Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ykpsnbyrm
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 18:55

ykpsnbyrm
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 18:59

Burç

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 19:10

Arsa satışlarında vergiyi az ödemek için gerçek değeri yerine rayiç bedel göstererek satış yapılması yüzünden oluyor bunlar.

Misafir 3fa

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 19:18

Tapuda harcı düşük çıksın diye gerçek değerini yazdırma. Devlet satış bedelini baz alarak kamulaştırma yaptığında ağla sızla. Vergi hırsızlarına herşey müstehaktır

yusufyuşa23
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 19:23

Bunlar mağdur falan değil! Devlet kimseyi mağdur etmez. Uyanık geçinenler kendi kendilerini mağdur ediyor.
Bir çoğunun da hazine arazisine gecekondu yaptığını biliyoruz. Bunlar da hak iddia ediyor.

Harun Buz
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 19:28

Sayin Yusuf bey tum hazine arsalarinda yetimin hakki dogmamis cocuklarin bile hakki vardir.oraya bedava coreklenenler gibi izin verenlerde sucludur kimi kimi sikayet ediyorlar...Ulkede ulkesini seven yonetici insan bulmak cok zor..Neyin magdurlariymis...

yusufyuşa23
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 19:33

Harun bey Çatalca’da Kiptaş 2300 daire yaptı. Romen mahallesindeki bütün kaçak yapıları komple yıktı. Hazine arazisine yapılan her gecekondu sahibine 37.000 TL para verdi. Daha sonra her birine bu parayı peşinat saymak kaydıyla aylık 500 TL ödemeyle 20 yıllık sabit ödeme koşuluyla ev sahibi yapma imkanı sağladı. Şimdi soruyorum yıllardır hazine arazisini gasp edip kira vermeyen uyanıklara bir de böyle imkanlar sağlanıyor. Ben devlet olsam tekmeyi vururdum. Aksine bunlar kötü örnek teşkil ediyor. Namuslu namussuza özeniyor

Mustafa Can Karakus
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 21:27

Alıntı:
Bir çoğunun da hazine arazisine gecekondu yaptığını biliyoruz. Bunlar da hak iddia ediyor.

Arkadaşlar bu alanda gecekondu söz konusu değil. Boş arazi ve herkesin tapusu mevcut.

buğra osman
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 21:32

Alıntı:
Sayin Yusuf bey tum hazine arsalarinda yetimin hakki dogmamis cocuklarin bile hakki vardir.oraya bedava coreklenenler gibi izin verenlerde sucludur kimi kimi sikayet ediyorlar...Ulkede ulkesini seven yonetici insan bulmak cok zor..Neyin magdurlariymis...

Altına imza atarım.
Memleketin şehirleri bu kadar rezil durumdaysa , sebebi bu işgalciler ve oy alalım diye onlara tüm halkın arazilerini peşkeş çeken politakıcılardır.

Misafir d63

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 21:40

Semt ismi vermeyeceğim.

Bizim bölgemizde de Belediye ayağı ile kentsel dönüşüm yapılma çalışmaları yapılıyor. Ama doğrudan daire vermek yerine parasını verip göndermeye çalışıyorlar. Verdikleri ücret te normal şartlarda bizim kendi açımızdan sorun teşkil etmiyor.

Mesela bizim 140 metrekare dairemiz için 290binTL veriyorlar, yan komşumuzun 130metrekare dairesi için 115bin lira veriyorlar. Doğal olarak ta işler 2 senedir kağnı hızıyla yürüyor.

Zamanında biz yıllık vergimizi 250TL öderken, yan komşumuz bize siz kerizsiniz niye o kadar ödüyorsunuz, ben bu sene 67 lira ödedim diyordu. Gün oldu, devran döndü, sen malını gösterdiğin fiyattan senin elinden almaya çalışıyorlar.

Çok kez itiraz ettiler, işte falanca kişi fazla alıyor biz az alıyoruz diye. Konuyla ilgili yetkili kişinin söylediği tek cümle şu. ''Abicim, bu evin değerini sen bu şekilde göstermişsin.''

Olimpiyat Stadı çevresindeki bu bölgede de durum aynı şekilde. Vergisini öderken Anadolu'da tarla vergisi ödüyorsun, satarken boğazda yalı arazisi muamelesi yapıyorsun.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet