Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Alaaddin Tepesi ve Alaaddin Kavşağı: Dünya'nın en büyük dönel kavşağı (1250 m)
« önceki   1234 ... 707172   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
hasan42

12 yıl önce - Prş 15 Eyl 2005, 23:29

Eylül ayının ortalarındayız. Sabahleyin Alaeddin Tepesine çıkıp dolaştım biraz.  Hafifçe sararmaya başlamış yaprakların arasından süzülen sonbahar güneşinin pırıl pırıl aydınlattığı yollarda yürüdüm. Yeşil çimenlerin üzerinde oturmuş, aldığı gazetenin bilmecesini çözen adam sanki huzurun sembolüydü. Fotoğrafını çektim.

(+)

(+)

(+)

Bu fotoğrafta gördüğünüz taşların dekoratif amaçlı olduğunu sanırdım. Oysa yıkılıp yok olan Kalenin son kalıntılarıymış. Nyavuz hocama verdiği bu bilgiden dolayı teşekkür ederim.

(+)

hasan42

12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 23:41

Bu gün Alaeddin Tepesi cıvıl cıvıldı yine. (18 Eylül 2005) Bu yıl sanki Eylül daha bir güzel geçiyor Konyada ve Konyalılar da bu güzel sonbaharın tadını çıkarıyorlar.

Bu fotoğrafları bir yakınımın nikah töreninden hemen önce çektim. Konyalılar bilir, Alaeddin Tepesinin üstünde bir nikah salonu vardır. Eskiden adı "Torrance" idi. Şimdiki adı Alaeddin Düğün Salonu. İşte nikah buradaydı. Ben bir iki fotoğraf çekerim diye erken geldim. İşte fotoğraflar:

(+)

(+)

(+)

ozgurkose.mn
12 yıl önce - Çrş 04 Oca 2006, 10:29

Konya gercekten de harika bir sehir. Her telden insanin bir arada sorunsuz, ya da cok az sorunla yasadigi nadir sehirlerimizden. Buyuksehir olma ozelligiyle de insana her istedigini bulabilme imkani sunuyor. Gitmeyenlere kesinlikle gidip gormelerini oneririm.  4 sene yasadim; 44 sene daha yasasam keske...

hasan42

12 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 12:40

Alaeddin Tepesinden bir kış manzarası

(+)

42hakan42

12 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 02:40

(+)

Karlı günlerin ardından güneş açtı nihayet

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 707172   sonraki »