Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nazmi

2 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 13:01
Kayseri Ulaşım A.Ş. ye İletilmek Üzere; Sorun, Çözüm ve Önerileriniz

Merhaba arkadaşlar,

Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından, bu site vesilesiyle, geçtiğimiz haftalarda benle iletişime geçildi ve osb'de yer alan ulaşım a.ş. binasına davet edildim. Davetin amacı: Kayseri Ulaşım A.Ş., Avrupa Ulaşım birliğine ait bir kalite belgelendirmesi almayı istiyormuş (TSE, ISO 9001 vs. gibi). Ülkemizde sadece İBB alabilmek için uğraşıyormuş, henüz sadece 1 hat için alabilmişler. Bu belgenin alınabilmesi için de; yolcu halk tarafından yaşanabilecek olası bir sıkıntı, aksaklık vs. durumlarda, ulaşım ekibinin sıkıntılara karşı vermiş olduğu reaksiyon test edilecek. Ne kadar hızlı, ne kadar kaliteli bir çözüm üretilirse, o kadar başarılı demek. Bu süreçler de, AB Ulaşım ekibi tarafından sıklıkla kontrol edilecek.

Bu mekanizmanın işlemesi için de, halktan belli temsilcilerin olması gerekiyor. Ben dahil, 10-15 kişilik bir temsilci grubu belirlenmiş. Bu Cuma konuyla alakalı toplantı gerçekleştirilecek.

Ben, toplu ulaşım araçlarını pek kullanmadığım için, aksaklık ve sıkıntılara çok vakıf değilim arkadaşlar.

Sizlerin sürekli yaşadığı sıkıntılar, 'şöyle olsa daha iyi olurdu' diyebileceğiniz önerileriniz varsa, buraya yazın, bu Cuma günü ve belli aralıklarla yapılacak diğer toplantılarda ileteyim kısmetse.

Sadece raylı sistem değil, otobüsler, kaybis bisikletleri ve otopark işletmesi içinde yazabilirsiniz. Hatta, belediyenin ulaşım projeleriyle alakalı merak ettiklerinizi de araya sıkıştırırım. Ama ağırlık raylı sistem sorunları olsun

Misafir ef2

2 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 18:28

Tramvayi blmiyomda bazı otobüsler temiz olmuyor.otobus sahipleri uyarilmasi lazım.

Misafir d66

2 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 19:35

Nazmi Bey tramvay duraklari cok sik yapilmis gereksiz olan yolcusu cok az olan baya durak var bunlar kalkarsa tramvay yolculuk suresi kisalir tramvay tercihi artar.

Nazmi

2 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 20:01

Bunu ilk gittiğimde söylemiştim misafir d66. Tramvay sisteminde durak mesafeleri standart 400 metre aralığında oluyormuş. Ona göre planlamışlar. Ama Düvenönü tarafında mesafe biraz daha kısaymış, orası için de, şuan için böyle bir değişiklik gündemimizde yok dediler.

Misafir d30

2 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 22:48

Özellikle meydan durağında durağın karşısına geçmek cok zor tramvay yoğunluğundan buna bir çözüm bulunmalı

Özgür Sabanlıoğlu

2 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 09:39

Nazmi kardeş;

Ben geçen ağustos ayında yavuz selim mahallesine taşındım. Kumarlı travmay durağına yakın mesafede oturuyorum. Ancak durak girişi mahallenin zıt yönüne verilmiş ve insanlar durağa girebilmek için yaklaşık 200 MT fazladan yürüyüp tekrar durağa girip geri u dönüşü ile durak üzerine girmiş oluyor. Bu durağı kullanan tüm insanlar somyurek petrolün deposu ile BP benzinlik arasından Sivas bulvarına çıkmakta. Bunu isterlerse izleyebilirler. Bu yürüme atraksiyonu olmaması için bir çok insan durağa rayların üzerinden geçiyor ve hayatı risk taşıyor. Bu sebeple yolcu güvenliği ve konforu için durak yönünün semt halkinin geldiği yönden girişi verilmesi gerektiğini arz ederim. Tüm semt halkinin görüşüdür.

Fotoğrafta görüldüğü üzere yaşam alanı olarak bolgeden cadde üzerine 416 nolu sokaktan çıkılıyor ve durak batıda kalıyor. Durak girişi ise yine zıt tarafta batıda. Durak girişinin diğer tarafı olan doğu yönünden giriş sağlanması gerekmektedir.

nkrlpnt
2 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 11:25

Nazmi abi bazı yoğunluğu fazla olan durakların yer altına veya yol üstüne alınabilir Fuzuli ve BB durağı gibi.Hem yolda fazladan ışık olmaz hemde yayalar daha güvenli şekilde geçer.Özellikle yeni yapılacak tramvay duraklarında mümkünse tamamı bu şekilde olmalı.Tramvay araç trafiğine engel olmamalı.

Tramvay duraklarında araçların kaç dk içerisinde geleceği yazmıyor her durakta kaç dk içinde geleceği yazmalı ayrıca bazen seferlerin arası çok fazla oluyor öğlen 2-3 gibi BB durağında 2 Talas tramvayı gelip gitti bir tane İldem 5 geldi yaşlı insanlarda vardı ve soğukta belki 10-15 dk bekledik gündüz vakti.Kış günleri duraklar açık olduğu için mağdur olma durumu artıyor o yüzden tekli olarak tramvaylar gelebilir sefer sayısı artabilir.

Ayrıca bu bilet gişeleri sıkıntı İldem 4 durağının oradaki iki bilet gişesi de çalışmıyordu bakımları düzenli olarak yapılmalı sayısı artmalı yan yana 2 tane koymak yerine belli aralıklarla birer tane koymak daha mantıklı.

Nazmi

2 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 11:54

Taleplerinizi ileteceğim arkadaşlar

Misafir 68f

2 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 12:10

Nazmi bey Ulaşım A.Ş Belediye otobüsleri ile ilgileniyorsa

Bilet gişeleri neden kaldırıldı?
Aktifbank gişeleri yada elektronik kart dolum yerleri %100 verimli çalışıyormu bunları kontrol ediyorlarmı?
Otobüs içlerinde tek binişlik biletler satmayı düşünüyorlarmı

bunlarıda kendilerine iletirmisin

otobüsü nadir kullanan vatandaşlar o an kartlarında bakiye yoksa otobüslere alınmıyorlar.İçerde vatandaş ile polemik yaşamamak için otobüs içlerine 1tane bilet satış görevlisi koyabilirler diye düşünüyorum

Nazmi

2 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 13:07

Alıntı:

otobüsü nadir kullanan vatandaşlar o an kartlarında bakiye yoksa otobüslere alınmıyorlar.İçerde vatandaş ile polemik yaşamamak için otobüs içlerine 1tane bilet satış görevlisi koyabilirler diye düşünüyorum

Şehirde yüzlerce otobüs var, her otobüste fazladan bir görevli ulaşım maliyetlerini yükselteceğinden ve bununda bilet fiyatlarına yansıyacağından böyle bir uygulamaya gitmelerini şahsen beklemiyorum. Ama, talebinizi yinede ileteceğim.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM