgedir. Sütün başkentidir.

Misafir e28

6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 16:46

Konya da hayvancılık olmaz. Kuru ve verimsiz bir arazi. Mera ve bol yağmur alan yerler lazım bunun için.
----------------

Konyadaki otlar çok verimlidir besin değeri yüksektir. Bunu hayvancılık yapanlar iyi bilir. Benim tanıdığım manavgatta neredeyse insan boyu otların içine hayvanlarını salıyor ama hayvanlar zayıf. Besin değerleri düşük

Alperbatuhan
6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 18:32

Türkiyenin tarım başkenti konyadır

https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/ ...ml%3famp=1

Dünyanın en büyük süt ve entegre tesisi torku panograda konyadadır

Süt ve et üretimi diğer illeri 3 e 4 e katlar

BALIKESİR, KONYA VE İZMİR'İ YAKINDAN TAKİP EDİYOR
Süt üretim sıralamasında üçüncülüğü 791 bin tonluk üretimle Balıkesir kazandı. Balıkesir'in de İzmir gibi üretimini artırdığı görülüyor. süt üretimi yüzde 5.3 oranında arttı.

Misafir burda görüş belirtme bilgi ver

En son Alperbatuhan tarafından Pzr 24 Arl 2017, 18:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

turkoman
6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 18:33
Türkiye'de Hayvancılığın Başkenti Konya'dır!

Millette diyorum ya beyin yok diye, işkembeden sallıyorlar. Bakın ben kanıtlarla geleceğim, aksini iddia eden varsa kanıtlasın!

Bak beyinsiz misafir;

Balıkesir ve Bursa'daki büyükbaş hayvanların toplam sayısı bile Konya'dakileri yakalamıyor. Yani hayvancılıkta Konya > Bursa+Balıkesir

‎Kaynak: https://www.haberler.com/turkiye-de-buyukbas-hayv ...38-haberi/

Bir de küçükbaş hayvan sayılarına bakalım;

Konya 2 milyonun üzerinde küçükbaş hayvan sayısı ile Van'dan sonra 2. sırada geliyor. Ama Balıkesir listenin sonunda, listede Bursa bile yok

Kaynak; http://www.turkiyekoyunkeci.org/tr/HaberIcerikDet ...eldi/36760

Peki yumurta üretim verilerine bakalım haydi bir de

Yumurta tavuğu sayısı ve yumurta üretiminde de Konyamız Afyonkarahisar'ın arkasından 2. gelmektedir.

Kaynak; http://www.tarimpusulasi.com/veriler/yumurta-tavu ...oldu/20807

Burada başka şehirden gelip hayvancılıkta biz daha iyiyiz Konya'dan diyen varsa kesin kedi köpek kesip yiyordur ya da eşek eti

Ya da kaynak vermeden gelen varsa da kendi gibilerini hayvan yerine koyuyordur sayımda

Biz evelallah Konya Ovası olarak ülkenin yükünü çektiğimizin bilincindeyiz.

Ayrıca Konya'da İhtisas olarak kurulmuş olan Türkiyenin ilk Gıda ve Tarım üniversitesi var; Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi

Daha ötesi ne ola ki..?

Misafir acd

6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 18:38

Niye korkacak vatandaş bu tesisten,türkiye dışardan et alıyor,cari açığa faydası olacak.Ama herbölge kendi yoğurdunu yağını tercih ediyor.Hayvancılıkta öyle çok üretmekte yetmiyor ürünün lezzeti tercih sebebi.Ben şahsen köylünün yağından,sütünden başkasını kullanmıyorum öyle fabrikasyon ürün kullanmıyorum

Misafir 391

6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 00:58

Heralde bazi Bursali arkadaslar Sütaş ı cok buyutmusler gozlerinde baksana hayvanciligin baskenti yaptilar hemen hayvancilik sadece otlak alanlar ile buyuyecek bir sektor degildir

turkoman
6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 01:11
Türkiye'de Süt Üretiminde 1. Şehir Konya

Alıntı:
Heralde bazi Bursali arkadaslar Sütaş ı cok buyutmusler gozlerinde baksana hayvanciligin baskenti yaptilar hemen hayvancilik sadece otlak alanlar ile buyuyecek bir sektor degildir

Keşke sadece Sütaş'taki sütçülük ile övünseler diyeceğim de Sütaş'ın da en büyük fabrikası Aksaray'dadır ve Ereğli'de üretilen sütler tankerlerle taşınıp Aksaray fabrikasında işlenir ve dağıtıma çıkar... Ama Torku vb Konya'daki diğer üretim yapan firmaların buna ihtiyacı yoktur zaten diplerinde her yer süt ambarı

zaferp

6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 01:57

Bizim şirkette bile para yatıranlar var. Buda bence yakında patlar. Jet fadıldan ders almayanlar çok anlaşılan.

Alperbatuhan
6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 20:34

Bugün ana haberde çıktı,Türkiyenin ve avrupanın en büyüğü olacak dedi. Bölge için Çok iyi bir yatırım ve istihdam daha

Sırada otomobil fabrikası var onuda konyaya yaparlarsa level atlayacaklar

Türkiye genelinde verilen 4619 teşvik belgesinin 259'u Konya'ya verilmiş.. Bu belge sayısıyla Konya, İstanbul'dan sonra ikinci sırada yer almaktadır.

Misafir 650

6 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 16:32

Ali alimi denen dengesiz kaybolmuş, showtv yi kanal d yi atv yi izleseydin görürdün avrupanın en büyüğünü. Kayserinin bu konuda adıda geçmiyor hatırlatırım.

Şimdi yaylan kayserinde bağır dur. Kayseri başlıklarında dövün dur😂😂

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET