Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sıfır Bir - [Dizi]

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

SIFIR BİR DİZİSİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Gayet başarılı 31.2%  31.2%  [5]
İdare eder 12.5%  12.5%  [2]
Beğenmiyorum 18.8%  18.8%  [3]
İzlemiyorum/Fikrim yok 37.5%  37.5%  [6]
Toplam Oy : 16

oguzhancoskun

3 hafta önce - Cum 17 Ksm 2017, 12:43
Sıfır Bir - [Dizi]

SIFIR BİR "BİR ZAMANLAR ADANA'DA"

Aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor.

Hikâye aslında bir grup gencin, bir dizi haksızlıkla ettiği mücadeleyi anlatıyor. Bu mücadele neticesinde sahip olunan her bir zafer, onlara inanan daha fazla yoksul insanı; her gözü yaşlı yoksul insan da ekibin sırtına daha fazla yük, mesuliyet ve sönmez bir azmi beraberinde getiriyor.

İlk iki sezonuyla Youtube’da izlenme rekorları kıran, Adana’nın Hürriyet mahallesinde bir grup gencin bu mahallede yaşanmış olaylara dayanarak hazırladığı "Sıfır Bir" dizisinin 3. Sezonu, izleyicileri tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu.
Amatör bir ekibin kendi imkanlarıyla hazırladığı dizi samimiyeti, gerçekçiliği, cesareti ve muhteşem müzikleriyle tüm Türkiye’den hatrı sayılır bir izleyici kitlesi edinmişti.
Dizinin uzun süredir merakla beklenen 3. sezonu BluTV’nin de profesyonel desteğiyle BluTV’de yayınlanıyor.

*fotoğraf ve açıklama blutv'den alıntıdır.

En son oguzhancoskun tarafından Cum 17 Ksm 2017, 12:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gokhan Bayraktar

3 hafta önce - Cum 17 Ksm 2017, 12:44

Bunun ardin da Hataylilar yapmasin bir dizi

UğurÖz
3 hafta önce - Cum 17 Ksm 2017, 12:48

İlk 4 bölümünü izledim. Devamını henüz getiremedim.

İnternet işi olduğu için biraz acemilik olsa da başarılı bir yapıt. Cio efsane oynuyor.

oguzhancoskun

3 hafta önce - Cum 17 Ksm 2017, 12:50

3. sezonda baya profesyonelleşmiş çekimler. İlk 2 sezon kendi imkanlarıyla çektikleri için eksikler vardı ama yinede izletiyor kendini.
Bugün 3. sezon 2. bölüm yayınlandı

ads 1940
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 11:26

Adana'yı kötü tanıtan ve çocuk ve gençlere olumsuz örnekler sunan şu lanet olası dizi bir an önce yasaklanmalı dizi ekibi hakkında soruşturma açılmalıdır.

Bu konuda Adana Valiliğini ve Adana İl Emniyet Müdürlüğünü göreve davet ediyoruz.

Şu fragmana bakın böyle dizi mi olur?

Öyle her önüne gelen hiçbir yerden izin ve onay almadan dizi çekip sosyal medyadan yayınlamamalı bunun için Kültür Bakanlığından yada İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinden Valiliklerden Emniyet Müdürlüklerinden izin alınmalıdır.

Şöyle belgeleri ve izinleri var mıdır bunların acaba?
http://www.istanbulkulturturizm.gov.tr/TR,170227/ ...nleri.html

Bunlar birde bu diziyi yayınlayarak rant da elde ediyorlar acaba devlete vergi veriyorlar mı? vermiyorlarsa bunlar vergi kaçaklığınından da yargılanmalılar devlet bir an önce bunlara dur demeli.

Abdullah4434
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 14:02

Çoktan kötü örnek oldu bile, mahalledeki yeni yetme ergenlere dikkat ediyorum giyimleri saç traşları hep bu filmden özenilmiş, ellerinde tesbihler asi davranışlar vs vs. başıboşluk ülkeye çoktan sirayet etmiş bile.

yusufyuşa23
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 15:52

Alıntı:
Bunun ardin da Hataylilar yapmasin bir dizi

Olursa da müstehcen olur

Ömer_KSK
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 16:14

Dizi Adana'nın göçmen ağırlıklı mahallelerinden olan Hürriyet mahallesi özelinde geçiyor. Bütün Adana'yı Hürriyet mahallesi gibi algılamadan izlenildiği takdirde ben dizide bir sıkıntı görmüyorum. Ancak diziyi izleyenlerin bu bilince ve yeterli medya okuryazarlığı bilgisine sahip olup olmadığı, dizinin asıl tartışılacak noktasıdır.

oguzhancoskun

2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 19:27

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET